اصول رهبری موفق برای ما آدم معمولی ها !

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

اصول رهبری موفق  برای ما آدم معمولی ها !

برای این که بتوانید به اهداف و رویاهای بزرگ خود برسید، شکی نیست که باید یک توانایی جادویی را در خود پرورش دهید. این توانایی چیزی نیست قدرت رهبری موفق. مهارت رهبری تنها به درد صاحبان کسب و کار نمی خورد، بلکه هر کسی که اهداف و آرزوهایی دارد، حتماً باید به فکر یاد گیری این مهارت باشد. در این بلاگ می خواهم شما را به یک سفر کوتاه ولی هیجان انگیز ببرم، و به شما یاد بدهم چطور انسان های دیگر را برای رسیدن به اهداف خودتان رهبری کنید. پس اگر در زندگی خود به دنبال پیشرفت و رسیدن به اهداف خاصی هستید، همین حالا این سفر شگفت انگیز را آغاز کنید و به خواندن این بلاگ ادامه دهید .... 

شما وارد این بلاگ شدید چون تمایل داشتید زندگی خود را بهبود بخشید. یعنی خواسته هایی داشتید که هنوز برآورده نشده بودند، و می خواستید به این خواسته ها دست پیدا کنید. آیا خواسته بزرگی را سراغ دارید که به جلب نظر و همراهی سایر انسان ها احتیاج نداشته باشد؟ من که ندارم! پس یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مبانی موفقیت این است که یاد بگیرید دیگران را در راستای اهدافتان رهبری کنید.

 

چگونه در این سفر زندگیت رو تغییر می دم؟

من دکتری هستم که فقط یک نسخه دارم. و این نسخه را برای همه تجویز می کنم. و جالب ین جاست که بین 250.000 دانش پذیر هنوز یک انسان هم پیدا نشده که راهکار تحولش خارج از مرزهای این نسخه باشد. این نسخه خیلی ساده است. تو برای متحول کردن زندگی مالی ات فقط و فقط به دو چیز نیاز داری: ذهن + سیستم. و غیر از این هیچ چیزی برای موفقیت مالی احتیاج نداری. اگه تو در خارج از مرز های این نسخه بگنجی، خوشحال می شم به عنوان یک نمونه نادر به جهان معرفی ات کنم!!! ولی دوست من، امکان نداره برای تغییر زندگی مالی ات به غیر از این دو چیز، مورد دیگه ای احتیاج داشته باشی.

توانایی رهبری هم زیر مجموعه توانایی ذهنی است. من در این سفر دست تورو می گیرم تا در همین بلاگ مهم ترین ویژگی های یک رهبر کاریزماتیک رو در خودت پرورش بدی. نگران سیستم هم نباش. اگه بتونی در این بلاگ ویژگی های رهبری که بهت آموزش می دم رو در خودت پرورش بدی، سیستم رو آخر بلاگ بهت کمی دم.  

 

چطور یک رهبر با نفوذ باشیم؟
بر عهده گرفتن 100 درصد ی مسئولیت زندگی خود و توانمندسازی دیگران، پایه و اساس موفقیت و رهبری عالی هستند که باید مد نظر داشته باشید. هنگامی که مردم در مورد مهم ترین اصل از من می پرسند، من یک فرمول ساده را به اشتراک می گذارم. سال هاست که من رهبران و متفکران ایران را آموزش می دهم، این فرمول کمک می کند تا تصمیم گیری و راه موفقیت خود را به آنها اموزش دهم. من هیچ رهبر موفقی را ندیده ام که فرمول زیر را در ذهن خود نگه نداشته باشد.

(رویدادها + پاسخ ها = نتیجه)

ایده اساسی این است که هر نتیجه ای که در زندگی تجربه می کنید (موفقیت یا شکست، ثروت یا فقر، سلامتی یا بیماری، صمیمیت یا استقلال، شادی یا سرخوردگی) نتیجه این امر است که شما چگونه به رویداد قبلی که (یا حوادث) در زندگیتان رخ داده پاسخ داده اید. قطعا رهبران بزرگ نیز این  موضوع را به طور غریزی نمی دانستند، اما آنها عادت کرده اند تا  به شیوه ای رفتار کنند که نتایجی را که می خواهند، حتی در حین تجربیات ناگوار و یا حوادثی که ظاهرا فراتر از کنترل آنها است، دریافت کنند. اگر نتایجی که در حال حاضر تجربه می کنید را دوست ندارید، دو گزینه اساسی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

 

انتخاب # 1: شما می توانید رویدادها  را برای عدم رسیدن به اهدافتان  سرزنش کنید.
به عبارت دیگر شما می توانید اقتصاد، فقدان پول، کمبود آموزش، نژادپرستی، تعصب جنسیتی، همسر یا شوهر، نگرش هیئت مدیره، کارمندان و همکارانتان، عدم پشتیبانی، دولت فعلی و بسیاری چیزهای دیگر را سرزنش کنید. بدون شک تمام این عوامل وجود دارد، اما اگر آنها عامل تعیین کننده بودند، هیچکس موفق نمی شد. و ما رهبرانی بدون تمرکز و راه حل ها ی لازم داشتیم. هر دلیلی را که تصور کنید  قابل قبول نیست.، صدها نفر از افراد با شرایط مشابه مواجه شده و موفق شده اند.

 

انتخاب # 2: شما به جای آن می توانید پاسخ های خود را    به رویدادها تغییر دهید تا نتایج مورد نظرتان را دریافت کنید.

شما می توانید تفکر خود را تغییر دهید، ارتباطات خود را تغییر دهید، تصاویری که در ذهن خود دارید را تغییر دهید (تصاویر خود را از جهان) و در نهایت می توانید رفتار خود را تغییر دهید (چیزهایی که انجام می دهید.) این امر باعث می شود  شما بتوانید هرچیزی را کنترل کنید. متأسفانه اکثر ما تصور می کنیم عادت هایمان خیلی جذاب هستند و هرگز رفتارمان را تغییر نمی دهیم. ما در پاسخهای شرطی خود - به همسر و فرزندانمان، همکاران و کارکنانمان در محل کار، مشتریان و ، دانش آموزانمان و جهان ، گیر کرده ایم. شما باید افکار ، تصاویر ، آرزوها و رویاهای روزانه، و رفتار خود را کنترل کنید. سپس خواهید دید که نتایج یکی پس از دیگری محقق خواهند شد. اگر نتایج خود را دوست ندارید، پاسخ های خود را تغییر دهید!

 

آن را به عادتی تبدیل کنید تا بازخوردهای مورد نظر را دریافت نمایید.

رهبران نمی توانند در خلاء کار کنند. آنها ممکن است در نقش های بزرگتر و ظاهرا مهم تر در یک سازمان شرکت کنند، اما این امر سبب نمی شود که  آنها از سوال کردن و دریافت بازخورد محروم شوند. در حقیقت، یک رهبر مسلما بیشتر از هر کس دیگری به بازخورد نیاز دارد. این چیزی است که به یک رهبر کمک می کند تا به طور مناسب به رویدادها رسیدگی نموده و به نتایج موفقیت آمیز دست یابد. اگر می خواهید روابط حمایتی فوق العاده ای با تیم خود در محل کار داشته باشید، اما آنها به خاطر نادیده گرفتن نیازهایشان به عنوان کارمندان وفادار، عصبانی هستند، شما باید چه کار کنید؟ با انها به عصبانیت برخورد می کنید تا سرخورده شوند؟ شما می توانید این موضوع را به عنوان یک فرصت برای بهبود خودتان و اصلاح رفتارتان ببینید، یا می توانید آن را به عنوان جهان در حال زوال خود و توهینی به تفکراتتان دریابید. هدف شما از داشتن یک رابطه حمایتی این است که به خود بگویید در غیر این صورت کنار گذاشته خواهید شد.

برای ماندن در مسیر باید گوش کنید و اقدام مناسب را اتخاذ نمایید. خطوط ارتباطی را باز نگه دارید و مانند یک رهبر واقعی عمل کنید. پس چگونه می توان در برخورد با بازخورد موفق بود؟ پاسخ این است که از کارکنانتان سوال کنید و فضای امنی را برای آنها ایجاد کنید تا به شما بگویند چه می خواهند و تصورشان چیست. در مورد نوع اطلاعاتی که می خواهید، مبهم سخن نگویید. سوالاتتان را به صورت خاص و مفهومی بیان کنید . از خود سوال کنید که چرا خودتان را محدود کرده اید، چگونه می توانید بهبود یابید، و چه کاری را باید برای بازگشت به مسیر انجام دهید. به احساساتان در مورد امور مختلف اطمینان کنید، به آنچه که دیگران می گویند گوش کنید و به نتایج اقدامات خود نگاه کنید. هنگامی که شما حقیقت را می دانید، می توانید اقدامات خود را بهبود بخشید. هر کسی با انجام این کارها می تواند بهتر باشد

 

 

چطور همین حالا به بزرگترین تحول در زندگیت برسی؟

بهت تبریک می گم. شاید این طور به نظر نیاد ولی تو الآن مطالبی رو یاد گرفتی که 99.9 درصد افرادی که می شناسی این موارد رو بلد نیستن! اما این کافی نیست. همانطور که در ابتدا بهت گفتم تو برای متحول کردن زندگی خودت علاوه بر مهارت های رفتاری و ذهنی، به یک سیستم واقعی احتیاج داری تا نتایج واقعی کسب کنی. برای این که زندگی مالی خودتو متحول کنی و ظرف مدت کوتاهی درآمدت رو چند برابر کنی، این که رفتارت رو تغییر بدی کافی نیست، باید یک سیستم تست شده داشته باشی که تو رو از سردرگمی در بیاره و بتونی قدم به قدم تا رسیدن به درآمد دلخواهت حرکت کنی.

اگر برای موفقیت خودِت جدی هستی، و می خواهی زندگی مالیِ خودت را متحول کنی، این فرصت شگفت انگیز را از دست نده. چرا که من امروز این فرصت را برای تو فراهم کرده ام که به سیستم اثبات شده کسب درآمدِ من دسترسی 100% رایگان و  مادام العمر پیدا کنی.

. اگر می خواهی فوراً زندگی و اوضاع مالی خودت را متحول کنی، باید همین حالا روی دکمه زیر کلیک کنی چرا که دسترسی 100% رایگان دارای ظرفیت به شدت محدود است و این آخرین فرصتی است که برای دسترسی 100% رایگان و مادام العمر در اختیار داری. پس تا فرصت از دست نرفته روی دکمه زیر کلیک کن و به سیستم اثبات شده کسب درآمد 100% رایگانِ دسترسی پیدا کن! 

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان