تمرکز کن و ترس رو بُکُش

کامنت : 7
نویسنده:

امیر رضا دهقان

تمرکز  کن و ترس رو بُکُش

همانطور که شما در سفرتان از جایی که هستید، به جایی که می خواهید باشید، به پیش می روید، قصد دارید با ترس های خود مقابله کنید. ترس، امری طبیعی است. هر زمانی که شما یک پروژه جدیدی را شروع می کنید، سرمایه گذاری جدیدی را انجام می دهید و یا خودتان را بیرون از این موضوع قرار می دهید، معمولا ترس وجود دارد. متاسفانه، ترس بسیاری از مردم را از پیگیری و دستیابی به رویاهای موفقیتشان، باز می دارد. در این بلاگ 5 استراتژی ساده یاد می گیرید که همین امروز بتوانید بر ترس خود غلبه کرده و به سمت رویاهایتان پیش بروید.

من همیشه گفته ام که برای رسیدن به هر موفقیتی، شما تنها به دو چیز احتیاج دارید؛ اول یک ذهن آماده و بعد یک سیستم! خوب یکی از مهم ترین ویژگی های یک ذهن آماده، این است که با ترس کنار آمده و بر آن غلبه کنید. چیزی که در همین بلاگ به شما آموزش می دهم. در مورد سیستم لازم نیست نگران باشید، در انتهای این بلاگ آن را به شما می دهم.

 

چطور بر ترس غلبه کنیم؟

میلیون ها سال پیش، ترس برای محافظت از ما از خطراتی مانند ببرهای تیزدندان[1]، ضروری بود. با این حال، امروزه، بسیاری از تهدیدات ما تهدید کننده ی حیات نیستند. ترسی که ما احساس می کنیم از ما محافظت نمی کند، و این مانع رشد ماست.

ترس ، در واقع یک واژه  مخفف برای خیال پردازی هایِ به ظاهر واقعی ما هست.

در اینجا 5 راهِ فوق العاده برای غلبه بر ترس را به شما بیان می کنم.

روی اندیشه هات نظارت کُن: افکار باعث احساسات می شوند. اگر شما می خواهید اینکه چگونه احساس می کنید را تغییر دهید، باید اندیشه هایی را که در حال فکر کردن به آن ها هستید، تغییر دهید. هنگامی که احساس ترس می کنید، مرحله های ذهنی خود را بازبینی کنید. افکاری که به احساسات ترستان منجر شده است را مرور کنید.

گذشته از این، شروع به مراقبت دقیق از افکار خود کنید. هنگامی که خودتان را غرق در افکاری می کنید که اهدافتان را پشتیبانی نمی کنند، بلافاصله تفکر خود را تغییر دهید.

بیشتر افکار مثبت را انتخاب کن. به زبان ساده، به افکار منفی که نمی توانید از آنها خلاص شوید، به آن افکار، فکر نکنید. قانون جایگزینی امر می کند که هر چیزی که می خواهید حذف کنید، باید جایگزین شود. بنابراین اگر می خواهید تفکر منفی را از بین ببرید، باید آن را با تفکر مثبت و تجسم مثبت جایگزین کنید.

هنگامی که شما یک فکر منفی و مولد ترس را شناسایی می کنید، بلافاصله نقیض مثبت آن را مجسم کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک نویسنده پرفروش شوید، مراقب اندیشه هایی نظیر "اگر ناشر پیشنهاد من را رد کند؟" باشید. یا اگر می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید، مدام به شکست و ریسک ها فکر نکنید! در عوض، تصور کنید زمانی که یک ناشر پیشنهاد شما را قبول و موافقت می کند که کتاب شما را به بازار بیاورد، چه اتفاقی خواهد افتاد. و اگر کسب و کار شما به پول برسد چه معجزه ای در زندگی تان رخ می دهد.

 از " واژه های تاییدی" استفاده کُن.  این واژه های مثبت، سوالاتی هستند که شما می توانید در مورد واقعیتی که می خواهید ایجاد کنید، از خودتان بپرسید.

برخی از مردم در مورد استفاده از واژه های تاییدی با آنچه شما قبلا درست گفته اید، تردید دارند (به عنوان مثال "من یک نویسنده بسیار موفق" هستم). آنها احساس ذهن شان را به خاطر اینکه، هنوز آنچه که اظهار می کنند، وجود ندارد، استدلال می کنند. آنها در عین حال می دانند که این اظهارات درست نیستند، بنابراین به آن چه که می گویند، اعتقاد ندارند.

واژه های تاییدی، فرصتی برای دیدن اینکه، چگونه حقیقت رویای آنها، می تواند به واقع به یک احتمال تبدیل شود را می دهد. اگر شما خودتان را در حال فکر کردن به اینکه "چه می شود، اگر نتیجه نگیرم؟" یافتید، از خودتان بپرسید "چه می شود، اگر نتیجه بگیرم؟"، بپرسید "چه چیزی می تواند باعث نتیجه کرفتن من شود؟" هدف این است که با مطرح کردن این سوالات ذهن خود را وادار کنید که نتایج احتمالی مثبت را هم ببیند.

 از تجسم احساسی استفاده کن. یعنی طوری تجسم کنید که احساس کنید به آرزوی خود رسیده اید. درست همانطور که احساس ترس می تواند شما را فلج کند، احساسات شدیداً مثبت می تواند شما را به سمت موفقیت بیشتر، تحریک کند.

محققان دریافته اند که تصاویر یا صحنه ها، وقتی که با احساسات شدیدی که اعصاب اضافی را تحریک می کنند، همراه هستند، می توانند برای همیشه در حافظه شما حبس شوند. هنگامی که شما احساس و عواطف شدید  را به تجسمات خود اضافه می کنید، نتیجه نهایی قوی تر خواهد بود.  دو راه برای انجام این کار وجود دارد. اول : با موسیقی الهام بخش، داستان ها و ویدئو های انگیزشی! و دوم به وسیله قدرتمند ترین استراتژی ضد ترس دنیا یعنی تابلوی آرزوها ! اگر می خواهید با استراتژی تابلوی آرزوها آشنا شوید به این بلاگ وارد شوید :

"چگونه می توانید با یک تابوی آرزوها به زندگیِ رویایی خود برسید؟"

و اگر می خواهید به بهترین محتوای انگیزشی در دنیا دست پیدا کنید، این بلاگ را از دست ندهید :

"یازده جمله انگیزشی حیرت انگیز، برای کسانی که انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اند."

 

5- در مورد خطر واقع بین باش!. یک راهکار عملی و غالبا نادیده گرفته شده برای غلبه بر ترس این است که مطمئن شوید که بیشتر از آنچه که می توانید از دست بدهید، ریسک نمی کنید. برای رشد و موفقیت بیشتر، شما بایستی تا اندازه ای خطر کنید. فقط مطمئن شوید که اگر اولین بار موفق نشدید، می توانید باخت(خسارت) را تحمل کنید.

نگاهی بر چالش های کوچکتر بیاندازید و راه خود را جلو ببرید. اگر اولین کارتان را در فروش آغاز می کنید، به مشتریان احتمالی یا مشتریانی که فکر می کنید برای اولین فروش هدف راحت تری هستند، سر بزنید. اگر شما مشتاق مسئولیت های جدید در کار هستید، شروع به درخواست برای انجام بخش هایی از پروژه ای که علاقه مند هستید، بکنید. اگر شما در حال یادگیری یک ورزش جدید هستید، با مهارت های سطح پایین تر شروع کنید. بر مهارتهایی که برای یادگیری نیاز دارید، تسلط یابید و به سمت ترس هایتان پیش روید و سپس به چالشهای بزرگتری برسید.

احساس ترس کاملاً طبیعی است! هر کسی ممکن است احساس ترس کند و ترسیدن هیچ ایرادی ندارد. ولی نباید اجازه دهید این ترس ها مانع حرکت به سمت رویاهای شما شوند. از این 5 استراتژی ساده استفاده کنید تا بر این ترس ها غلبه کرده و با وجود وحشت اقدام کنید.

 

آیا آماده ای بزرگترین اهداف و رویا های خود را به حقیقت تبدیل کنی؟

خوب، شما 5 استراتژی فوقِ ساده برای غبله و رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی تان را شناختید! حالا وقت آن است به این اهداف و آرزوها برسید! برای این کار باید وارد عمل شوید. ذهن آماده، به تنهایی موفقیت شما را رقم نمی زند! شما به یک سیستم مرحله به مرحله احتیاج دارید تا شما را قدم به قدم تا رسیدن به اهدافتان پیش ببرد.

شما وارد این بلاگ شدید چون خواهان تغییر هستید، چون می خواهید جنجو باشید و به رویاهایتان برسید. به همین علت من تصمیم گرفته ام که برای مدت کوتاهی به شما دسترسی 100% رایگان به سیستمِ خودم را بدهم. سیستمی که زندگی خودم و 250.000 دانش پذیر را متحول کرد. با کلیک روی دکمه زیر می توانید همین حالا و به صورت 100 % رایگان به این سیستم کسب درآمد مرحله به مرحله دسترسی پیدا کرده و زندگی خود را متحول کنید. اما فراموش نکنید که این پیشنهاد من برای مدت بسیار کوتاهی برقرار است! پس تا فرصت از نرفته وارد شوید!


 

نظرات
1396/9/9 | id:94864
نیلو ویداک :

وای استاد! بالاخره رودر رو صحبت کردیم. واقعا ممنونم و مطمئنم دو سه روز دیگه این اتفاق می افته و به لاچ 30 می رسم. ممنونم واقعا! مرسی که جواب کامنتم رو دادین.

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94863
نیلو ویداک :

سلام استاد دهقان و درود بر شما و تیمِ فوق العاده تون. می خوام یه اعترافی بکنم. من ماهِ پیش برای آکادمی اپیدمی ثبت نام کردم و اولش شک داشتم. جسارتاً فکر می کردم شما کلاهبردارین! تا این که کتاب از عشق و علاقت پول بسازو خوندم و تازه دستم اومد که شما کی هستین و تا حالا به چند نفر کمک کردین! فهمیدم که شما مثل بقیه نیستین و واقعاً یه سیستم درامد زایی ارائه می دین. تازه بعد از کتاب شک داشتم شاید نتورکی باشین ! به هر حال با ترس و لرز ثبت نام کردم و دیروز به اولین پولم رسیدم. واقعاً مرسی آقای دهقان خدا شما رو سر راه من قرار داد! واقعا مرسی . مرسی . مرسی. نمی دونم چطوری تشکر کنم. دیشب تو دایرکت هم بهتون گفتم که پول اولمو ساختم و حتی زنگ زدم شرکت! امیدوارم مزاحم نشده باشم ولی من واقعاً هیجان زده ام اصلاً نمی دونم چیکار کنم. دیشب کلاً خوابم نبرد. آقای دهقان امیدوارم کامنت من رو ببینین تا بدونین که دارین چه تاثیری روی جامعه می زارین و با زندگی من چی کار کردین. من زندگیم به معنای واقعی تغییر کرده و من دارم پول در می یارم. شاید نباید بگم ولی اولین پول من 10 میلیون بود که درآوردم و مطمئنم تا یکی دو روز دیگه لانچِ 30 میلیونی رو می زنم و روبروی شما می شینم. خیلی پر حرفی کردم ولی آقای دهقان خدا خیرتون بده! واقعاً مرد شریفی هستین تو جامعه ای که کسی به کسی اهمیت نمی ده شما زندگی منو تغییر دادی! مرسی مرسی! امید وارم هرچی می خواین خدا بهتون بده استاد. به امید دیدار.

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94860
محمد حسین جهرمی :

: استاد لینک رو پیدا کردم ازتون واقعاً ممنونم که قابل می دونین و جواب منو می دین. چون خیلی از ثروتمندای این دوره زمونه مثل شما نیستن و نه تنها راز موفقیتشونو نمی گن بلکه بقیه رو تحویل نمی گیرن ولی درود به غیرت شما!!! استاد تا عمر دارم مدیونتم، مردی به خدا!

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94859
محمد حسین جهرمی :

• من حدس می زنم که با تمرین احساسات شدید مثبت، می شه به اهداف رسید. استاد من همین الآن این متد رو امتحان کردم و احساس می کنم که ترس از جمعیت که همیشه تو وجودم هست داره کم رنگ میشه با این که هنوز یک ساعت بیشتر نیست تمرین رو انجام دادم. تکنیک های شما واقعاً کار می کنه و واژه های تاییدی هم حرف نداره! من با تابلوی آرزوها اشنا نیستم می شه بیشتر اطلاعات بدین راجع بش؟

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94856
هاشم اسدی :

: سلام استاد دهقان، خدا قوت! من فقط خواستم صمیمانه ازتون تشکر کنم. شما فوق العاده این. من چند ماهِ پیش کتابِ از عشق و علاقت پول در بیار شما رودانلود کردم. و بعدش تو دوره آکادمی اپیدمی شرکت کردم و الآن کسب و کارم رو راه اندازی کردم! هنوز به لانچ 30 میلیونی نرسیدم و دعا می کنم که برسم و بتونم شما رو ببینم. مرسی مرسی مرسی آقای دهقان! واقعاً زندگی منو چرخوندی. بازهم ممنون! به بقیه هم پیشنهاد می کنم کتاب رو بخونن که فکر می کنم برای مدت کوتاهی رایگان شده! با آرزوی موفقیت برای جامعه اپیدمر ها! دوستار شما، هاشم بنی اسدی از اصفهان.

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94855
o میلاد شهری ولی :

استاد دهقان، من یک برنامه کاری بنیادی دارم، شما چه توصیه ای می کنید، من در حال حاضر هیچ سرمایه ای برای شروع کار ندارم. در شهرستانی که من زندگی می کنم امکانات زیادی وجود ندار ه!

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94850
حسین ناصر ملک :

خیلی ممنون استاد دهقان، تو موهبت جهانی هستی. بلاگ های شما به من کمک زیادی کرده است. در حال حاضر من دارم یکی از کتابهای شما به نام از عشق و علاقت پول بساز رو می خونم که عالیه. توصیه شما برای ما که در روستا زندگی می کنیم چیه؟

پاسخ دادن
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول