3 سوال ساده که هر مانعی را از سر راه شما بر می دارند.

کامنت : 8
نویسنده:

امیر رضا دهقان

3 سوال ساده که هر مانعی را از سر راه شما بر می دارند.

چه چیزی بین شما و زندگی دلخواهتان قرار دارد؟ موانع همیشه وجود دارند، پس اگر واکنش مناسبی به موانع نشان ندهید هیچ وقت به اهداف خود نخواهید رسید. اما برای نابود کردن هر مانعی که بر سر راهتان دارید باید چه کار کنید؟
من در این بلاگ شما را به یک جنگجوی غیر قابل توقف تبدیل می کنم .
با خواندن این بلاگ فوق العاده شما چند راهکار بسیار ساده یاد می گیرید تا تامام موانع را از سر راه خود برداشته و به هر آرزو و هدفی که در زندگی خود دارید برسید. آماده ای؟

چه چیزی بین شما و زندگی دلخواهتان قرار دارد؟

پاسخ شما ممکن است مربوط به فقدان پول، زمان، حمایت از خانواده یا همه اینها باشد. به نظر می رسد موانع بسیار زیاد، بسیار قوی و قابل تغییر هستند. موانع سرِ راهِ شما ممکن است موارد مختلفی را در بر گیرد. فرقی نمی کند، زیرا موانع همیشه وجود دارند، پس اگر واکنش مناسبی به موانع نشان ندهید هیچ وقت به اهداف خود نخواهید رسید. اما برای نابود کردن هر مانعی که بر سر راهتان دارید باید چه کار کنید؟ من چطور موانعی که بر سر راهِ رسیدن به 10 میلیارد تومان بود را کنار زدم؟ کارآفرینان موفق و آن 1% ثروتمند دنیا دقیقاً چطور این موانع را پشت سر می گذارند؟ بلی! همه افراد موفق برای کنار زدن موانع از یک فرمول مشخص استفاده می کنند.

این فرمول خیلی ساده است؛ آن ها ابتدا پاسخ درست را به مانع مربوطه می دهند و سپس از یک سیستم ثابت شده استفاده می کنند. نگران نباشید، من در این بلاگ همه این موارد را به شما آموزش می دهم و به شما اطمینان می دهم که اگر هر آنچه در این جا یادتان می دهم را مو به مو اجرایی کنید، دیگر هیچ مانعی بر سرا راه شما و اهدافتان قرار نخواهد گرفت. مطمئن باشید غیر از این نمی شود. پس آیا آماده اید؟

 

واکنش نابود گرِ اهدافِ شما کدام است؟

 پاسخ های معمول در برابر موانع این است که آنها را توضیح و یا در برابر آنها مقاومت کنید. هر دو پاسخ، نیاز به زمان و انرژیِ زیادی دارند. مقاومت و توضیح را جلوتر شرح خواهم داد ولی فعلاً همین قدر بدانید این دو روش کارآمد نیستند! 

 

یک مثالِ بی نظیر ....

تصور کنید که شما  در بزرگراهی رانندگی می کنید. ناگهان شما به یک سنگ بزرگ در وسط جاده بر می خورید.

در این لحظه شما چندین گزینه دارید. شما می توانید سعی کنید توضیح دهید که چگونه سنگ به آنجا رسیده است. شما همچنین می توانید به حالت مقاومت بپردازید و از بی دقتی ساخت و ساز بزرگراه یا فقدان بودجه دولتی برای حذف سنگ ها شکایت کنید.

یا، شما می توانید تمام این ذهنیات منفی را از بین ببرید و مانع را خودتان از بین ببرید. به جای توضیح سنگ و یا مقاومت در برابر آن، فقط در اطراف آن رانندگی کنید.

هنگامی که با موانع مواجه می شوند، اغلب مردم با سوالاتی بر اساس توضیح و مقاومت پاسخ می دهند، مانند:

- چرا من خیلی تنها هستم؟ 
- چرا این همیشه برای من اتفاق می افتد؟ 
- چرا من شکست خوردم؟

با این حال، شما همیشه گزینه دیگری دارید. شما می توانید سوالاتی را مطرح کنید که به شما کمک می کند در اطراف هر مانعی در زندگی خود رانندگی کنید.

سوالات، قدرت بی نظیری دارند سوالات به توجه شما مرتبط هستند - و همراه با آن، اینکه چگونه فکر می کنید و احساس شما را می بینند. اگر می خواهید افکار، احساسات و نتایج مختلفی را در زندگی خود ایجاد کنید، پس سؤالات متفاوتی را مطرح کنید.

در حال حاضر با حذف سوالات چرا و شروع به پرسیدنِ سوال چه  شروع کنید مانند:

 

1) در اینجا چه درسی وجود دارد؟

یک گفتگوی قدیمی در مورد یادگیری از تجربه وجود دارد: مراقب فردی با بیست سال تجربه باشید. این ممکن است شامل یک سال یادگیری و نوزده سال تکرار باشد.

نکته این است که تجارب، به صورت یک بسته آماده تقدیم شما نمی شود. بلکه حوادث خوب و بدی که برایتان اتفاق می افتد موفقیت شما را می سازد. همه چیز به چگونگی تفسیر تجربیات بستگی دارد، و تفاسیر شما می تواند در طول سالها تغییر کند. یک رویداد به تنهایی کاری نمی تواند بکند! این تفسیر شما از آن رویداد است که همه چیز را می سازد.

افرادی که به طور مداوم احساس ناراحتی می کنند، معمولاً چندین سبک به خصوص برای تفسیر اتفاقات دارند:

  • دائم: "من همیشه سر در گم می شوم هنگامی که در تلاش برای یادگیری چیزی جدید هستم."
  • شخصی: "من اصلا در دیدار با مردم خوب برخورد نمی کنم."
  • فراگیر: "من فردی هستم که نمی تواند از چیزی پیروی کند، مهم نیست چه نوع هدفی دارم ."

مردم خوش بین از یک سبک متفاوت استفاده می کنند. آنها حوادث را به شیوه ای توضیح می دهند که :

  • موقت: "زمانی که من احساس گیجی می کنم، سوالی می پرسم که باعث شود درک کنم."
  • خارجی: " صحبت با مردم در کافه ها برایم خیلی سخت است، بنابراین من آنها را به رستوران های آرام دعوت می کنم."
  • خاص: " رسیدن به اهداف بلند مدت برای من چالش برانگیز است، بنابراین در حال حاضر بر دستیابی به اهداف کوتاه مدت تمرکز خواهم کرد."

شما باید این موانع را به عنوان نشانه های عملکرد به جای نشانه های توقف تفسیر کنید.

اینها سیگنال هایی هستند که جهان در حال گستردن است تا رشد کنید. به جای مقاومت در برابر چالش، فقط به آن برسید. از خود بپرسید: چگونه می توانم این رویداد را به شیوه ای قوی تر تفسیر کنم؟ چه درس مثبتی در اینجا انتظار می رود آموخته شود؟

 

بلاگِ مرتبط : " ۴ عادت رفتاری قدرتمند که زندگی شما را متحول خواهد کرد. "

بلاگِ مرتبط : "  زندگی یک آزمایشگاه است ، نباید رویای خود را فراموش کنید ! "

 

 

 

2) در مورد این مشکل چه نکته ای عالی است؟

یک پاسخ آسان به این سوال وجود دارد: "هیچ چیز!" با این حال، بهتر است بخش مثبت را هم نگاه کنید چرا که این از فلج شدن ذهن شما جلوگیری می کند.

شما می توانید در مواقع سختی از خودتان سوالاتِ درست را بپرسید و همه چیز را تغییر دهید: چه نکته ی خوبی در مورد داشتن این مشکل وجود دارد؟ مثلاً من زمانی را به یاد دارم که در اوج قله های موفقیت مالی ورشکست شدم و 700 میلیون تومان بدهی بالا آوردم!! من به زمین و زمان بدهکار بودم و زندگیم نابود شده بود و حتی بیماری های مختلف به همراه یک افسردگی شدید به سراغِ من آمده بود. آیا کار سختی نیست که در این رویداد وحشتناک موردِ مثبتی پیدا کنید؟ یقیناً سخت است! ولی من این کار را کردم و از ورشکستگی نجات پیدا کردم. با این که سخت بود من به دنبال چیزِ مثبتی در آن ماجرا گشتم و متوجه شدم که این رویداد به من یک درس بزرگ داد، این که دیگر از سیستمِ کسب درآمد ساده خودم و از کسب و کارِ دیجیتال اپیدمیک دور نشوم! بلی در آن برهه وحشتناک از زندگی من توانستم یک مورد مثبت ببینم و همه چیز به این شکل متحول شد!

 

بلاگ مرتبط : " با سیستم دیجیتال اپیدمیک علایقت رو به پول تبدیل کن !!! "

 

این بینش  برای شکستن الگوی من از ناامیدی  کافی بود. من متوجه شدم که از درسی که این رویداد به من داده از دنیا و از خدا سپاس گزارم.

 

3) اقدام بعدی من چیست؟

این سؤال، نقطه ای از راه حل ها را روشن می کند. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، شما می توانید انتخاب کنید که چه چیزی در پاسخ بگویید. به جای نشان دادن مقاومت یا توضیح، می توانید اقدام بعدی خود را انتخاب کنید. 
افرادی موفق برای هر اقدامی مبنا و اصولی دارند. نیت و الهام را در مسیر خود جای دهید و دنیا را تکان دهید! شما می توانید بنشینید و تا ابد راجع به مشکل خود حرف بزنید، یا این که می توانید آستین ها را بالا زده و اقدام بعدی خود را برنامه ریزی کنید.

 

 

دومین مانع شکن افراد موفق چیست ؟

بلی، در ابتدای بلاگ به شما توضیح دادم که برای تبدیل شدن به فردی که همه مشکلات را از سر راهش بر می دارد، باید از یک فرمول دو مرحله ای تبعیت کنید. اول : واکنشی نابودگر به اهداف خود نشان داده و سه سوال عالی را بپرسید! و دوم این که از یک سیستم ثابت شده استفاده کنید. خوب، تبریک می گویم، شما اولین مرحله برای غیر قابل توقف شدن را بر داشتید و حالا نوبت مرحله دوم است! شما سوالاتی که باید هنگام برخورد با موانع از خودتان بپرسید را آموختید ، حالا نوبت سیستم است.

سیستم اثبات شده یعنی مسیری که افرادِ پیش از شما طی کرده اند تا به همان اهدافی که شما در سر دارید برسند. یکی از مواردی که باعث می شود ما در برابر موانع کم بیاوریم، این است که سعی می کنیم چرخ را از نو بسازیم.

 و به جای این که از تجربیات دیگران و از یک سیستم ثابت شده استفاده کنیم، به سراغ راه حل های خودمان می رویم. مثلاً در مسائل مالی متاسفانه بزرگترین مانع همین است، خیلی از افراد به دنبال مسیر اثبات شده نیستند و مدام دور خودشان می چرخند. و

لی افراد موفق، همگی از یک سیستم اثبات شده استفاده می کنند. اگر شما این هدف را در سر خود دارید که زندگی مالی خود را متحول کنید، می توانید با کلیک روی دکمه زیر وارد سیستم اثبات شده کسب درآمد من شوید.

شما امروز می توانید به صورت 100 % رایگان به این سیستم متصل شوید؛ ولی ظرفیت این سیستم محدود است و شاید حتی 5 دقیقه دیگر چنین امکانی وجود نداشته باشد. پس تا دیر نشده همین حالا کلیک کنید و سیستم کسب درآمد اثبات شده من، دسترسی پیدا کرده و همین امروز زندگی مالی خود را متحول کنید.

 

نظرات
1396/9/12 | id:98230
شقایق موسوی :

مرسی استاد! واقعاً ممنونم. منم مطمئنم که لانچ 30 میلیونی ام رو می زنم فقط نگران بودم که نکنه این نداشتن دانش وبسایت کار دست من بده که الآن آن هم مشکلی نیست. واقعاً ممنون! مطمئنم به زودی دایرکت لانچ رو می دهم به شما. موفق باشید استاد.

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98229
شقایق موسوی :

استاد دهقان عزیز و محترم سلام. می خواستم یک پیام به شما و تیم عزیز اپیدمی بدهم و از شما تشکر و قدردانی ویژه کنم. من الآن در حال طی کردن مراحل سیستم شما هستم و واقعاً می توانم بگویم که وارد شدن به سیستم شما بهترین تصمیمی بوده که در کل زندگی ام گرفتم و الآن فهمیده ام که می توانم بدون داشتن هیچ سرمایه ای کسب و کار آنلاین و اپیدمیک خودم را راه اندازی کنم. هم چنین من 23 ساله ام هستش و واقعاً تا حالا تجربه کاری نداشتم و تازه از دانشگاه فارق التحصیل شدم. و خیلی خوشحالم که سیستم شما به هیچ تجربه ای هم برای شروع احتیاج نداره. البته من هنوز به نتیجه نرسیدم و دو روزه که سیستم را استارت ردم ولی تا همین جا هم احساس می کنم می توانم! واقعاً این برای اولین بار است که احساس می کنم می تونم!! می خواستم از شما و تیم فوق العاده تان تشکر کنم و می خواهم به همه جوانان هم سن و سالی که دارن می خونن پیشنهاد کنم که سیستم را استارت بزنند چون از صد تا درس و دانشگاه بهتره و زندگی تان را تغییر می دهد. و در آخر اگر اشکالی ندارد یک سوال داشتم این که من دانش وب ندارم یعنی فقط یک واحد درسی برنامه نویسی پاس کرده ام و نمی توانم فروشگاه اینترنتی بسازم و یا وبسایت طراحی کنم. آیا در بخش های بعدی به مشکل نمی خورم؟ بازهم ممنون! موفق باشید.

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98228
محمد عباسیان :

اُستاد این سیستم عالیه خدا قوت! من به زودی لانچ 30 میلیونی ام رو می زنم و به هر چی می خوام می رسم. مرسی بابت زحماتاتون!!!!!!!!

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98227
حسین علی آبادی :

استاد واقعاً می خوام ثبت نام کنم درود بر شما.

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98226
حسین علی آبادی :

استاد توروخدا آکادمی اپیدمی رو نبند! می خوام ثبت نام کنم خواهش می کنم کمی دیگه وقت بدین.

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98225
علیرضا سمنانی :

استاد این بلاگ عالی بود! حرف نداشت! مرسی واقعاً. من دیدم به موانع کلاً عوض شد. قبلاً فکر می کردم موانع خیلی بده ولی الآن بهش به چشم چالش سازنده نگاه می کنم. خدارو شکر قبل از پایان ظرفیت تونستم به صورت رایگان به سیستم دسترسی پیدا کنم و فقط می خوام بگم فوق العاده است! ممنون! ممنون! ممنون!

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98224
بهزاد ملکی :

درود بر استاد عزیز و محترم! مرسی که جواب بنده رو دادید!

پاسخ دادن
1396/9/12 | id:98223
بهزاد ملکی :

استاد دهقان سلام. ممنون بابت این بلاگ فوق العاده. من تازه فهمیدم که چرا نمی تونم به اهداف مالی خودم برسم. من واقعاً می خواهم درآمد خودم را افزایش دهم و یک کسب و کار درست و حسابی برای خودم راه اندازی کنم ولی هر بار که آمدم این تحول را انجام بدهم، به در بسته خوردم. حالا فهمیدم که من هیچ سیستمی ندارم. من اصلاً نمی دانستم که برای کسب درآمد داشتن یک سیستم الزامی است. ولی حالا می فهمم که بدون سیستم نمیشه اصلاً ! این بلاگ زندگی من رو متوحول کرد و من موفق شدم وارد سیستم بشوم و الآن کاملاً احساس می کنم که می توانم به اهداف مالی ام برسم! بازهم ممنون، به امید موفقیت همه عزیزان و خوانندگان این بلاگ.

پاسخ دادن
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول