چرا با تمیز کردن میزت می تونی موفق بشی؟

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

چرا با تمیز کردن میزت می تونی موفق بشی؟

اولین عنصر و ابزاری که باید برای رسیدن به اهدافمون به کار بگیریمش، مغز خود ماست! اما ذهن و مغز ما فقط زمانی می تونه بهترین عملکرد رو داشته باشه که متمرکز و منظم باشه. پس داشتن نظم ذهنی می تونه زندگیت رو زیر و رو کنه و محیط فیزیکی مهم ترین نقش رو در این نظم ذهنی ایفا می کنه.

اگه ذهنت منظم نباشه، هرگز موفق نمی شی. هیچ آدم موفقی رو پیدا نمی کنی که برای ایجاد نظم ذهنی تلاش نکنه. و هیچ موفقیتی نیست که از ذهن ما شروع نشه. من یک میلیون بار گفته ام و با این دفعه می شه یک میلیون و یک بار : " برای متحول کردن زندگی مالی ات فقط به دو چیز احتیاج داری : ذهن + سیستم! 

در این بلاگ بهت یاد می دم چطوری با ایجاد نظم ذهنی، ذهن خودت رو مثل افراد موفق برنامه ریزی کنی و اگر با شور و انگیزه تا انتهای بلاگ جلو بری، و بتونی عمق حقایقی که بهت می گم رو به خوبی درک کنی، سیستم رو هم بهت می دم.

 

چطور به آشوب ذهنی پایان دهیم؟

فضای فیزیکی اطراف ما پر از وسائل ناراحت کننده است، مثلا کتاب هایی که تاحالا نخوانده اید، خراش های روی دیوار، کمدهای پر از وسایل بی استفاده. برای اکثر افراد، این چیزها مثل پشه هستند، آن ها را آزار می دهد، اما عموما به راحتی می توان آن ها را نادیده گرفت.

به ندرت ما آن ها را می بینیم- آن ها تهدید هایی برای انرژی، تمرکز و قدرت ذهن ما هستند.

برای کسانی که می خواهند در زندگی شان به موفقیت برسند، محیط فیزیکی به هم ریخته، سه نتیجه ی منفی دارد:

1. حس سردرگمی دارید. اگر هرجایی را که نگاه می کنید احساس می کنید کاری برای انجام دادن در آنجا دارد، و ذهنتان پیوسته می گوید که باید در آنجا کاری انجام دهم، شما حس سردرگمی، اضطراب، و دستپاچگی دارید. برای کنار آمدن با آن، ما  باید این موارد را نادیده بگیریم یا آن ها را بپوشانیم.

2. مشکلات از کنترل خارج می شوند.  ما اغلب مشکلات را برای کوتاه مدت نادیده می گیریم تا بتوانیم زندگی روزمره ی خود را ادامه دهیم. هرچند مورد خطرناک این است که بعضی مشکلات در صورت عدم توجه بدتر می شوند. یک شکستگی کوچک در شیشه ی جلوی اتومبیل که تعمیر آن 30 دقیقه زمان می برد، شروع به بیشتر شدن می کند و باید کل شیشه را عوض کرد.

3. ایده های مهم را از دست می دهید. غیر ممکن است که بتوانید به انتخاب خود نسبت به چیزی هشیار باشید، و موضوعات کوچک را در فضای فیزیکی خود نادیده بگیرید درحالی که به هرچیزی توجه می کنید. شاید این بزرگترین خطر برای افراد دارای ذهن موفق است. قوی ترین دیدگاه در احساسات گنجانده می شود و افکار و ایده ها را می سازند. تفکر در محیط به هم ریخته و شلوغ عملا به جایی نمی رسد و ایده ای در این محیط پرورش نمی یابد.

 

 

فضای فیزیکی بر فضای ذهنی تاثیر می گذارد

به نظر ناراحتی های کوچک نیز تاثیر زیادی بر وضعیت ذهنی ما دارند. خیلی عادی است که افراد بخاطر به هم ریختگی فیزیکی، دست پاچه شوند. وقتی حس می کنید که نمی توانید چیزهای کوچک را کنترل کنید – مثلا نمی توانید سریع دنبال چیزی که می خواهید بگردید و آن را پیدا کنید – می توان به راحتی گفت که راهی برای دست یافتن به چیزهای بزرگتر ندارید، مثلا ماشین بهتر، خانه ی بزرگتر، شغل بهتر،  یا رابطه ی عاطفی.

خبر خوب اینکه مفهوم عکس آن نیز وجود دارد. وقتی بتوانید چیزهای کوچک را کنترل کنید مثلا به راحتی درهای بسته ی رو به روی خود را بگشایید، می توانید کنترل چیزهای بزرگتر را در دست بگیرید. کنترل این چیزها و به هم ریختگی ها اعتماد به نفس شما را می سازد تا شما را به سمت هدفتان هدایت کند.

 

3 راه برای کنار آمدن با به هم ریختگی ها

 3 راه وجود دارد که بتوانید هر محیطی را تغییر دهید: به آن چیزی اضافه کنید، چیزی از آن کم کنید، یا آن را به شکل دیگر تغییر دهید.

به محیط کار و زندگی خو بروید و فکر کنید چه چیزی شما را آزار می دهد. از خودتان بپرسید چطور آن را می توانید درست کنید. بعد فکر کنید آن را به چه کسی می توانید محوّل کنید. دلیل اینکه کار ها روی هم انباشته می شوند این است که ما می خواهیم همه ی آن ها را خودمان انجام دهیم. یکی از استراتژی های کلیدی برای انجام کارها هنر محول کردن و دادن مسئولیت به دیگران است.

محیط خود را بررسی کنید تا عناصری که نیاز به حذف دارند را بیابید، و همچنین چیزهایی که برای افزایش انرژی شما در محیط لازم است. برای مثال، ممکن است فکر کنید حذف کردن تلویزیون یا کامپیوتر از اتاق شما به خواب و استراحت شما کمک می کند. از رویی دیگر، ممکن است فکر کنید که اضافه کردن یک میز کنفرانس به دفتر خود به شما محیط کار خلاقانه ای می بخشد، در حالی که اضافه کردن چند گیاه نیز باعث آرامش بیشتر شما و اتصال به طبیعت می شود.

 

به هم ریختگی های خوب را پیدا کنید

به یاد داشته باشید که همه ی شلوغی ها بد نیست. برای بسیاری افراد، به هم ریختگی جزئی از فرآیند خلاقیت است.

در هنگام خلاقیت، مثلا نوشتن یک مقاله، ساخت یک ارائه، برنامه ریزی برای استراتژی های تجاری یا ساخت یک محصول،  منابعی همچون کتاب، مقالات، یادداشت ها و غیره می تواند به شما کمک کند. گونه های هنری تر نیز ممکن است فضای شما را خاص تر کند.

اگر به شما حس خوبی می دهد پس به خلاقیت شما کمک می کند. اگر حس اضطراب یا استرس یا عصبانیت به شما دست می دهد آن را حذف کنید.

محیط ما را کنترل می کند، اما مهم است که به عنوان یک انسان، ما هم همچون حیوانات دیگر بتوانیم محیط اطراف خود را کنترل کنیم.

 

 

 

چطور با تمیزکردن میزمون به موفقیت های مالی واقعی برسیم؟

اول جا داره یک تبریک بهت بگم. چرا؟ برای این که به من نشون دادی برای تغییر زندگیت مصمم هستی. آخه چطوری نشون دادم؟ تو تا انتهای بلاگ من اومدی. و این جا دقیقاً جایی است که زندگی تو رو متحول می کنم. ببین، این یک بلاگ ساده بود، ولی مطالبی که آموختی به جرات می تونه زندگی ات رو تکون بده. اما تمیز کردن میزت برای رسیدن به موفقیت مالی کافی نیست. قطعاً نظم می تونه این امکان رو بهت بده که ذهن فعال تر و موفق تری داشته باشی، ولی برای رسیدن به درآمد رویایی ات به چیزی فراتر نیاز داری. یک سیستم تست شده.

خبر خوب اینه که فقط امروز می تونی به صورت 100% رایگان به این سیستم شگفت آور دسترسی پیدا کنی. سیستمی که زندگی من و هزاران دانش پذیرم رو متحول کرده. البته این دسترسی ظرفیت محدودی داره چونکه من فقط تعداد اندکی دانش پذیر برگزیده و بمب می خوام. به همین علت ظرفیت دسترسی 100% رایگان به سیستم من به شدت محدوده و شاید اگه یک دقیقه دیگه برگردی این دسترسی رو از دست بدی. پس اگر برای متحول کردن زندگیت و رسیدن به درآمد ایده آلت جدی هستی، همین حالا روی دکمه زیر کلیک کن و به صورت رایگان به سیستم ما ملحق شو! 

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com