6 نکته در مورد روانشناسی مصرف کننده که باید بدانید

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضا دهقان

6 نکته در مورد روانشناسی مصرف کننده که باید بدانید

وقتی یک بازاریاب محصولی را برای فروش ارائه می دهد، خیلی مهمه که بفهمن چی تو سر مشتریاشون میگذره.

اینکه فقط بخوای محصولت و به مشتری ها ارائه بدی برای فروش کافی نیست.

مسئله اینجاس که اگه مشتری محصول شما رو بخواد ممکنه آشنایی لازم رو با محصول نداشته باشه و حتی ممکنه قانع نشه که این محصول بدردش میخوره یا نه.

اینجاس که حرف روانشناسی خریدار به میان میاد.

رواشناسی خریدار درمورد مشتری ها و طرز تفکر آنها است.

وقتی وارد ذهن مشتری بشی بهتر میتونی مورد هدف قرارشون بدی و محصولت رو به اونا بفروشی.

مردم عاشق خریدن(اما از اینکه بهشون چیزی رو بندازی متنفرن)

اگر چیزهایی که بیشتر مردم به اونا توجه میکنن رو در نظر بگیرید میفهمید که تفکر خرید محصول خیلی جالب و هیجان انگیزه. خیلیا دوس ندارن یه محصول رو بهشون بندازن، حتی اگه قصد خرید اون محصولو داشته باشن.

میخوای فروش بیشتری داشته باشی پس باید صداقت بیشتر داشته باشی.

خیلی از مشتریا دوس دارن خودشون تصمیم نهایی برای خریدشون رو بگیرن. اینکار باعث میشه توجیهی واسه خریدشون داشته باشن و بدون درنگ خریدشون رو انجام بدن.

مشتری ها به تایید اجتماعی نیاز دارند

ممکنه بهترین محصول جهان رو داشته باشی اما اگه کسی اونو ازت نخره خیلی سخت میتونی محصولاتت

 رو بفروشی.

مشتری ها به تایید اجتماعی نیاز دارند. دوس دارن بقیه هم تصمیم های مشابه به خودشون گرفته باشن.

دوس دارن عضوی از یه گروه بزرگتر باشن. پس وقتی بفهمن افراد دیگه ای این محصول رو خریداری کردن قطعا اون محصول رو خریداری میکنن.

مطمئن شید که تایید اجتماعی برای محصولتون ایجاد کردید تا فروشتون بیشتر بشه.

مشتری ها نیاز به احساس امنیت دارن

آیا تا بحال چیزی خریدی که نسبت بهش اطمینان کامل نداشتی؟

ممکنه برای خرید محصولی تصمیمت رو بر این اساس گرفته باشی که اگه نظرت عوض شد میتونی محصولو پس بدی بدون اینکه حتی بخوای دلیل پس دادن محصول رو عنوان کنی.

این موضوع ریسک خرید رو میاره پایین و خرید محصول رو بیشتر توجیه میکنه.

مشتری ها دوس دارن توی خریدشون احساس امنیت داشته باشن. دوس دارن اگه نظرشون راجع به خرید عوض شد بتونن محصولشون رو به فروشنده برگردونن و تمام پولش رو پس بگیرن.

مشتری ها احساس معامله بمثل کردن رو دوس دارن

همه مردم دوس دارن برای بقیه کارهای خوبی انجام بدن این تو خون ماست.

به همین دلیل اگر یک شرکت آیتم های مجانی در اختیار مشتریاش قرار بده اون مشتری هم دنبال جبران کردن هستن. این مقابله با مثل یک حالت فروش ایجاد میکنه.

اگه به مشتری این احساس رو ایجاد کنی که بهش کمک میکنی اونم خودشو بدهکار میدونه و راحت تر میتونی بهش پیشنهاد خرید بدی.

اون گیفت های مجانی که از شرکت دریافت میکنی رو در نظر بگیر. با این گیفت هایی که از جانب شرکت دریافت میکنی چه احساس بهت دست میده؟ اگه جوابت مثبته پس خیلی رو تصمیمت برای خرید تاثیر میذاره.

مشتری ها دوس دارن به داستان های شما گوش بدن

انسان ها ذاتا و به طور طبیعی دوس دارن داستان پردازی کنن اینم بخشی از طبیعت اونهاست.

بازاریاب های حرفه ای این موضوع رو خوب فهمیدن. اونا میدونن مردم نسبت به داستان های خوب علاقه نشون میدن. همینطور میدونن که محصولشون رو باید تو دل داستانی که تعریف میکنن قرار بدن.

اگه من بخوام به شما یه کتاب بفروشم و بخوام درباره چیزهایی که توش نوشته بهتون توضیح بدم عمرا اون کتاب رو نمی خرید.

حالا اگه بهتون بگم چطوری به کمک این کتاب تونستم 10 کیلو کم کنم و دیابتم و درمان کنم خیلی انگیزه بیشتری برای خرید نشون میدید.

حتی یگ داستان کوتاه هم میتونه مفید باشه.

یاد بگیر چطور یه داستان خوب و جذاب تعریف کنی واسه فروش محصولت در نتیجه مشتریات خودشونو برای خرید اون محصول قانع میکنن.

مشتری ها دوس دارن خودشون رو عضوی از یک گروه بدونن

درمورد فرهنگ سازی که شرکت اپل میان مشتریاش ایجاد کرده فکر کن.

مردمی که محصولات اپل رو خریداری میکنن نسبت به محصولشون افتخار و غرور خاصی دارن. همچنین احساس میکنن که عضوی از طبقه ای برجسته هستن.

اپل هم اینو به خوبی درک کرده و این ذهنیتو خوب تونسته پرورش بده.

اگه بتونی مشتری هات رو قانع کنی که با خرید محصول عضوی از یک گروه برجسته میشن، خیلی راحت تر تصمیم به خرید میکنن. اونا خیلی دوس دارن خودشون رو عضوی از یک جامعه بزرگتر بدونن.

برای پیشرفتت ار روانشناسی مصرف کننده استفاده کن

روانشناسی خریدار درمورد اینه که بدونی فروشنده چه چیزی رو چه موقع میخواد بهت کمک میکنه. باید بفهمی تو ذهن خریدار چی میگذره.

حالا اطلاعاتی که واستون گذاشتم و بخونید و یاد بگیرید و مشتری رو برای خرید راهنمایی کنید.

خوب، شما این بلاگ را مطالعه کردید و دانش زیادی به دست آوردید، حالا سوال من این است که آیا دانش برای شما کافی بود یا این که می خواهید همین حالا شروع به سودآوری از این اطلاعات ارزشمند کنید؟  اگر شما به دنبال راهی برای بهبود اوضاع مالی و در آمدی خود هستید و می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، باید بدانید که کارِ شما تازه شروع شده. شما تنها یکی از بخش های کوچک مدل کسب و کار دیجیتال اپیدمیک را آموختید. برای این که بتوانید زندگی مالی خود را متحول کنید، باید کلّ این مدل را یاد بگیرید. اما نگران نباشید، نمی خواهم مثل بقیه شما را به وسط یک جنگل عظیم ببرم و رهایتان کنم؛ بلکه می خواهم دستان شما را بگیرم و راهنمایی تان کنم. دیجیتال اپیدمیک بهترین مدل کسب و کار در دنیا برای متحول کردن زندگی مالی شماست. ولی باید بدانید که دیجیتال اپیدمیک یک دنیای بسیار وسیع است، و اگر بخواهید به تنهایی واردش شوید، قطعاً مسیر را گُم می کنید و پس از مدتی کاملاً تسلیم می شوید. بنابرین شما به یک سیستم مرحله به مرحله احتیاج دارید که شما را راهنمایی کند و مسیر درست را نشانتان دهد. درست مثل یک GPS قدرتمند که در یک جنگل انبود راه را به شما نشان می دهد تا سردرگم و نا امید نشوید. اگر شما تا این جا، این بلاگ را مطالعه کردید، نشان می دهد که تشنه این اطلاعات هستید، و این یعنی شما اهداف بزرگی در سر دارید و می خواهید زندگی مالی خود را تغییر دهید. و فقط به همین خاطر من می خواهم امروز به شما، و فقط به شما که تا انتهای این بلاگ پیش آمدید، این شانس را بدهم و سیستم مرحله به مرحله خودم را به صورت 100 % رایگان در اختیارتان قرار دهم. با این سیستم می توانید بدون یک ریال هزینه، همین امروز کسب و کار دیجیتال اپیدمیک خود را راه اندازی کنید. شاید باورتان نشود، ولی دکمه پایین صفحه شما را به صورت 100 % رایگان وارد این سیستم شگفت انگیز می کند. پس اگر می خواهید زندگی مالی خود را متحول کنید و همین امروز کسب و کار خود را بدون هیچ سرمایه ای راه اندازی کنید، روی دکمه زیر کلیک کنید

 

 

نظرات
ارسال نظر
رایگان
سایر مطالب
گردش پول

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com