وقتی هیچ چیز کار نمیکنه چه کار کنید؟

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضا دهقان

سوال اینه که (چه کار کنیم تا اتفاق هایی که دلمون میخواد رخ بدن). به نظر من اگر اتفاقاتی که دلتون میخواد به سرعت رخ نمیدن داره یه سری اتفاقایی میوفته. اولیش اینه که (واقعیت با چیزی که شما برای خودتون تخیل کردید مطابق نیست). شما میپرسید (چطور به هدفم سریع تر برسم) و چطور اون آینده ای که توی ذهنم دارم میبینم رو به خودم نزدیک تر کنم و سریعتر بهش برسم؟ وقتی با اون سرعتی که میخواید بهش نمیرسید باید به دو چیز توجه کنید. ما یه (واقعیت) داریم و یه (تخیل). اول باید از خودتون بپرسید آیا تخیل شما واقع گرایانه هست یا نه؟ ... یه مثال عالی بزنم... 

فرض کنیم شما ماهی ۵۰۰ هزار تومن درآمدتون هست و توی تخیل خودتون میخواید ۳ ماه دیگه میلیاردر بشید. شاید بشید شاید هم نشید اما در هر حال به احتمال زیاد این انتظار چندان واقع گرایانه نیست. و (انتظارات غیر واقعی به ناامیدی ختم می شوند). یک ماه از وقتت میگذره میبینی هنوز داری ۵۰۰ تومن در میاری و هیچ خبری از میلیاردت نیست و عصبانی میشی. باید این رو بدونی که هر اتفاقی که میخوای تو زندگیت بیوفته (زمان میبره) برادر من. زمان میبره. باید انقدر واقع گرا باشی که به خودت بگی من الان دارم ماهی ۵۰۰ هزار در میارم و میخوام تو ۵ سال تو ۷ سال دیگه میلیاردر بشم. اصن با یه سری خراب کاری ها که ممکنه وسطش بکنی میگیم ۱۰ سال. خب حالا هر هفته و ماهی که میگذره میبینی که به تخیلت نزدیک تر میشی. برای رسیدن به این هدف باید به (مهارت های فعلیت) نگاه کنی. مثلا تو بسکتبال بلدی و میخوای قهرمان دنیا بشی. بسیار خوب اما تو مهارتت توی بسکتبال رو انقدر ارتقا دادی که برسی به قهرمانی دنیا؟ میتونی در همون سطح شوت کنی پاس بدی و با تیم کار کنی؟ وقتی درست بری روی این مهارت ها کار کنی میبینی که قدم به قدم به هدفت نزدیک میشی. بنابر این وقتی میبینی هر کاری میکنی اون اتفاقه رخ نمیده احتمالا قابلیت هات به اندازه ی کافی خوب نیستند. یعنی منابع کافی مثل زمان و حتی پول رو روی ارتقای مهارت هات سرمایه گذاری نکردی. اول از تیم کوچیک شروع میکنی با بازی های کوچیک بعد هی بهتر و بهتر میشی و بازی های کوچیک رو میبری تا نزدیک بشی به اون بازی قهرمانی. وقتی به قدر کافی بالا رفتی اون امتیاز آخر رو توی اون بازی قهرمانی ثبت میکنی و بوم... اونجاست که تخیلت به واقعیت تبدیل میشه. این چیزیه که دارم ازش حرف میزنم. بنابر این وقتی یه هدفی داری و هیچ اتفاقی در موردش رخ نمیده اول عمیق به خودت نگاه کن و ببین آیا خواسته ت غیر واقعی هست؟ اگر هست اصلاحش کن و بعد به خودت نگاه کن و مهارت هات رو ارتقا بده تا اون اتفاق بیوفته. چون با خر حمالی کردن هیچ اتفاقی نمیوفته. اتفاق ها با ارتقا دادن خودت میوفتن.

نظرات
ارسال نظر
رایگان
سایر مطالب
گردش پول

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com