چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟

آیا شما آماده اید تا سال 96 را به عنوان بهترین سال خود انتخاب کنید؟

آغاز سال جدید، برای هر کسی پر از شور و شوق و خوش بینی است؛ ولی وقتی به اواسط سال می رسیم، ممکن است احساس کنیم امسالِمان هم با کمترین دستاورد ها به پایان خواهد رسید. ولی، راهی وجود دارد که این اتفاق نیفتد

مهم نیست اگر طیِ 8 ماه گذشته از سال 96  به اهداف خود نرسیده اید، اکنون این فرصت را دارید تا این اتفاق را رقم بزنید. کافیست مسیر درست رسیدن به اهداف خود را بشناسید.

 به عقیده من، شما برای رسیدن به اهداف مالی خود تنها به دوچیز نیاز دارید، اول این که باید ذهن خود را با این اهداف گره بزنید و دوم این که باید از یک سیستم ثابت شده استفاده کنید. آیا آماده اید  ادامه سال 96 را به بهترین ماه های زندگی خود تبدیل کنید؟ آیا می خواهید زندگی مالی خود را متحول کنید؟ پس بیایید حرکت کنیم. شما با خواندن همین بلاگ، می توانید همین امروز زندگی خود را متحول کنید؛ چرا که من در این بلاگ هر آنچه نیاز دارید را در اختیارتان می گذارم، اول می خواهم نحوه گره زدن اهداف به ذهن را به شما آموزش دهم، و در انتهای بلاگ هم می خواهم به شما سیستمی را بدهم که زندگی تان را تغییر می دهد. آماده اید؟

 

قدم اول : چطور ذهن خود را به اهداف گره بزنید؟

 شما برای حفظ شور و اشتیاق  در طول سال، نیاز به اهداف مشخص قدرتمند، شفاف و روشن دارید.

اولین قدم برای به دست آوردن چیزی که شما از زندگی انتظار دارید، دقیقاً همان چیزی است که می خواهید انتخاب کنید.

شما چه کاری را می خواهید انجام دهید؟
شما می خواهید چه چیزی را تجربه کنید؟
شما می خواهید چه بدست آورید؟
شما دوست دارید چکاره شوید؟

شما می خواهید به کجا برسید؟

یکی از دلایل عمده مردم در عدم دستیابی به خواسته شان این است که آنها تصویر واضحی از علایق خود ندارند و خواسته های خود را به روشنی تشخیص نمی دهند.
دیگران علایق و خواسته های خود را تشخیص می دهند، اما زمانی که نمی توانند به این علایق وخواسته هایشان برسند، تصور می کنند که آنها احمقانه و غیرقابل تحقق هستند.

در این راه خودتان را تخریب نکنید!

بعد از دهه ها تحقیق در مورد چگونگی کارکرد مغز انسان، دانشمندان اکنون دریافته اند برای دستیابی به خواسته هایمان، ابتدا باید تصمیم بگیریم. وقتی ما در مورد خواسته هایمان فکر می کنیم، ذهن و جهان ما می توانند به ما کمک کنند تا رویای ما تبدیل به واقعیت شود.

 

ساده ترین کار دنیا را بُکُن؛ به بزرگترین رویاهات دَست پیدا کُن!

یک عمل وجود دارد که تقریباً همه دانشمندان موفقیت بر شگفت انگیز بودنِ آن توافق دارند، این کار چیزی نیست جز نوشتن اهداف! این کار بسیار ساده به نظر می رسد ولی قدرتمند ترین چیزی است که در دنیا وجود دارد!

ما در راستای روند تحقق رویای بزرگ، ابتدا آنچه را که می خواهیم به دست آوریم به وضوح توضیح می دهیم و به سوالاتی در زمینه ی تحقق اهداف مان پاسخ می دهیم. و مشخص می کنیم که چه می خواهیم.

جهت ایجاد یک زندگی متعادل و موفقیت آمیز، برای هر یک از 7 مورد زیر حداقل 3 هدف را بنویسید:

  1. اهداف مالی
  2. اهداف شغلی / کسب و کار
  3. زمان آزاد / زمانی برای خانواده
  4. اهداف بهداشتی / ظاهری
  5. اهداف ارتباطی
  6. رشد شخصی
  7. ایجاد تفاوت

اگر اهداف بیشتری دارید، خود را محدود نکرده و آنها را یادداشت کنید.
از سوی دیگر، به نظر می رسد نوشتن 21 هدف بسیار زیاد است. به یاد داشته باشید که هر کس می تواند ترکیبی از اهداف بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشد.
به عنوان مثال، در اهداف مالی، شما ممکن است اهداف کوتاه مدت (پس اندازی به ارزش 5میلیون  تومان) و همچنین اهداف بلند مدت (پس اندازی به ارزش خالص 5 میلیارد تومان) داشته باشید. شما به صورت فعالانه تر در جهت هدف کوتاه مدت خود حرکت می کنید، با این وجود نیم نگاهی هم به اهداف بلند مدت خود دارید.

 

شما در یک برگه، اهداف خود را براساس مهم بودن و در اولویت بودن در هر یک از 7 مورد یادآوری، یادداشت کنید: تصمیم بگیرید که کدام اهداف در اولویت قرار دارند و (به ترتیب از کوتاه مدت به بلند مدت) آنها را در برگه مورد نظر یادداشت کنید.

اگر می خواهید استراتژی های عالی برای پیدا کردن هدف خود بیاموزید، حتماً به بلاگِ ((2 قدم طلایی تا ساختن زندگی مورد علاقه شما ))سر بزنید. 

 

یه کَم خودتو بِکِش ، طعم پیروزی رو بِچِش

هدفی خوب است که شما را به چالش بکشد، و مجبورتان کند به خود فشار وارد کرده و خود را بِکِشید.

نکته مهم در تعیین اهداف این است که تعداد اهداف تعیین شده خیلی زیاد نباشد؛ تا برای رسیدن به آنها انگیزه داشته باشید و در میان راه دلسرد نشوید. در این مسیر ممکن است ناچار به یادگیری مهارت هایی مانند سخنرانی های عمومی شوید که شاید برای افراد  دلهره آور باشد. چنین اهدافی را اصطلاحاً " اهداف کِشِشی " می گوییم. یادگیری این مهارت ها به پیشبرد اهداف و رسیدن به موفقیت ها کمک شایانی می کند و نشان دهنده جهش کوانتومی است.

نمونه هایی از اهداف ِ کِشِشی عبارتند از: انتشار یک کتاب، شروع کسب و کار، تبدیل شدن به یک خواننده، کسب مدال طلا در المپیک، و یا تبدیل شدن به رئیس صنفِ خودتان می باشد.

اهداف مادی مهم هستند، اما هدف نهایی این است که در زندگی موفق باشیم. بزرگترین مزیت اهداف بلند مدت این است که آن ها ما را مجبور می کنند مهارت های خودمان را افزایش داده و به فرد بهتری تبدیل شویم. حتی اگر به آن اهداف نرسیم، ضرری نکرده ایم چرا که مسیر، ما را به یک استاد تبدیل کرده است.

نمادهای ظاهری موفقیت همه می توانند به راحتی از بین بروند. سهام ها سقوط می کنند، شرکت ها از بین می روند، خانه ها فرو می ریزند، اتومبیل ها قدیمی می شوند، اما شما چه کسی هستید، آنچه شما آموخته اید، و مهارت جدیدی که ایجاد کرده اید، هرگز فراموش نخواهند شد. این ها جوایز واقعی موفقیت هستند.

این یک توصیه را از من به خاطر داشته باشید : ((شما باید هدف بزرگی داشته باشید که در هنگام دستیابی به آن، به یک فرد ارزشمند تبدیل شوید)).

 

مراقب آرزوهاتون باشین!

هنگامی که ازآرزوها و نیت های ذهنی خود صحبت می کنید، آنها را یاد داشت کنید و به اهداف قابل اندازه گیری و دست یافتنی تبدیل نمایید. آرزوهای شما باید قابل اندازه گیری و دست یافتنی باشند، وگرنه به درد نمی خورند.

ابزار دقیق اندازه گیری در فضا و زمان در جهت رسیدن به اهدافتان را تعیین کنید – چقدر؟ و چه مدت زمان برای رسیدن به اهداف لازم است؟

به عنوان مثال، اگر شما پول بیشتری را می خواهید، می توانید این خواسته خود را به این صورت به من بگویید : " من پول بیشتری می خواهم، به من پول بیشتری بده " . خوب، حالا فرض کنید من فردی هستم که می توانم خواسته شما را برآورده کنم، و در این صورت ممکن است در مقابل این خواسته شما  هزار تومان از جیبم دربیاورم و به شما بدهم! و بگویم، بفرما، این هم پول بیشتر!  اما پر واضح است که منظور شما از پولِ بیشتر، هزار تومان نیست، بلکه رقمی خیلی خیلی بالاتر است. ولی از آن جایی که خواسته خود را مبهم و غیر قابل سنجش بیان کردید، موفق نشدید آن چه را که واقعاً می خواهید به دست آورید.  درآن صورت شما با تغییر نوع  بیان خواسته خود می توانید مبلغ 200 میلیون تومان را درخواست کنید. در این صورت آیا من می توانم چیزی غیر از خواسته شما به شما بدهم؟

به همین ترتیب، رئیس شما، دوستان شما، همسر، مغز، خدا و جهان می توانند چیزی را که می خواهند بخوانند، مگر اینکه به طور خاص به آنها بگویید. دقیقا چه می خواهید و چه زمانی آن را می خواهید؟ پس در بیان خواسته ی خود سعی کنید واضح و گیرا سخن بگویید و در صورتی که منظور خود را نتوانستید به درستی به شنونده انتقال دهید، مجددًا خواسته ی خود را با وضوح بیشتری بیان نمایید.

 

اهداف شما = نتایج دیگران

وقتی که شما خود را نسبت به رویایتان متعهد می دانید، در آن صورت ذهن خلاق شما ناخود آگاه، ایده های بزرگی در آن زمینه به وجود خواهد آورد. در آن صورت شما در زندگی خود شروع به جذب مردم، منابع و فرصت های موجود می کنید تا اهداف و رویاهای خود را برآورده سازید. رویای بزرگ نه تنها برای شما الهام بخش است، بلکه بر روی دیگران نیز تاثیر خواهد گذاشت و آنها را مجبور به پیروی از رویای شما خواهد کرد.

شما می توانیدرویاهای خودرا درجهت کمک به دیگران سوق دهید و این کار شما را در رسیدن به هدف پیش می اندازد. درواقع مردم می خواهندکه بخشی ازچیزی باشندکه باعث ایجاد و تغییرمی شود.

اگر می خواهید 8 عادات هدفمند انسان های موفق را بشناسید، روی این لینک کلیک کنید. لینک شود به : 

 

روزانه یک گاز از فیلِ خود را نوش جان کنید

برای حفظ نظم ناخودآگاه خود، لیست اهداف خود را هرروز بخوانید. برای داشتن رویکرد قوی تر، چشمان خود را ببندید و روی هرهدف تمرکزکنید و ازخودتان بپرسید : «امروزدرجهت دستیابی به این هدف چه کاری می توانم انجام دهم؟» سپس، پاسخ های خود را یادداشت نموده و به آنها عمل کنید.

یک جوک قدیمی می گه: «چطوری یک فیل رو بخورم؟ هر روز یه گاز ازش بزن!»

 

 

قدم دوم : سیستم ثابت شده

آیا می خواهید در ادامه سال 96 به تمامی اهداف بزرگ خود برسید؟ آیا می خواهید درآمد خود را چند برابر کنید؟ آیا می خواهید رویاهایتان را زندگی کنید؟ آیا می خواهید به آزادی مالی برسید؟

اگر پاسخ شما مثبت است، به شما تبریک می گویم چرا که با خواندن این بلاگ اولین قدم را در این مسیر برداشتید. شاید باورتان نشود ولی شما تنها یک قدم فاصله دارید تا سال 96 را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کنید. این قدم حتی از قدم اول هم خیلی ساده تر است! کافیست خودتان را به یک سیستم ثابت شده بسپارید و اجازه بدهید شما را قدم به قدم به سوی اهدافتان پیش ببرد. شما در قدم اول،  ذهن خود را به اهدافتان گره زدید و افکار و ذهنیات شما آماده موفقیت شدند! حالا وقت آن است که کاری انجام دهید، و این اهداف را به حقیقت تبدیل کنید. وقت آن است که مسیر اهدافتان را بپیمایید و از یک سیستم ثابت شده استفاده کنید. پس اگر می خواهید در پایان سال 96، در حالیکه به سالی که گذشت فکر می کنید، با تمام وجود به خودتان افتخار کنید، همین حالا روی دکمه زیر کلیک کنید و ، قدم دوم را بردارید.

توجه : محدودیت ظرفیت - تنها 10 نفر ظرفیت برای دسترسی رایگان به این سیستم ثابت شده باقی مانده.

نظرات
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول