زندگی یک آزمایشگاه است ، نباید رویای خود را فراموش کنید!

کامنت : 26
نویسنده:

امیر رضا دهقان

زندگی یک آزمایشگاه است  ، نباید رویای خود را فراموش کنید!

هر کس رویایی دارد. بسیاری از ما به دلایلی مثل ناامیدی، طرد یا عدم پیشرفت، به راحتی رویایمان را فراموش می‌کنیم و یا از آن دست می‌کشیم. گرایش فطری این است که از خودمان دفاع کنیم تا بار دیگر صدمه نبینیم، بنابراین رویای خود را انکار می‌کنیم و از دستیابی به افراد، منابع و فرصت‌هایی که می‌توانند از رویای ما حمایت کنند می‌ترسیم.
اما دیگر بس است! وقت آن رسیده که به سوی زندگی مورد علاقه خود حرکت کنید! اگر می خواهید امروز، در مسیر متفاوتی قدم بردارید، همین حالا وارد این بلاگ شوید!

هر کس رویایی دارد. بسیاری از ما به دلایلی مثل ناامیدی، طرد یا عدم پیشرفت، به راحتی رویایمان را فراموش می‌کنیم و یا از آن دست می‌کشیم. گرایش فطری این است که از خودمان دفاع کنیم تا بار دیگر صدمه نبینیم، بنابراین رویای خود را انکار می‌کنیم و از دستیابی به افراد، منابع و فرصت‌هایی که می‌توانند از رویای ما حمایت کنند می‌ترسیم.

می‌خواهم یک داستان کوتاه و سریع درباره یکی از دوستانم به نام سیمین را با شما در میان بگذارم. او به عنوان یک نویسنده‌ی با استعداد، توانست با قدرت خود بورسیه‌‌ی یک کالج فوق العاده را از آن خود کند. استاد دانشگاه هاروارد، برای اولین داستان کوتاهِ سیمین به او نمره‌ی F داده بود و او را متقاعد کرد که هیچ استعدادی ندارد. سیمین بیش از 7 سال چیزی ننوشت.

این جمله ساده، سیمین را به کلّ نا امید کرد به حدی که او رویای خودش را به کلّی فراموش کرد و دانشگاه را رها کرد و به روستایی که درآن زاده شده بود بازگشت! سپس یک روز در شهر کوچک خود یعنی باقر آبادِ استان مرکزی، به یک جلسه نقد فیلم رفت. زمانی که از تمایلش برای نویسنده شدن گفت، یکی از نمایشنامه‌نویسان در جوابش گفت" مزخرفه! تو نمی تونی بنویسی! حتی در حد بچه های این محل هم نیستی!!"

وقتی سیمین با چشمانی پر از اشک با من تماس تصویری بر قرار کرد، توضیح داد که چگونه استادش او را نادیده گرفت، و چگونه استادِ نمایشنامه‌نویسی او را خرد کرده! من به او پاسخ دادم:‌" یک استاد دانشگاهی؟ اون چی میدونه؟ من یک عمر کارم نوشتنه. دارم بهت چی میگم. برو خونه و چیزی بنویس و اون رو برام ارسال کن، و به تو خواهم گفت که آیا در دنیای واقعی ادبیات تجاری استعداد داری یا نه. " هم چنین من لینکِ بلاگِ خودم که درباره نویسندگی بود را در تلگرام برایش فرستادم.

بلاگی که برای سیمین اسد زاده فرستادم : " چگونه هر کسی می تواند یک کتاب الکترونیکی 50 صفحه ای را فقط در 10 روز تهیه کند "

 

ده روز بعد، سیمین رمانش را به پایان رساند و آن را برای من ارسال کرد، و منم نه گذاشتم و نه برداشتم و رمانش رو برای یکی از نمایش نویسانی که در آمریکا می شناختم فرستادم! و جالب این جا که او هم از رُمان خوشش آمد و آن را به نماینده‌اش در نیویورک فرستاد. نماینده هم از رمان خوشش آمد و از او خواست که آن را منتشر کند. و اکنون سیمین درحال چاپ کتابِ خودش است و اکنون در نیویورک حضور دارد!!!!! در ضمن او به تازگی با یک کارگردان از سینمای مستقل آمریکا ملاقات کرده و قرار شده از کتابش فیلمی هم بسازند!!!!

آیا درون شما هم یک رویا دفن شده است؟ اگر چنین است، شما به خود و جهان بدهکارید تا به آن دست پیدا کنید!

بلاگِ مرتبط : " چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟" 

 

چطور به هر رویایی که دارید دست پیدا کنید؟

برای دستیابی به هر رویایی شما تنها به دو چیز نیاز دارید! و غیر از این دو چیز به هیچ چیزی بیشتر احتیاج ندارید. این دو مورد عبارتند از : اول این که افراد موفق همیشه اول ذهن موفقی دارند و دوم این که افراد موفق از سیستم اثبات شده استفاده می کنند. مورد اول را در همین بلاگ یادتان می دهم و مورد دوم را انتهای این بلاگ به شما می دهم. در این بلاگ به شما آموزش می دهم چطور ذهنیتی داشته باشید که شما را در مسیر اهدافتان یاری کرده و نهایتاً به هر آنچه می خواهید، می رساند. و دوم این که در انتهای این بلاگ به شما سیستمی اثبات شده می دهم که می توانید با آن، قدم به قدم به سمت بزرگترین اهدافتان پیش بروید.

 

مرحله اول

 

  • اولین کار این است که با رویای خود ارتباط برقرار کنید. زمانی که با جوهره‌ی وجودی خود ارتباط گرفتید و فهمیدید چه کسی هستید و آن‌چیزی که واقعا می‌خواهید از درون شما بیرون بیاید چیست، این آگاهی، شما را به جلو حرکت می‌دهد و اجازه می‌دهد تا بر هر مانعی بدون توجه به بزرگی آن، غلبه کنید.

 

  • دوم، بازخوردهای مردم را جمع‌آوری کنید ( اما اجازه ندهید که نظر کسی، رویای شما را دفن کند، همان کاری که سیمین مدت طولانی انجام داد). چه می‌خواهید وارد حرفه‌ی جدیدی شوید، و پیشنهاد یک پروژه‌ی جدید بدهید،‌ و یا می‌خواهید یک برنامه‌ی کامپیوتری را توسعه دهید، تا جایی که می‌توانید بازخورد دریافت کنید. آن را بسنجید و وزن کنید؛ سپس به دنبال غرایز و استعدادهای خود بروید.

 

 

  • در نهایت، چیزهایی را که هرگز امتحان نکرده‌اید، ‌تست کرده تا ببینید چه چیزی به کار می‌آید. وقتی بچه بودیم، هر چیزی را امتحان می‌کردیم، ولی حالا چه؟ اگر امروز یک کودک به یک مشکل کامپیوتری بربخورد، تمام دکمه‌ها را فشار می‌دهد تا کامپیوتر را وادار به کار کردن بکند. اما بسیاری از بزرگسالان می‌ترسند که لمس دکمه اشتباه، کامپیوتر را از کار بیندازد! دوستان، تا اشتباهات بزرگ نکنید، موفق نخواهید شد!

 

  • و مهم تر این که در تلاش و پیگیری خود به دنبال روح کنجکاوی و بازیگوشی باشید. اگر چیزی کار نکرد، یکی دیگر را امتحان کنید. اگر آن‌هم کار نکرد،‌ باز هم یکی دیگر را امتحان کنید. این کار بسیار سرگرم‌کننده است. زندگی را یک آزمایشگاه بزرگ تصور کنید و تا زمانی که رویای شما به نتایج دلخواهتان رسید، به آزمایش کردن ادامه دهید.

موفقیت بی دردسر یکی از بهترین منابع در دسترس برای هر کسی است که می‌خواهد رویایش را تحقق ببخشد. رویاپردازی فوق‌العاده است؛ زندگی کردن با رویا، همان معنای زندگی است.

بلاگِ مرتبط : " 6 اقدامِ ساده برای رسیدن به موفقیتِ بی دردسر  "

 

مرحله دوم

خوب، مرحله اول برای رسیدن به هر رویایی که دارید را در همین بلاگ طی کردید. و دومین مرحله برای رسیدن به اهداف شما این است که از یک سیستم  اثبات شده استفاده کنید که راه درست را به شما نشان دهد و شما را قدم به قدم تا موفقیت ببرد.

شما امروز، این شانس را دارید که به صورت 100 % رایگان به این سیستم دسترسی پیدا کنید و زندگی خود را همین امروز متحول کنید. ولی به علت محدودیت ظرفیت، این سیستم تنها مدتی اندک به صورت رایگان ارائه می شود پس تا فرصت از دست نرفته اقدام کنید و روی دکمه زیر کلیک کنید. 

نظرات
1396/9/9 | id:94468
حمید عسگری :

استاد شما فوق العاده هستید از وقتی کتاب شمارو میخونم خیلی با دید بازتری به مسائل نگاه میکنم و میتونم از بینشون ایده های پولساز رو خارج کنم ولی مشکل من جزییات کار هست مثلا چند وقت هست که میخوام یک وبسایت راه اندازی کنم ولی هرچی جلوتر میرم احساس میکنم اطلاعاتم کمه و باید بیشتر به جزییات بپردازم بخواطر همین ترس باعث میشه نتونم کسب و کارم رو راه اندازی کنم

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94449
مريم داودزاده :

استاادددددددم ازمايش ميكنممممم من بايد ب زندگي دلخواهم برسم ب لطف خدا و پشتيباني شماااااا تابلوي ارزوهامو امروز ب اميد خدا ايميل ميزنم من استارت زددددم ميجنگم تا پيروزو سربلند بيرون بيام

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94434
خشایار :

به به ، سپاس فراوان استاد

پاسخ دادن
1396/9/9 | id:94433
مریم :

سلام خدمت استاد دهقان عزیز..متن عالی بود فوق العاده..باید بگم ک شما فوق العاده این و بمب انرژی دمتووون گرمممممم.....من خداروشکر امید ب زندگی دارم و نمیزارم کسی رویاهام رو تخریب کنه ولی رویاهای زیادیی دارم و استعداد های نهفته دارم و مطمعنم با شما میتونم ب اونها نزدیک و نزدیکتر شم..کاش دایرکت پاسخگو بودین چن دفعه پیام دادم جواب ندادین متاسفانه وقت نکردم کتابتون رو بخونم ولی دانلودش کردم ان شاء الله میخونم و دوس دارم تو دوره هاتون شرکت کنم .... نمیدونم جیجیجیجینگ چییه ولی جییجیجیجیییینگ

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94430
افشین خرم آبادی :

سلام امیر آقای گل
از وقتی با پیج و سیستم شما آشنا شدم یه روز راحت و بیهوده ندارم
همش درگیر به نتیجه رسوندن ایده خودم هستم
من با رویا زندگی میکنم و به نتیجه میرسونمشون
چند ایده دارم که یکیش راجب بهبود گوگل
و یکی راجب لوازم جانبی کفش و .....
از خدا سپاسگذارم که شما رو سر راه من قرار داده که ذهن و فکر خوابم رو بیدار کردین
جی جی جییییگگگگ

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94423
میلاد سلیمی :

با درود فراوان خدمت استاد عزیز جناب آقای دهقان عزیز.
درست در لحظاتی که تنگنای زندگے داشت خفم میکرد یک کلیپی رو دیدم که قدرتی بود برای اینکه یکباره دیگه این امید رو بخودم بدم که هنوزم دیــــــــــر نیست.
از اونجایی که بیاد دارم همیشه بزرگ فکر میکردم و به کم قانع نبودم و این ذهنیت سبب شد تا همیشه بر برآورده شدن آرزوهام پافشاری کنم اما بخاطر خیلی مسائل شکست میخوردم و گاهی پیروز امــــــــــا هیچگاه ناامید نشدم.
آشنایی با سیستم شما تمام انگیزه ام را برافروخت و ساعاتی پیش با تمام وجود در آکادمی ثبت نام کردم تا یکی از اونایی بشم که شما موفقیتم رو برای دیگران مثال بزنید.
کاری که شما میکنید برای من بالاترین ارزش رو داره و بنظرم کاری بسیار مقدسه.
امیررضا دهقان عــــــــــاشــــــــــقــــــــــتــــــــــم.

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94421
عابده عناني :

سلام استاد
خسته نباشيد،من در حال انجام آكادمي اپيدمي هستم،الان گام سوم هستم،خيلي خوب تونستم توي كار خودم ساين مورد علاقه ام رو انتخاب كنم.و حالا دارم با انگيزه براي قدمهاي بعدي تلاش ميكنم.ممنون

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94419
محيا :

خيلي هيجان انگيز و جالبه خوندن مطالب شما ، به تازگي با فعاليت هاتون آشنا شدم ، با اين كه خودم هم شاغل هستم و هم متأهل و فول تايم در حال دوندگي ، ولي خيلي به شرايطم قانع نيستم و دوست دارم بيشتر به دست بيارم و به همين خاطر تا جايي كه بتونم شمارو دنبال ميكنم.درضمن به قانون جذب هم خيلي اعتقاد دارم ، موندم كه چرا تا حالا تابلوي آرزوهامو درست نكردم؟!!!!!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94418
محسن اصلانی :

من به شدت به این مسئله ایمان دارم که هرچقدر عضله ذهن خودمون رو پرورش بدیم .وتصمیم های زیاد وآگاهانه بگیریم. ذهن ماقدرتمندتر میشه وخیلی زود به نتایج دلخواهمون می رسیم.

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94417
مرضیه شیخی :

جناب دهقان همه چیز عالی و خوب پیش می ره.ما همیشه از اینکه کالا وارد میکردیم و دیر فروش میرفت و یا همیشه در حال استخدام بازاریاب بودیم رنج میبردیم.ولی الان که با پکیج پیش میریم خیلی وضعیت تغییر کرده.راهنمایی ها و راهکارهای کتاب و مشاوره های آقای حیدری فوق العاده بوده.قبلا ممکن بود در هفته یکی دو روز مفید کار میکردیم ولی الان ۷ روز هم برامون کنه و از روزهای تعطیل برای انجام خرده کاری ها استفاده میکنیم تا روزهای عادی فشرده بفروشیم.
ممنونم ازتون استاد .
و یه سوال دارم اینکه طراحی سایت رو چطوری اقدام کنیم؟با کمک گروه شما یا اینکه به صورت جدا طراحی کنیم؟

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94416
سایه نجاتی :

سلام مستر عزیز.من هم به نوبه ی خودم میخوام داستانم رو تعریف کنم.رویای بزرگ من در حقیقت از دوران کودکی با منه و هروقت توی خلوت به آینده فکر میکنم تنها تصویر توی ذهنم همون رویای بچگیه.هیچوقت فراموش نشد.واین خیلی جالبه.من تقریبا از 7سالگی شاغلم!
از کار در کارگاه کوچک پدرم گرفته تا بازاریابی و نتورک و میکاپ ارتیستری!
اما بازهم رویای من عوض نشد و من هنوز هم اون سنی رو میبینم که به همراه تیمم روش ایستادم وعکاسان و طراحان بزرگ فشن درحال تشویقم هستند!!
من با اینکه تقریبا توی مشکلات و معضلات غلت میزنم ولی به هیچوجه نا امید نمیشم
خیلی لذت بخشه که آدم حقیقت حضور خودش در این دنیارو کشف کنه چون دقیقا همون لحظه به آرامش درونی میرسه و من این مهم رو مدیون شما هستم استاد.مممننننننووووووننننمممممم

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94414
مهرداد مینایی :

استاد.. واقعا بدون تعارف باید عرض کنم که وبلاگ های شما یکی از یکی محشرتر هستن و مخاطب، فوق العاده مجذوب شیوایی و رسایی کلامتون میشه و یه جورایی دوس داری که این انرژی مثبتی که تو این فضا در جریان هستش، هیچوقت تموم نشه...
مرسی از این همه انرژی مثبت و وقتی که شما برای بچه ها میذارین..

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94411
محمد صادق بنیاد :

سلام مستر عزیزم.عاشق این همه انرژی و روحیه که به بچه ها میدی هستم.من هنوز اول راهم فقط به خدا توکل کردم و خودم تو خلا ذهن ناخودآگاهم که پره از رویاهای قشنگ رها کردم و میخوام ذهنمو یه آپدیت نرم افزاری بکنم به سمت اهداف و آرزوهام.از شما عزیز دل میخوام تو این راه بهم کمک و از تجربیات باارزشتون منو بهره مند کنید.خنده داره اما میخوام مسه اون شتر مرغی باشم که دوربین واقعیت مجازی رو چشمش حس پرواز تو ذهن ناخود آگاهش بیدار کرد و اون شتر مرغ اونقدر مرید و زمین خورد تا بالاخره پرواز کرد...‌‌.‌

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94409
مرتضي هوراگين :

سلام استاد جونِ بمبببب من كه من رو هم بمب متحرك كردي،امروز صبح رفتم و تكنيك جلو آينه رو اجرا كردم و بخودم گفتم عاشقتم كه بعداز اون ٤ساين به ٣ساين قبليم أضافه شد و خيلي منتظرم منفجرشون كنم،استاد بابت اين راهي كه به ما دادي من مديونتم و مشتاق ديدارت،خيلي خوبي يه خوبِ جنگنده ي

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94400
• بستنی کیم 66666 :

این اواخر از لحاظ مالی بسیار در مضیقه بودم و بدهی رو سرم خراب شده بود! تا زمانی که تصمیم گرفتم از طریق اینترنت پول دربیارم.‍ استاد من دیروز تو آکادمی اپیدمی ثبت نام کردم و خیلی خوشحالم! و می دونم به زودی از شرّ این بدهی ها خلاص می شم!!! خیلی خوشحالم که این کار را کردم. استاد خودت همیشه تو تلگرام می گی درود به شرفت! حالا من می گم درود به شرفت! اردتمند شما از شهر گل، محلات!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94399
o• وحید نامی منجیغ :

خیلی ممنون استاد دهقان . هر زمان که احساس افسردگی می‌کنم، به بلاگ شما سر میزنم و همیشه با شجاعت کامل و تفکر درست برای روبرو شدن دوباره با زندگی وبلاگ رو ترک می‌کنم. شما قهرمان واقعی زندگی ما هستید. با عشق و دوستی فراون از مشهد!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94398
o زهره ملکوتی 1234 :

بقیه پیام : (دکمه ارسال رو اشتباه زدم)... مسئله اینه که فکر می‌کردم اگر در موردش فکر کنم و شکست بخورم (به هر دلیلی)، برای انرژی مثبت خوب نیست. خب پس اگر خوبه من به حرف زدن در موردش ادامه میدم. و تجسمش می‌کنم. گرفتم! بنابراین فهمیدم که هیچ انتخاب دیگه‌ای جز این‌که روی پروژه‌ام کار کنم ندارم. خب، نگاهی به لیست دوره های شما میندازم (ممنون که یادآوری کردید). من حتماً عضو آکادمی اپیدمی میشم! همین امروز! باور کنید نمی دونستم شما دوره منسجم هم دارین و وگرنه تا حالا 100 بار ثبت نام کرده بودم! خیلی ممنون بابت کمک به من و همچنین از وقتی که گذاشتید و شخصا به من جواب دادید خیلی تشکر می‌کنم،‌ این کار شما به من احساس خوشبختی و انرژی بیشتری برای ادامه دادن میده...!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94396
o زهره ملکوتی 1234 :

سلام استاد دهقان . خیلی ممنون ! معلومه که راهنمایی کردین شما گلین به خدا. ، من هیچ وقت نمیدونم خیلی ممنون از پیشنهاداتتون. تا الان به چند نفر در مورد پروژه‌ام گفتم و بیشتر هم می گم! مرسی مرسی مرسی مرسی!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94390
o زهره ملکوتی 1234 :

برای کمکتون خیلی ممنونم آقای نجفی. شما درست میگی، حتما به چند سی دی انگیزشی گوش میدم. اما این اسرار ذهن ثروتمند رو کجا باید گیر آورد؟

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94389
کامیار نجفی :

oخیلی ممنون استاد دهقان .

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94388
کامیار نجفی :

خانوم ملکوتی من دقیقا اوضاعم شبیه شماست. روی یک پروژه کار می‌کنم و مدام نیاز به انگیزه دادن دارم. کافیه یک فایل صوتی از اسرار ذهن ثروت مند استاد دهقان رو گوش کنین. هر زمان که انگیزه‌تون کم شد، به اون فابل گوش بده. با یک انرژی فوق‌العاده و تازه برمیگردی سرکارت. من هر روز در طول 45 دقیقه‌ای که روی تردمیل هستم بارها و بارها به صدای استاد دهقان گوش میدم. از این‌که هستی ممنونم استاد دهقان . به قولِ خودت جی جی جیییییییییییییییییییننگ! 

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94387
• زهره ملکوتی 1234 :

سلام استاد دهقان ،
از تمام حمایت هات سپاسگزارم. هم شخصیت شما و تمام کارهایی که انجام داده‌ای به من امید میدن. تنها از یک چیز متعجبم. من یک رویای بزرگِ بزرگ دارم ، همین پروژه‌ای که روی اون دارم کار می‌کنم. تا الان کلی از کار رو انجام دادم اما گهگاهی انگیزه‌ام رو از دست میدم و گاهی روزها بدون انجام هیچ کاری سپری میشن. واقعا نمیدونم چطور باید انگیزه‌ام و حس شوق و شورم رو برگردونم و بذارید بگم با پرواز این رویا به شکل تصاویر در سرم،‌ دوپامین به مغزم هجوم آورد. خیلی ممنون

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94386
• Dj khaled :

این پست هایِ الهام بخش وبلاگ خیلی خیلی عشقه. دهقان دادا عشقی به مولا!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94385
• لیلا :

آقای مانی- من در موقعیتی مشابه شما بودم، گرچه سقوط من به دلیل از دست دادن سلامتی ام بود. لطفا در این زمان یقین داشته باش و به ایمان خود تکیه داشته باش و بدون که این یک "تلنگر" برایِ توست. استاد دهقان و تمام آموزشهاش در طول مبارزه‌ی من برای زندگی، خیلی کمکم کردند. همچنین، به پیشنهاد استاد دهقان به سیستم ایشون دسترسی پیدا کردم البته اون موقع سیستم رایگان نبود. آقای مانی می خوام به شما بگم که طاقت بیار و تحمل کن. گهگاهی برای الهام گرفتن و تشویق شدن به اینجا سر بزن. استاد دهقان ویدیوها و وبینار های آنلاینِ الهام بخش و فوق‌العاده‌ای داره. هم چنین کتاب از عشق و علاقت پول بساز رو دانلود کنید؛ و هر وقت ناراحت شدین، فقط کافیه یک یا چندتا از این‌ها رو گوش بدین،‌ واقعا کمکتون می‌کنن. امیدوارم یک روز، زمانی باز هم به اینجا برگردید و بگین که زندگیت نه مثل قبل که بهتر شده!،‌ خدا پشت و پناه شما و خانواده محترمتون باشه!

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94384
• مانی :

استاد دهقان ، می‌تونم از شما درخواست کمک و راهنمایی کنم؟ من به تازگی شرکت و خانه‌ام رو از دست داده‌ام. زمانی مرد قدرتمندی بودم، اما الان آخرین پولم رو صرف خرید کتاب‌های صوتی و دوره‌ها می‌کنم،.... چه کار دیگری می‌تونم انجام بدم؟

پاسخ دادن
1396/9/8 | id:94383
• جعفر حاتمی :

سلام استاد دهقان، تو با قانون جذب ثروت، کمک شایانی به من کردی. فقط می‌خواستم ازت تشکر کنم. همتون عالی هستید!

پاسخ دادن
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول