10 دلیل بزرگ برای استخدام یک مشاور کسب و کار

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

10 دلیل بزرگ برای استخدام یک مشاور کسب و کار

این جمله معروف یک کارآفرین یک‌دنده است:  "خودم می‌دونم" .

بیایید، کارآفرین جنگنده باشیم، نه یک دنده!

بله، خودجوش بودن عالی است، اما هرکسی سرانجام سرش به سنگ می‌خورد.

این یک واقعیت تلخ است که بسیاری از مردم نمی‌توانند بپذیرند.... تو نمی‌توانی آن را به تنهایی انجام دهی.

من می‌فهمم، خودم تجربه اش کردم! 

هنگامی که ابتدا تلاش به کسب درآمد آنلاین کردم، 18 ماه آب در هاون می‌کوبیدم. حتی یک ریال هم بدست نیاوردم. من هر چیزی را امتحان کردم، سرم را پایین گرفتم و به جلو رفتم. درمانده، خود را در نقطه‌ای یافتم که در حال تسلیم شدن بودم.

و شبی که می‌خواستم از آن کار دست بکشم در یک فروم که در آن فعال بودم پیام گذاشتم که می‌خواهم الکم را بیاویزم و بی خیال شوم. یک نفر در جوابم گفت منصرف نشو و سیستم ساده‌ای پیشنهاد کرد. من که چیزی برای از دست دادن نداشتم اندرز وی را پذیرفتم و با شگفتی، فردای همان روز پول درآوردم.

آن حادثه به من کورسویی از امید داد و مرا در مسیری قرار داد که در پایان، دهها میلیارد به دست آوردم تا به امروز هنوز نمی‌دانم آن فرد چه کسی بود اما هر که بود، زندگی مرا تغییر داد.

و آن رویداد اتفاقی باعث شد یکی از مهم‌ترین چیزها را در زندگی بفهمم....

ما به تنهایی نمی‌توانیم

کمک خواستن عیبی ندارد. در واقع موفق‌ترین افراد در این چیز مشترکند....

آنها از دانش و مهارت‌‌های دیگران بهره می‌گیرند. افراد موفق همواره دانش پذیر می مانند؛ آنها هرگز یادگیری از افراد موفق دیگر دیگر را رها نمی‌کنند.

من یک کسب و کار میلیاردی را اداره می‌کنم و یکی از بهترین انتخاب‌‌هایی که تاکنون داشته‌ام استخدام یک  مشاور کسب و کار است.

البته من به خود اعتماد دارم. اما کسب و کارم در حال توسعه به قلمرویی است که تاکنون در آنجا نبوده‌ام اما مشاور من در آنجا بوده است. پس داشتن او به من اجازه می‌دهد تصمیماتِ درستی بگیرم و در حالیکه کسب و کارم را توسعه می‌دهم از اشتباهات بسیار رایج پرهیز کنم.

راستَش بیش از هشتصد میلیون تومان در سال گذشته برای مشاوره هزینه کرده‌ام. بله اینقدر مهم است.

مشاوران رمز موفقیت‌‌های بزرگند که افراد معمولی آن را نادیده می‌گیرند.

یک فرد معمولی تمایل به کمک گرفتن ندارد یک فرد معمولی نمی‌خواهد که خود را کنار گذاشته و مشاوره بگیرد و به این دلیل است که همیشه یک فرد معمولی باقی می‌ماند.

هر فرد موفقی را که نام ببرید، من گروهی از مربیان وی را به شما نشان خواهم داد که راه را برای او هموار نموده‌اند.

اگر یک فرد نابغه که تلاش می‌کند یک کسب و کار را کاملاً به تنهایی شروع کند را با یک فرد معمولی که مربیان خوبی دارد مقایسه کنیم، آن فرد معمولی شانس موفقیت بسیار بیشتری دارد. مشاوره این‌قدر تاثیرگذار است.

و شاید نیرومند‌ترین شکل مشاوره، مشاوره کسب و کار است....

10 دلیل برای استخدام یک مشاور کسب و کار

دلایل بسیار زیادی برای استخدام یک مشاور کسب و کار وجود دارد. یک مشاور کسب و کار اغلب کلید موفقیت پایدار است.

پس در اینجا 10 دلیل بزرگ برای استخدام یک مشاور کسب و کار را می‌آوریم....

1. مسئولیت‌پذیری

بیایید رو راست باشیم همه ما وقتی مسئول چیزی باشیم احتمال بیشتری برای انجام دادن آن داریم.

اگر شما مسئولیت نداشته باشید به راحتی کارها را پُشت گوش انداخته و آنها را دور می‌زنید. بدون مسئولیت‌پذیری بیشتر افراد به دام "فردا انجام می‌دهم" می‌افتند و هیچ وقت هم کار انجام نمی‌شود.

من در این موقعیت نیز بوده‌ام اما همچنین فهمیدم که داشتن یک مربی که از من توضیح بخواهد باعث می‌شود کارهای بسیار بیشتری انجام دهم.

بسیاری از مدیران بزرگ کسب و کار مثل مرحوم استیو جابز، بار ها و بارها بر مزایای مسئولیت‌پذیری در سخنرانی های خود تاکید کرده اند.

نتایج مثبت در پیش گرفتن یک راهبرد سازنده برای مسئولیت‌پذیری شامل:

 • عملکرد بهتر
 • مشارکت و همکاری بیشتر کارکنان
 • احساس شایستگی بیشتر
 • تعهد بیشتر کارکنان به کار
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر
 • و رضایت شغلی و روحیه بالاتر کارکنان در کار

مسئول بودن احتمال انجام دادن هر کاری را افزایش می‌دهد. و داشتن یک مشاور کسب و کار، روشی عالی برای دوچندان نمودن مسئولیت‌پذیری است.

2. تعهد

داشتن یک مشاور کسب و کار، یک تعهد است. این با مسئولیت‌پذیری همبسته است.

هنگامی که فردی تعهدی را می‌پذیرد ریشش در گرو است. با هر نوع از تعهد، احتمال بیشتری برای انجام کار وجود دارد.

یک مشاور کسب و کار، یک تعهّد پولی و نیز یک تعهد شخصی است. اینها دو فاکتوری‌اند که واقعا به مردم انگیزه می‌دهند. وقتی که بیشتر مردم برای چیزی پول پرداخت می‌کنند می‌خواهند که آن کار را انجام دهند. وقتی که بیشتر مردم، فرد دیگری را در کار خود درگیر می‌کنند بیشتر انگیزه پیدا می‌کنند.

در موردش فکر کنید...

 • آیا شما به چیزی که برایش هزینه کرده‌اید تعهد بیشتری ندارید؟ البته.
 • و آیا شما اگر با فرد دیگری درباره کارتان گفت و گو کنید به آن کار تعهد بیشتری احساس نخواهید کرد؟ مطمئنا.

جنبه‌‌های تعهد به یک مشاور کسب و کار، از روانشناسی بنیادین انسان به سود شما استفاده می‌کند.

استخدام یک مشاور کسب و کار، نیروی تعهد را افزایش می‌دهد.

3. دیدگاه متفاوت

یک مشاور کسب و کار به شما دیدگاه دیگری غیر از دیدگاه خودتان می‌دهد.

این فایده هر رابطه‌ای با مردم است. اما یک مشاور کسب و کار فردی است که تجربه و تخصصی را دارد که شما برای موفقیت نیاز دارید.

یعنی یک مشاور کسب و کار چیزهایی را می‌بیند که شما قبلا نمی‌دیدید و چیزهایی که برای آنها طبیعی است ممکن است چیزی باشد که شما هرگز  تصورش را نمی‌کردید.

شما می‌توانید ایده‌‌های خود را با مشاور کسب و کار در میان گذارید. این می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. بیشتر افراد ایده‌‌هایی مطرح می‌کنند که ممکن است زیاد خوب نباشد سپس آن ایده‌‌ها را تا جایی دنبال می‌کنند که در پایان راه می‌فهمند ایده خوبی نبوده است.

یک مشاور کسب و کار به شما کمک می‌کند ایده‌‌های خود را درجه‌بندی کنید بهترین آنها را انتخاب کنید و موثرترین راه برای انجام آن را بیابید.

این ضرب المثل قدیمی را به یاد داشته باشید "دو عقل بهتر از یک عقل است."

4. ببینید چه چیزی شدنی است

همه ما قبلا لحظات "آهان" را تجربه کرده‌ایم.

این هنگامی است که ذهن ما با چیزی که فرد دیگری گفته شگفت‌زده می‌شود. بیشتر مواقع چیزی که برای یک متخصص یک مساله عادی است برای یک تازه‌کار کاملا شگفت‌انگیز است.

یک مشاور کسب و کار می‌تواند به چیزی اشاره کند که ممکن است ساده باشد اما کاملاً دنیای شما را دگرگون کند.

هر وقت با مشاور کسب و کار خود ملاقات می‌کنم این جمله از دهانم خارج می‌شود: "آه، چرا قبلا در مورد این فکر نکرده بودم؟"

یک مشاور کسب و کار خوب، حس شدنی بودن شما را فعال می‌کند. آنها به شما نشان می‌دهند واقعا چه چیزی امکان‌پذیر است و دقیقا چگونه باید به‌ آن جا رسید.

من دوست دارم فکر کنم مشاوران کسب و کار‌‌ مثل دوربین‌‌های دید در شب هستند. آنها به شما کمک می‌کنند چیزهایی را ببینید که قبلا هرگز ندیده بودید.

5. از کسی یاد بگیرید که قبلا خودش آن کار را کرده است

هر مشاور کسب و کار واقعی چیزی را که آموزش می‌دهد قبلا خودش انجام داده است....

 • یک مشاور کسب و کار خوب، خودش یک کسب و کار را توسعه داده است.
 • یک مشاور بازاریابی خوب، یک بازاریاب حرفه‌ای است.
 • یک مشاور کسب و کار آنلاین خوب، لابُد چندین کسب و کار آنلاین ایجاد کرده است.

..... نکته این جاست که آنها تجربه زیادی دارند که می‌توان از آنها آموخت. و این تجربه برای کسی که در آغاز کار است بسیار ارزشمند است.

دسترسی به فردی که قبلا کاری را انجام داده که شما در تلاش برای انجامش هستید بهترین منبع است.

یک مشاور کسب و کار به شما کمک می‌کند چیزی را که می‌خواهید به موثرترین روش به دست آورید و همچنین از اشتباهاتی بپرهیزید که آنها مرتکب شده‌اند. استخدام یک مشاور کسب و کار به شما یاری می‌کند از اشتباهاتی بپرهیزید که تقریبا همه هنگام انجام تنهایی آن کار مرتکب می‌شوند.

6. دستیابی به یک سیستمِ اثبات شده

یک چیز که من اغلب در میان افراد گروهِ "خودم انجامش می‌دهم" می‌بینم این هست... آنها از یک سیستم ثابت شده استفاده نمی‌کنند.

آنها چیزهای بسیاری خوانده و به طور تصادفی هر چیزی را فوراً امتحان می‌کنند. سپس تعجب می‌کنند که چرا به نتیجه نمی‌رسند. خب البته آنها به نتیجه نمی‌رسند چون سیستمی ندارند.

این یکی از این دلایلی بود که چرا من مدت زمان درازی آب در هاون می‌کوبیدم. من هر چیزی را امتحان می‌کردم اما هرگز واقعاً به یک سیستمِ خاص عمل نمی‌کردم. و خیلی یک‌دنده و از یادگیری از افرادی که می‌توانستند کمکم کنند بیزار بودم. پس نتیجه سالها ناکامی پی در پی بود.

نمونه یک سیستم اثبات شده، سیستم اپیدمیک مرحله به مرحله من است. هزاران دانشپذیر برای موفقیت فقط در عرض چند روز از این روش استفاده کرده‌اند چیزی که از بیشتر مردمی که به تنهایی بدنبال موفقیت هستند ماه‌‌ها یا سال‌ها زمان می‌گیرد.

یک مشاور کسب و کار به شما یک سیستم اثبات شده خواهد داد اگر آن سیستم برای آنها جواب داده و آن را برای دیگران نیز تکرار کرده‌اند به احتمال زیاد برای شما هم جواب خواهد داد.

7. زمان، پول و انرژی را پس‌انداز کنید

یادگیری از تجربه یک مربی و داشتن یک سیستم ثابت شده، راه سریعی برای موفقیت است.

این زمان، پول و انرژی بسیاری برای شما پس‌انداز خواهد کرد.

من به مردم کمک کرده‌ام در عرض چند روز موفق شوند چیزی که وقتی خودم می‌خواستم به تنهایی انجام دهم سال‌ها زمان برد. یک مشاور کسب و کار اینقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد.

این چیزی است که بیشتر مردم پی نمی‌برند: شما برای پیدا کردن و آزمودن چیزهایی که جواب نخواهند داد واقعا پول هنگفتی تلف می‌کنید. از سوی دیگر، شما سود بالقوه زیادی را رها می‌کنید که می‌توانستید به دست آورید.

بیایید یک صفحه وب استارتر  را به عنوان یک مثال در نظر بگیریم. فکر می‌کنید چقدر زمان می‌برد که یک فرد به تنهایی تمام صفحه وب استارتر را ایجاد کند؟ فرد بایستی بهترین طرح ، بهترین عنوان، بهترین عنوان فرعی، بهترین رنگ‌ها، و.... را برای استفاده امتحان کند. همچنین فرد بایستی امتحان کند که صفحه وب استارتر  مناسب قیف فروش ‌شود. و این زمان و انرژی باورنکردنی‌ای می‌برد.

در حالیکه از سوی دیگر یک مشاور کسب و کار می‌تواند به آنها کمک کند یک صفحه وب استارتر با نرخ تبدیل بالا را فقط در چند دقیقه ایجاد کنند. تفاوت بزرگ را می‌بینید؟

آیا می‌خواهید زمان پول و زندگی خود را هدر بدهید؟ یا می‌خواهید فرد دیگری کمک کند تا در اسرع وقت به موفقیت برسید؟

یک مشاور کسب و کار استخدام کنید و در مسیر پرسرعت موفقیت قرار گیرید.

8. خود را از گیر موانع آزاد کنید

همه ما با مانع مواجه می‌شویم به ویژه در کسب و کار.

مانع‌ها در کسب و کار آنلاین اغلب بسیار پیش می‌آیند آنها اجتناب ناپذیرند و اگر ندانید که چطور باید از آنها بگذرید این مانع‌ها می‌توانند تضعیف کننده باشند.

یک مشاور کسب و کار مانند یک بولدوزر است که می‌آید و همه موانع را از پیش رو بر می‌دارد.

برای حل هرچیزی که پیش روی شماست آنها مهارت‌‌ها و تجربه دارند؛ پس چیزی که ممکن است برای شما یک مشکل بزرگ باشد به احتمال زیاد یک تعمیر ساده برای آنها است (یا اصلا مشکل به شمار نمی‌آید).

سلام مشاور... خداحافظ موانع J

9. ایجاد روابط

بسیاری از موفقیت‌‌ها بر رابطه‌‌هایی مبتنی‌اند که شما با دیگران دارید.

به قول معروف "شبکه کاری شما، ارزش خالص شماست" همچنین این ضرب المثل خردمندانه را شنیده اید که می گوید : " شما متوسط 5 نفری هستید که بیشترین وقت رو باهاشون می گذرونین ".

نکته در اینجا است که یک مشاور کسب و کار، یک رابط عالی است و بیشتر مواقع فقط در کنار یک فرد موفق بودن، تغییر مثبتی ایجاد می‌کند.

"مهم نیست چه چیزی می‌دانید، مهم این است که چه کسی را می‌شناسید" این در کسب و کار واقعا درست است. اگر یک کسب و کار واقعا موفق را می‌خواهید پس باید یک مجموعه عالی از روابط مناسب را در شبکه کاری خود داشته باشید که بتوانید در هنگام نیاز از آنها کمک بخواهید"

10. خود را از گوشه دنج خود بیرون بکشید

این چیزی است که بیشتر مردم نادیده می‌گیرند... یک مشاور کسب و کار، آسایش را از شما می‌گیرد.

آنها بهانه شما را نمی‌پذیرند آنها حدود شما را گسترش می‌دهند. و نتیجه چه می‌شود؟

به چیزی که قبلا هرگز نرسیده بودید دست می‌یابید.

 

برای موفق بودن در هر چیزی نمی‌توانید در گوشه دنج خود باقی بمانید.

اگر به بیرون از گوشه دنج خود پا گذارید پاداش بزرگی به دست خواهید آورد.

همه ما این را در هر فیلم بزرگی دیده‌ایم. شخصیت نقش اصلی همیشه به یک نوع مربی و رهبر می‌رسد و آن مربی او را زیر بال و پر خود گرفته و وی را به سوی آخرین محدوده‌‌های خود به پیش می‌راند و این به تکامل به صورت یک فرد جدید و بهتر منجر می‌شود.

ما ستاره‌‌های فیلم‌‌های خود هستیم و همه ما به آن مربی نیاز داریم. یک مشاور کسب و کار، یک مربی است

تا اینجا باید کاملا روشن شده باشد که... یک مشاور کسب و کار مانند یک سلاح مخفی است.

داشتن یک مشاور کسب و کار مزایای بسیاری وجود دارد که هرکس که می‌خواهد موفق باشد باید داشته باشد.

من تا جایی پیش می‌روم که بگویم یک مشاور کسب و کار، پیش‌نیازی برای موفقیت‌‌های بزرگ است

هر کس که به موفقیت‌‌های بزرگ رسیده است بر شانه‌‌های بزرگان ایستاده است همه آنها مربی دارند از جمله خود من.

بیایید ده دلیلی که باید یک مشاور کسب و کار استخدام کرد را یکبار دیگر جمع‌بندی کنیم

 1. مسئولیت‌پذیری
 2. تعهد
 3. دیدگاه متفاوت
 4. فهمیدن چیزهای امکان‌پذیر
 5. یادگیری از کسی که آن کار را قبلا انجام داده
 6. دسترسی به یک سیستم ثابت شده
 7. پس‌انداز زمان پول و انرژی
 8. آزاد کردن خود از قید موانع
 9. ایجاد روابط
 10. بیرون آمدن از گوشه دنج خود

اگر من یک داروی جادویی با این مزایا پیشنهاد می‌دادم همه بی‌درنگ آن را می‌خریدند. داشتن یک مشاور کسب و کار اینقدر تاثیرگذار است. سعی نکنید هرکاری را به تنهایی انجام دهید، زیرا آب در هانون کوبیدن است.

 • شما مجبور نیستید 18 ماه ناکامی من را تجربه کنید.
 • شما مجبور نیستید سرتان را به دیوار بکوبید.
 • شما مجبور نیستید زمان پول و انرژی گرانبهای خود را هدر دهید.

من می‌خواهم چیزی را که آموخته‌ام پس بدهم و به هر تعداد افراد که ممکن است  کمک کنم

من ارزش مشاوران کسب و کار‌‌ را می‌دانم.

به این دلیل است که این پیشنهاد مخصوص را دارم....

می خواهم به صورت رایگان، شما را به سیستم اثبات شده و مرحله به مرحله خودم معرفی کنم. این سیستم برای دانشپذیرانی است که می‌خواهند در آرامش خانه هایشان کار کنند و هم چنین مخصوص کسانی است که می‌خواهند پیش ما بیایند و به طور حضوری با من و تیمم همکاری کنند.

این سیستم، بهترین برنامه مشاوره کسب و کار آنلاینی است که تا به حال دیده اید.

در این سیستم نه تنها شما به یک مربی بلکه به تیمی از مربیان دسترسی دارید. خود من و همکارانم مستقیما به شما کمک می‌کنیم تا کسب و کار آنلاین خود را ایجاد کرده و توسعه دهید.

برای دانشپذیران خودمان این یک مسیر سریع آزموده شده برای موفقیت است.

ما همه آن را دیده‌ایم و اینجاییم که به شما یاری کنیم به کسب و کار آنلاین خود سرعت بخشید.

این‌ها گفته‌‌های دانشپذیران پس از استفاده این سیستم است:

زهرا: "من تنها در سه روز یک کسب و کار کامل ایجاد کردم"

کامبیز: "این قدم درستی برای به دست آوردن آزادی مالیتان است"

مبینا: "من در این گروه سپاس‌گذار همه افراد و همه مربیان واستاد دهقان هستم. شما باعث شدید ذهن من تغییر کند "

و این تنها مشتی از خروار است....

این همان سیستمی است که آرزو می‌کنم وقتی که تلاش می‌کردم یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنم آن را می شناختم.

اگر مصمم به ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق واقعی هستید این فرصت را از دست ندهید.

این سیستم مرحله به مرحله برای هرکسی نیست؛ فقط برای کسانی است که واقعا می‌خواهند یک کسب و کار آنلاین موفق ایجاد کنند.

برای دریافت رایگان این سیستم همین حالا اینجا را کلیک کنید.

ما کار با کارآفرینان مشتاقی را دوست داریم که برای آغاز و توسعه کسب و کارشان مشتاق و پرحرارتند (چه بالقوه و چه به صورت حضوری)

آیا شما هم می توانید این یکی از این افراد باشید؟

نظرات
ارسال نظر
سایر مطالب
گردش پول