بزرگترین مانع موفقیت افرادِ معمولی

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

بزرگترین مانع موفقیت افرادِ معمولی

آیا تا به حال شده که وقتی ترمز دستی ماشین بالاست، مدام گاز بدهید؟ در این زمان چه اتفاقی می اتفتد؟ ماشین حرکت نخواهید کرد.
گاهی در زندگی ما نیز چنین می شود. در این زمان است که باید ترمز ها را آزاد کنید.
طی 15 سال کار روی صد ها هزار دانش پذیر فهمیده ام که دو مانع بسیار بزرگ هستند که تقریباً تمام افراد معمولی با آن دست و پنجه نرم می کنند و این موانع قطعاً مهم ترین و بزرگترین مواردی هستند که باید همین امروز از سر راه برشان دارید. اما این موانع کدام اند؟
همین حالا بلاگ رو بخون .

آیا تا به حال شده که وقتی ترمز دستی ماشین بالاست، مدام گاز بدهید؟ در این زمان چه اتفاقی می اتفتد؟ ساده است.  ماشین حرکت نخواهید کرد. هر چه هم که تلاش کنید. هر چه قدر هم که زور بزنید اتفاقی نمی افتد.

گاهی در زندگی ما نیز چنین می شود. هرچه گاز می دهید انگار فایده ای ندارد. در این زمان است که باید ترمز ها را آزاد کنید. چرا که موانعی پیش روی شما وجود دارند که هر چه قدر هم تلاش کنید، این موانع به شما اجازه حرکت نمی دهند. پس اگر می خواهید به هر آنچه که از  زندگی خود می خواهید برسید، باید موانعِ پیش رویِ افراد معمولی را بشناسید و همین امروز آن ها را از سر راه بدارید.

من تا به حال صد ها هزار دانش پذیر داشته ام و 15 سالِ تمام است که روی ویژگی های افراد موفق تحقیق می کنم و هدف من این است که افراد معمولی را به افرادی با حداکثر پتانسیل تبدیل کنم. طی این سال ها تجربه، و کار کردن با صدها هزار دانش پذیر، فهمیده ام که دو مانع بسیار بزرگ هستند که تقریباً تمام افراد معمولی با آن دست و پنجه نرم می کنند و این موانع قطعاً مهم ترین و بزرگترین مواردی هستند که باید همین امروز از سر راه برشان دارید. اما این موانع کدام اند؟

به نظر من این دو مانع عبارتند از : 1- برنامه ریزی اضافی 2- نداشتن سیستم مرحله به مرحله

آیا آماده اید به سمت بهترین زندگی ممکن خود قدم بردارید؟ آیا می خواهید همین امروز این موانع را پشت سر گذاشته و زندگی خود را متحول کنید؟ اگر بلی، پس همین حالا این بلاگ را تا انتها مطالعه کن.

 

مانع شماره 1 : برنامه ریزی اضافی:

خطرات برنامه ریزی اضافی

گاهی یک رویا، فقط و فقط یک رویاست. برنامه­ ریزی اضافی می­تواند مانعی برای رویاها باشد. گاهی یک رویا نیاز دارد که زنده بماند، همانطور که در فکر و قلب­های ما است- در ذهن تصور شود، شکل بی­پروای آن حس گردد و با برنامه زمانی پیوند زده نشود.

در بسیاری موارد، برنامه­ ریزی اضافی می­تواند رویاهای شما را بکشد. باید توجه شود، لحظاتی وجود دارند که برنامه­ریزی، کارهای شگفت­انگیزی انجام می­دهد. اما این مقاله درباره برنامه­ ریزی به عنوان یک استراتژی نیست، بلکه بیشتر به روی اثراتِ منفی برنامه­ ریزی اضافی تمرکز دارد. مثل اینکه چطور برنامه­ ریزی اضافی می­تواند نیروی حیاتی ما را کاهش دهد و یا اینکه از انرژی­های هماهنگ­شده کم کند. هر دوی اینها در زمانی که رویاها به حقیقت تبدیل می­شوند، از ارزش زیادی برخوردارند؛ که متاسفانه برنامه ریزی اضافی این را از بین می برد.

بلاگِ مرتبط: 3 سوال ساده که هر مانعی را از سر راهِ شما بر می دارند.

 

پس چگونه یک رویاپرداز، زمان برنامه ­ریزی و زمان کنار گذاشتن برنامه­ ریزی را بداند؟ این موضوعی است که خودتان یاد می­گیرید و معمولاً بر اثر تجربه به دست می آید . البته من راهِ دور زدن این را بلدم. شما با داشتن یک تابلویِ آرزوها می توانید این نکته را دقیقاً درک کنید. استراتژی تابلو آرزو ها یک استراتژی شدیداً ساده اما به شدت کاربردی است. تابلویِ آرزوها، به سادگی تصویری از آرزوها و اهدافِ شما است که روی یک تخته یا تابلو قرار گرفته. این استراتژی باعث می شود اهداف اصلی شما همیشه جلویِ چشم شما باشد و این اتفاق باعث می شود که همیشه راه را از بیراهه تشخصی دهید.

بلاگِ مرتبط : " چگونه می توانید با یک تابوی آرزوها به زندگیِ رویایی خود برسید؟ "

 

اگر تا حالا این بلاگ را با دقت 70 درصد خواندید، از حالا به بعد این دقت را به 170 % افزایش دهید. چرا که می خوام راجع به اثرات برنامه ریزی منفی صحبت کنم که دانستن آن ها باعث می شود بتوانید آن ها را از سر راه برداشته و در ادامه سالِ جاری به تمام اهدافِ خود دست پیدا کنید.

بلاگِ مرتبط : " چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟"

 

1.       برنامه­ ریزی زیادی = استرس زیادی

برنامه ریزی اضافی استرس را افزایش میدهد. استرس موجب می­شود که بدن­های ما به­گونه­ای منفی واکنش نشان دهند. سطح کورتیزول در جریان خون افزایش می­یابد، آندروژن­ها باعث تاول، ریزش مو، تغییرات جنسی و دیگر علائم نامطلوب می­شوند و همگی اثبات می­کنند که استرس در بدن امری غیر طبیعی است و در برخی موارد، می­تواند ویرانگر باشد. راحت گرفتن رویاها بسیار بهتر است، که حقیقتاً امری آسان می­باشد.

اضافه کردن به فعالیت روزانه، این امکان را به شما می­دهد که در رویاهای خود غرق شوید. خواه اینکه رویابافی یا رویای هدایت شده در لحظات با یکدیگر سهیم می­شوند و این امر استرس را در بدن کم کرده و ظهور بالقوه را افزایش می­بخشد. در این صورت شاهد رشد قدرت ظهور خود می­شوید.

 

2.      برنامه­ ریزیِ اضافی = انفجار مغزِ تو

برنامه ریزی اضافی باعث میشود تا بیش از حد فکر کنیم. فکر بیش از حد، همه چیز را خراب می­کند. باور ندارید؟ آخرین باری را که برای یک جشن یا تعطیلات، با جزئیات برنامه ­ریزی کردید، به یاد بیاورید، این موارد را بشمارید. شما برای درک آن، آنقدر غرق برنامه ­ریزی بیش از حد شدید، که چشم­انداز هدف را از دست دادید. زمانی که همه توجهات ما مستقیم به سمت برنامه ­ریزی معطوف می­شود، خود رویا نادیده گرفته می­شود. این شروع یک چرخه معیوب است که در آن فکر و برنامه­ ریزی بیش از حد، درماندگی، برده شدن کامل بدن و ذهن دائماً فعال را به ما تحویل می­دهد.

بین فکر بیش از حد و تفکر، نبردی وجود دارد. کلید یافتن تمرکز و شفافیت، خنثی بودن است تا مغز را خاموش کرده و بتواند به طور طبیعی با خواسته­های ما هماهنگ گردد، و به این طریق می­توانیم از دنیای اطراف کمک بگیریم.

 

3.     برنامه­ ریزی اضافی = نگرانی

برنامه ریزی اضافی، نگرانی ایجاد میکند. نگرانی، سرطان است. این پتانسیل را دارد که تبدیل به سرطان واقعی شود، اما همچنین یک سرطان ذهنی وجود دارد که بدون اخطار به سرعت گسترش می­یابد. اگر که ما از علل اضطراب در رویاهای خود آگاه نباشیم، می­توانیم رویاهای خود را در عرض چند روز، چند ساعت و حتی چند دقیقه نابود کنیم. نگرانی، خیالات مثبت را منحرف کرده و نیروهای منفی را جذب می­کند، که می­تواند انتقال رویاها را به حقیقت، متوقف سازد.

انرژی به جایی می­رود که توجهات در آن جریان دارند. اگر شما برنامه­ ریزی اضافی را تا نقطه خستگی ذهنی و فیزیکی پیش ببرید، انرژی منفی را به زندگی خود دعوت می­کنید. برنامه­ ریزی اضافی تا میزان بسیار بسیار زیادی، هدف را شکست می­دهد. لذت را در این فرایند یافته و اجازه دهید که از زیر بار برنامه­ ریزی اضافی بیرون بیایید. به مسیر اعتماد کنید و اجازه دهید تا نتیجه نهایی، خود به شکل طبیعی ظاهر شود.

 

4.     برنامه­ ریزی اضافی = تحریک بیشتر

برنامه ریزی اضافی، تحریک بیش از حد را به دنبال دارد. ما فرهنگ شلوغی داریم. برنامه­ ریزی تنها یکی از مهارت­های فراوانی است که انسان­ها آموخته­اند ولی در حقیقت تعداد کمی آن را به خوبی آموخته اند. برنامه ریزی اضافی ممکن است به ما این تصور را بدهد که کار زیاد و مهمی انجام می­دهیم، در صورتی که در واقع، خیلی کم رشد کرده و متمرکز نیستیم و هیچ­کاری در نهایت انجام نمی­دهیم.

این تبدیل به عادت بدی شده است که منجر به چندگانگی و از دست دادن تمرکز می­گردد. فقط به این خاطر که مدام برنامه­ ریزی می­کنیم، دوباره برنامه می­ریزیم و باز به برنامه­ ریزی ادامه می­دهیم، طرح و برنامه به میزان زیاد، به معنی انجام دادن کار حقیقی که رویا نیازمند آن باشد، نیست. تحریک زیاد می­تواند واکنش شدیدی داشته باشد. اثر جانبی این است که شما از رویای خود دورتر می شوید. یک فناوری را بیش از حد و طولانی مدت به کار ببرید، و ببینید که خراب می­شود- این طبیعت همه چیز است. حالت استراحت بخشی از یک فرایند است، چه در زمان ساخت و چه در زمان بهبودی. بارها استراحت کرده و دوباره تکرار کنید.

 

 

5.     برنامه­ ریزی اضافی یک دام است.

دام­ها: ممکن است برخی از ما آنها را گیج شدن بنامیم. برنامه­ ریزی اضافی، یک نوع گیج شدن است؛ برنامه ریزی اضافی ما را از عمل گرایی دور می کند و باعث می شود در فرآیند برنامه ریزی گیر بیفتیم. اینجاست که ما قربانی چیزهایی نظیر برنامه­ ریزی اضافی، اضطراب و استرس می­شویم. این گونه می شود که وقتی شما به جامعه نگاه می کنید، همه در حال دوندگی هستند، ولی هیچ کس به سمت رویایِ خودش در حرکت نیست.

به جای برنامه­ ریزی اضافی، سعی کنید که گام­های کوچکی در جهت نتیجه بردارید و ببینید که آیا احساس ترس شما کاهش نمی یابد؟ و آیا سریع تر به رویایِ خود نمی رسید؟

 

به تو تبریک می گم، فقط یک مانع مونده تا به رویات برسی ...

به تو صمیمانه تبریک می گم. چرا که تو اولین مانع بزرگ رو از سر راه برداشتی. شاید باورت نشه ولی تو به زودی شاهد تغییرات خیلی بزرگی در زندگی خودت خواهی بود؛ چرا که الآن از مانعی آگاهی داری که می تونی با برداشتنش از یک فرد معمولی به سطح عالی برسی. البته بستگی داره که مانع نهایی رو بر می داری یا نه.

همانطور که گفتم مانع دوم که سر راهِ 99 % افراد جویای موفقیت وجود داره، اینه که اونا از یک سیستم مرحله به مرحله استفاده نمی کنن. آیا تا به حال شده به دنبال افزایش درآمد و تغییر زندگی مالیِ خودتان باشید؛ و احساس کنید که نمی دانید از کجا شروع کنید؟ احساس می کنید که در یک جنگل شلوغ گم شده اید؟ خوب، اگر این احساس را حتی یکبار تجربه کرده باشید دلیلش آن است که شما سیستم مرحله به مرحله ای در اختیار نداشتید. سیستمی که شما را قدم به قدم با خود جلو برده و در هر مرحله راهِ درست را نشانتان دهد.

 

از بزرگترین فرصت زندگی ات استفاده کن !

نگرانِ سیستم نباش، به این خاطر که تا انتهایِ این بلاگ اومدی می خوام یه پیشنهاد شگفت انگیز بهت بدم. تو می تونی از طریق دکمه پایین صفحه یا همین لینک آبی، همین امروز به صورت 100 % رایگان به سیستمِ من دسترسی پیدا کنی. سیستمی که زندگی هزاران نفر رو متحول کرده، البته اونا برایِ این سیستم حداقل 10 میلیون تومان هزینه کرده اند؛ ولی تو امروز این فرصت فوق العاده رو داری.

تو،  این بلاگ رو تا انتها خوندی، و این به من نشون می ده که تو برایِ موفقیت خودت جدی هستی و می تونی یکی از دانش پذیرانِ جنگنده و موفق من باشی. پس من این فرصت شگفت انگیز رو بهت می دم، فقط می خوام بدونی که این فرصت مدت زیادی باقی نمی مونه و من فقط تعداد اندکی دانش پذیر می خوام؛ دانش پذیرانی که اینقدر جدی هستن که همین حالا وارد عمل بشن! پس اگر می خوای زندگی مالی خودتو متحول کنی و به استقلالِ مالیِ 100 % برسی، همین حالا کلیک کن . همه چیز 100 % رایگانه؛ پس مطمئن باش دیگه همچین فرصتی گیرت نمی یاد؛ پس تا ظرفیت تموم نشده، همین حالا وارد شو

نظرات
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول