7 راهبرد برای رسیدن به همه کارهات !

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

7 راهبرد برای رسیدن به همه کارهات !

"آقای دهقان، چطور این همه کار رو انجام می دی؟"، این یکی از رایج ترین سوال هایی است که من دریافت می کنم. من 90% روزهای سال رو در سفر و در کنار خانواده ام هستم ولی با این حال یک کسب و کار 20 میلیاردی را اداره می کنم! اما چطور؟
در این بلاگ من 7 راهبرد آموزش می دهم تا تو هم بتوانی سبک زندگی ایده آلت رو بسازی. پس اگر می خواهی زمان خوش بیشتری برای خودت داشته باشی و در عین حال درآمدت رو افزایش بدی، این بلاگ رو همین حالا بخون و راهبرد ها رو به کار ببند.

"آقای دهقان، چطور این همه کار رو انجام می دی؟"، این یکی از رایج ترین سوال هایی است که من دریافت می کنم. با در نظر گرفتن موارد زیر این سوالی منصفانه است: من چنیدین کتاب نوشته ام، در سال به طور متوسط  50 وبینار زنده در سرتاسر کشور ارائه می کنم، زمان قابل ملاحظه ای را برای آموزش و دانش پذیرانم صرف می کنم، شورای هدایت تحول را رهبری می کنم، یک کمپانی را هدایت می کنم ؛ با این حال همچنان برای ایجاد رابطه ای شگفت انگیز با خانواده، وقت صرف کردن با دوستانم و مراقبت خوب از سلامتی ام وقت دارم. و مهم تر از همه این ها 90 % روزهای سال را در سفر می گذرانم ولی درآمدم لحظه ای متوقف نمی شود. من در این بلاگ پُست هفت راهبرد برتر برای انجام بیشترین کار ممکن در مفید ترین زمان را با شما به اشتراک می گذارم.

این 7 راهبرد، مواردی هستند که به طرز فکر و رفتار شما نسبت به کارها وابسته اند؛ و 1 مورد دیگر هم وجود دارد که به من اجازه می دهد تمام روزهای سال را در سفر باشم و درآمد زایی و کارم هم چنان ادامه پیدا کند. این مورد در واقع استفاده از یک سیستم ثابت شده است. من در این بلاگ این 7 راهبرد را به شما یاد می دهم و حتی در انتهای این بلاگ سیستم ثابت شده خودم را در اختیارتان می گذارم!

پس در انتهای این بلاگ، شما می توانید زندگی رویایی خود را بسازید. زندگی که در آن درآمد شما نسبت به الآن 10 ها برابر شده و و در عین حال برای هر کاری که عشق و علاقه اش را دارید، وقت کافی در اختیار خواهید داشت.

 

راهبرد 1: واجبات رو بشناس !

از ضروریات آگاه شوید. وقتی مردم هدف هایی را تعیین می کنند، به خصوص وقتی در ابتدای سال روی تصمیم هایشان برای سال جدید کار می کنند، مایلند تا درباره امکان تحقق  صمیم هایشان بیش از حد خوش بین باشند. در نتیجه، در تعهد برای انجام تصمیم هایشان اغراق می کنند یا لیست هایی تهیه می کنند که بیش از اندازه طولانی هستند.

به خاطر داشته باشید که اصل پارتو- که بعنوان قانون 8020 نیز شناخته می شود- می گوید 80 درصد نتایج از 20 درصد تلاش هایمان نشأت می گیرند. برای اینکه کارآمدتر باشید، باید روی 20 درصدی تمرکز کنید که نتایج را به بار می آورند!

من قبلا در این دام افتاده ام. من یاد گرفته ام که واقع بین باشم، باید برای تقسیم هدف هایم به هدف های کوچکتر وقت بگذارم و از خودم بپرسم "برای دستیابی به این هدف واقعا به چه چیزهایی نیاز دارم؟، این هدف چند ساعت زمان می برد؟". وقتی از فعالیت ها لیستی را تهیه کردم و زمان لازم برای دستیابی به هر هدف را برآورد کردم، تقویم خودم را بیرون می آورم و زمانبندی برای همه فعالیت ها را آغاز می کنم. این زمانی است که با واقعیت روبرو می شوید. اگر فهمیدید که برای تحقق خواسته هایتان زمان کافی وجود ندارد، وقت آن است که به عقب برگردید و هدف هایتان را اولویت بندی کنید.

وقتی مهم ترین کارها برای تحقق هدف هایتان را شناختید، فعالیت های لازم برای این هدف ها را زمانبندی کنید و بقیه هدف هایتان را به بعد موکول کنید.  

بلاگِ مرتبط : "چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟"

 

راهبرد 2: روز خودت رو زمان بندی کن. همین الآن!

زمانبندی روزانه ایجاد کنید. اینکه برای دستیابی به هدف هایتان زمانی را در تقویم کنار بگذارید، واقعاً کافی نیست. من از این مرحله فراتر می روم. من هر روز پنج تکلیف خاصی که مرا به سوی کامل کردن هدف هایم به حرکت در می آورند، انتخاب می کنم و از گنجاندن آنها در زمانبندی روزانه مطمئن می شوم.

وقتی هر روز از کاغذهایی که می توانید آنها را در هر جایی بچسبانید و روی آن چیزی بنویسید استفاده می کنید و پنج اولویت کاری خود را روی آنها یادداشت می کنید، این کار کمک می کند تا لیست تکلیف روزانه شما در مرکز توجه اتان قرار بگیرد. بنابراین، اگر کار کردن روی یک کتاب تکلیف روزانه من باشد، فقط نمی گویم "امروز روی کتابم کار می کنم"، من تعیین می کنم که چند ساعت روی کتابم کار می کنم. این کار یک مرحله ضروری است تا مطمئن شوم که کارها حقیقتا انجام می شوند.

هفته ای یکبار هدف های سالانه ام را مرور کنم تا انگیزه ام را حفظ کنم و سپس هفته ام را پیرامون این هدفها برنامه ریزی می کنم. کارهایی را که باید  در هفته پیش رو انجام بدهم تا به هدفهای بلند مدت خودم برسم، تعیین می کنم، سپس این کارها را در تقویمم می نویسم. هر روز غروب قبل از اینکه دفتر کارم را ترک کنم، زمانبندی روز بعد را نهایی می کنم.  هر روز صبح در حین قدم زدن می توانم بلافاصله مولد باشم تا اینکه وقت باارزشم را هدر بدهم و کارهایی را مجسم کنم که قرار است انجام بدهم.

شما می توانید برای تمرکز بر هدفهایتان از مجموعه ای از تصاویر و عکسها  نیز استفاده کنید. به این استراتژی، تابلویِ آرزوها می گویند که می تواند زندگی تان را تکان بدهد.   

 

راهبرد 3:  به کارهای مهم گیر بده.

تمرکز بر کارهای مهم امری واجب و حیاتی است. بعضی اوقات وقتی برای زمانبندی روزانه برنامه ریزی می کنم می فهمم که در لیست روز بعد کارهای بی دلیلی دارم. می دانم که نمی توانم همه آنها را انجام بدهم. حالا وقت آن است که به لیست "کارهای مهم"-مهم ترین اولویتها- برگردم.

در آی پد خودم لیستی تهیه و کارهای مهم را در آن قرار می دهم. کارهای مهم باید در این هفته انجام شوند. وقتی زمانیندی روزانه ام بیش از حد باشد، کارهای مهم، کارهایی هستند که انجام  می شوند.

این یکی از مهم ترین عادت های افراد موفق است و همه ما باید تلاش کنیم تا به این کار عادت کنیم.

 

راهبرد 4: تمرکز و تجسم

برای اینکه آماده باشم، هر روز را با مراقبه شروع می کنم. قبل از اینکه از حالت مراقبه خارج شوم، در ذهنم آن روز را تمرین می کنم، مجسم می کنم و احساس می کنم تمرکز دارم، مؤثر کار می کنم، مولد هستم. با این کار قانون جذب فعال می شود و منابع درونی و بیرونی مرتب می شوند، تا روز من به آرامی طی شود.

بلاگِ مرتبط : " قانون جذب، تک ستاره زندگیِ تو ! "

 

در طی روز خستگی در می کنم. در فواصل معین چشم هایم را می بندم، برای دقایقی روی تنفسم تمرکز می کنم. این کار به تمرکز من کمک می کند و احساس آرامش می کنم.

علاوه بر این، هر وقت در زمانبندی خود بخش جدیدی را شروع می کنم، ثانیه هایی را وقت می گذارم و تجسم می کنم که این بخش از روز من به آرامی طی می شود. وقتی می نویسم، تجسم می کنم که نوشتن خوب پیش می رود. وقتی برای تماسهای تلفنی آماده می شوم، تجسم می کنم که گفتگوهای من خوب پیش می روند و به نتایج مطلوبی می رسم. 

 

راهبرد 5: به خودت امتیاز بده .

برای اینکه در مسیر دستیابی به هدفهایتان باقی بمانید، امتیاز دادن به خودتان مهم است. یعنی هر روز ارزیابی کنید که آیا کارهای لازم برای دستیابی به هدفهایتان را انجام داده اید یا نه؟

برای اینکه امتیاز دادن اثربخش باشد، باید اهداف و وسایل امتیازدهی را در معرض دید خود قرار دهید. اگر نتوانید امتیاز خود را به آسانی ببینید، نمی توانید بطور منطقی ارزیابی کنید که کجا هستید.

راه هایی برای امتیاز دادن وجود دارد. در زمان بچگی والدین یا معلم های شما با برچسب به شما امتیاز می دادند، هر بار که به قول خودتان عمل می کردید و تکالیف خودتان را انجام می دادید، یک برچسب می گرفتید. بعضی از بزرگترها هنوز این رویکرد را مؤثر می دانند. برای فهرست کردن آیتم های گوناگون آتی و ضرب العجل ها از یک چک لیست ساده هم می توانید استفاده کنید. وقتی یک آیتم کامل می شود، چک کردن آن مؤثر است.

چندین برنامه تلفنی را هم پیدا کرده ام، این برنامه ها برای امتیاز دادن مؤثر هستند. اگر گوشی هوشمند شما یک  همراه همیشگی برای شماست،  قرار دادن برنامه امتیاز دهی در آن حرکت عاقلانه ای است، به این ترتیب همیشه به امتیازات خود دسترسی دارید.

 

راهبرد 6: چرا جشن نمی گیری ؟

مراحل را جشن بگیرید . برای اینکه با انگیزه باقی بمانید، لازم است تا  همزمان با طی مسیر پیشرفت های خود را جشن بگیرید. اگر هدفی را تعیین کردید که نه (9) ماه زمان می برد، حفظ انگیزه در تمام این مدت سخت است، چون هیچ پاداشی وجود ندارد. بنابراین در طول مسیر مراحلی را برای جشن گرفتن بنا کنید.

اگر قصد دارید تا وزن خود را کاهش بدهید، هر وقت یک کیلیو وزن کم کردید، جشن بگیرید. وقتی کتاب می نویسید، هر وقت 20 صفحه نوشتید، جشن بگیرید. اگر قصد دارید تا 35 سخنرانی داشته باشید، بعد از  سخنرانی پنجم جشن بگیرید. جشن گرفتن مراحل، کودک درون شما را با انگیزه نگه می دارد، چون احساس می کند که برای همه تلاش هایش جایزه گرفته است.

بلاگ مرتبط : 8 گام برایِ تبدیل شدن به پادشاه !

 

راهبرد 7: چرا عشق و حال نمی کنی ؟

زمانی را برای فراغت بگذارید. وقتی برای رسیدن به اهداف تلاش می کنید، جستن به اوقات فراغت وسوسه برانگیز است. (این زمانی است که اغلب افراد می گویند، "وقتی بمیرم، استراحت می کنم"). با وجود این، وقتی اوقاغت فراغت را از خودتان دریغ کنید، خسته می شوید. از کارآمدی شما کاسته می شود. تصمیم های بدتری می گیرید و خلاقیت شما کمتر می شود. کودک درون شما از این سرعت طاقت فرسا آزرده می شود و به آسانی خسته می شود. به همین دلیل است که در زمانبندی خود اوقات فراغتی را برای استراحت و آماده شدن برنامه ریزی می کنم.

یکی از دوستانم که یک مربی استراتژیک است ، به من یاد داد تا سه روز مختلف را در تقویم بگنجانم. روزهای تمرکز بهترین روزها برای کار هستند. روزهای میانجی برای تمرین، آمادگی و جزئیات متفرقه مثل قرار ملاقات های دندانپزشکی یا پرداختن به ایمیل ها هستند. روزهای آزاد روزهای نوع سوم هستند. اینها روزهایی هستند که تمام ساعتهای آنها به استراحت و تجدید قوا اختصاص داده می شود. روزهای آزاد باعث شدند تا در کارم اشتیاق، خلاقیت و انرژی بیشتری داشته باشم. 

هدفهای شما نه فقط برای شما و خانواده شما، بلکه برای جهان مهم هستند. شما قصد و غرضی دارید و از طریق هدفهایتان به این قصد و غرض زندگی می بخشید. هفت راهبردی که به اشتراک گذاشتم، برای من ضروری بودند تا بتوانم کارهایم را انجام بدهم. از این راهبردها استفاده کنید تا مطمن شوید که در پایان سال جاری تحقق هدف هایتان را جشن می گیرید، نه اینکه برای چیزهایی که اتفاق نیافتاده اند، حسرت بخورید.

 

سریعاً تیر خلاص رو بزن .

خوب، به تو تبریک می گم چرا که 7 راهبردی رو یاد گرفتی که به من کمک کرد از ساعات کاری 24 ساعته و زجر آور با سود اندک، به جایی برسم که بتوانم تمام علایقم رو دنبال کنم با این حال درآمد خودم رو 10 برابر کنم. همانطور که در ابتدای بلاگ گفتم، علوه بر این 7 راهبرد فوق العاده، موردِ دیگری هم بود که زندگی مرا تکان داد. آن هم استفاده از یک سیستم ثابت شده بود. استفاده از یک سیستم ثابت شده برای کسب درآمد این است که شما چرخ را از نو نسازید و همان راهی را بروید که افراد موفق پیش از شما رفته اند.

شما امروز دمی توانید به صورت 100 % رایگان به این سیستم دسترسی پیدا کنید. البته این پیشنهاد تنها برای مدت بسیار کوتاهآمد خودم رو. ی بر قرار است چرا که ظرفیت استفاده از این سیستم بسیار محدود است و فقط عده کمی این فرصت را پیدا می کنند. پس به تو پیشنهاد می کنم اگه برای تغییر زندگی خودت جدی هستی، همین حالا روی دکمه زیر کلیک کن. چون اگه جا بمونی دیگر هیچ وقت نمی تونی به صورت رایگان به این سیستم دسترسی پیدا کنی. 

نظرات
ارسال نظر
رایگان
سایر مطالب
گردش پول

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com