موفقیت تنها سراغ کسی می آید که از دیگران درخواست می کند

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

موفقیت تنها سراغ کسی می آید که از دیگران درخواست می کند

تاریخ پر از مثال هایی از افرادی است که دقیقا آنچه می خواستند را با درخواست از دیگران به دست آورده اند. اکثر افراد این اصل موفقیت را در خود ندارند. چه پول باشد، چه اطلاعات، یا پشتیبانی یا کمک یا زمان، اکثر افراد از خواستن این چیزها برای انجام کارهای خود و رسیدن به آرزوهایشان ترس دارند.
آشنا به نظر می رسد؟ جالب این جاست که در خواست کردن یکی از اساسی ترین پایه های موفقیت است و بدون آن، دستیابی به هیچ نتیجه ای امکان پذیر نیست. اگر واقعاً به دنبال دستیابی به هداف به خصوصی در زندگی خود هستید، همین حالا این بلاگ را تا انتها بخوانید و زندگی خود را زیر و رو کنید. 

درخواست نکردن یک مانع ذهنی است. و همین ثابت می کند که ذهن ما تا چه حد در شانس موفقیتمان اثر گذار است. و این در موضوع موفقیت مالی هم صدق می کند. من بار ها گفته ام که شما برای تغییر اوضاع مالی خود و چند برابر کردن درآمدتان فقط و فقط به دو چیز احتیاج دارید و نه بیشتر از این دو! اول ذهن و دوم سیستم. خوب در این بلاگ با برداشتن یکی از موانع ذهنی بزرگاز سر راه، شما را به ذهنیت مناسب برای تحول مالی می رسانیم و راجع به سیستم هم نگرانی نداشته باشید، چرا که اگر بتوانید در این بلاگ ذهن خود را متحول کنید، سیستم را هم به شما می دهم.

 

چرا درخواست نمی کنیم؟

 به دلایل زیادی افراد از درخواست کردن چیزها ترس دارند، مثلا ترس از نادان با نیازمند یا حتی حریص به نظر رسیدن. حتی ترس از رد شدن درخواست.

موضوع طعنه آمیز راجع به رد شدن این است که گرچه شما می ترسید که به شما بگویند نه، بدون شنیدن آن، خودتان به خودتان می گویید نه. یعنی اگر خواسته خود را مطرح کنید، احتمال آره شنیدن هم هست. ولی اگر مطرح نکنید جواب " نه" را از پیش به خودتان داده اید.

اگر از رد شدن درخواست هایتان می ترسید، این را در نظر بگیرید که: رد شدن تنها یک مفهوم است. هیچ چیز واقعا مثل رد کردن درخواست نیست. شما از شنیدن نه ضرر نمی کنید بلکه از گفتن آن به خودتان ضرر می کنید. قبل ازاین که چیزی را بخواهید، آن چیز را نداشته اید. و اگر مطرح کنید و نه بشنوید، بازهم آن چیز را ندارید. پس چیزی از دست نداده اید.
رد شدن درخواست، شما را به عقب نمی برد. فقط شما می توانید این تصمیم را بگیرید.

اگر کسی یکی از درخواست های شما را رد کند، از او دلیلش را بپرسید و جست و جو کنید چطور نظر مثبت او را می توانید جلب کنید. ممکن است بخواهید برنامه ی تجاری بهتری را برای دریافت یک وام تدارک ببینید. ممکن است قبل از درخواست ترفیع نیاز به گذراندن دوره ی کامپیوتر داشته باشید. شاید نیاز داشته باشید وقت بیشتری را با خانواده برای گرفتن پشتیبانی احساسی بگذرانید. با این بازخوردها، شما می توانید تغییراتی ایجاد کنید و باز هم شانس خود را برای درخواست از دیگران امتحان کنید تا جواب مثبت بگیرید.

وقتی می بینید دلیلی برای رد درخواست شما وجود ندارد، راحت تر می توانید آن را انجام دهید.

اما شاید نیاز باشد یاد بگیرید چگونه درخواستتان را مطرح کنید.

5 راهکار طلایی برای "آره " گرفتن

می توان گفت که دانش خاصی برای درخواست کردن و کسب آن چیزی که در زندگی می خواهید وجود دارد. در این جا 5 مورد از راهکارهای مورد نیاز وجود دارد:
1. طوری درخواست کنید که انتظار کسب جواب مثبت داشته باشید.
 درخواست خود را با اطمینان و اعتماد به نفس انجام دهید و کاملا انتظار آنچه می خواهید را داشته باشید.

2. فرض کنید می توانید. هیچ وقت با این فرض شروع نکنید که نمی توانید به آن دست یابید. با اعتماد به نفس و با فرض اینکه آنچه می خواهید رسیدنی است، درخواست خود را مطرح کنید. صندلی کنار پنجره را می خواهید؟ تصور کنید تمام کاری که باید انجام دهید درخواست آن است. منظره ی اقیانوس را می خواهید؟ بلیط ارزان تر؟ بورسیه؟ معامله ی بهتر؟ ترفیع؟ با این نگرش به آن نگاه کنید که تمام آن چیزی که نیاز دارید، تنها با درخواست آن چیز عملی می شود.  

3. از کسی درخواست کنید که می تواند برای شما آن کار را انجام دهد. اگر جواب مثبت می خواهید، دلیلی ندارد از کسی بخواهید که نمی تواند به درخواست شما پاسخ دهد. ابتدا فردی را که از او درخواستی دارید ارزیابی کنید. مثلا « برای وام تجاری باید با چه کسی صحبت کنم؟»

4.ملموس باشید. درخواست های مبهم نتایج مبهمی هم دارند. پس آن چیزی که دقیقا می خواهید به آن دست پیدا کنید را واضح بیان کنید. دنبال افزایش حقوق نباشید – دقیق بگویید ماهی 4 میلیون تومان بیشتر می خواهم. دنبال وقت بیشتر از همسر خود نباشید- از او بخواید شب جمعه را با شما بگذراند. به دنبال کمک برای یک پروژه نباشید- مشخص کنید دقیقا می خواهید چه کاری برایتان انجام شود.

5. درخواست خود را چند بار مطرح کنید. پافشاری یکی از اصول کلیدی موفقیت است. بعضی افراد به درخواست شما پاسخ منفی می دهند. آن ها اولویت ها، تعهد ها و دلایل دیگری دارند، و دلیلی برای کمک به پیشرفت شما و رسیدن شما به اهدافتان ندارند. کار شما این است که آن قدر درخواست کنید تا پاسخ مثبت بگیرید. شما حتی ممکن است بفهمید که باید حتما از یک فرد چند بار درخواست کنید... و وقتی داده ها و اطلاعات بیشتری برای ارائه داشته باشید و وقتی شرایط تغییر کند یا وقتی افراد به شما بیشتر اعتماد کنند و وقتی وضع اقتصادی بهتر شود یا حتی وقتی فرد حال بهتری داشته باشد، شما می توانید جواب مثبت بگیرید.

 

آموختن نحوه ی درخواست کردن، شما را به اهدافتان می رساند. همانند هر چیزی، تمرین دانش درخواست کردن به شما کمک می کند پیشرفت کنید. حتی پیشرفت شما سریع تر خواهد شد، تا به اهدافتان برسید یا آن قدر پیشرفت می کنید که بعدا به آن دست یابید.

پس درخواستتان را هر طور که می شود مطرح کنید!

 

قدم نهایی برای تغییر زندگی تو

 بهت تبریک می گم، تو با اصول درخواست کردن آشنا شدی و به این ترتیب می تونی از امروز از افراد دیگر برای رسیدن به بزرگترین اهدافت کمک بگیری. اما برای رسیدن به موفقیت مالی و تغییر اوضاع درآمدی ات، کمک گرفتن از بقیه کافی نیست، و همانطور که در ابتدای بلاگ متوجه شدی تو به یک سیستم اثبات شده نیاز داری. با کلیک روی دکمه زیر می تونی به صورت 100 % رایگان به این سیستم دسترسی پیدا کنی. البته این سیستم تنها برای مدت محدودی رایگانه و ما قادر نیستیم چنین سیستمی رو برای مدت طولانی به صورت 100 % رایگان به اشتراک بگذاریم. پس همین حالا روی دکمه زیر کلیک کن و و به صورت 100 % رایگانوارد سیستم شو.

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com