5 چیزی که موقع استخدام باید در نظر بگیری

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضا دهقان

5 چیزی که موقع استخدام باید در نظر بگیری

همانطور که می دانید شما برای تغییر زندگی مالی خود تنها به دو چیز نیاز دارید و غیر از این دو چیز به هیچ چیز احتیاج ندارید: 1- ذهن 2- سیستم

در این بلاگ بهت یاد می دم چگونه از نظر ذهنی به موفقیت برسی. البته راجع به سیستم هم نگران نباش، اگه خوب بری جلو آخر بلاگ بهت می دمش.

 

1. این سوال رو بپرس

زمانی که تو کارت پیشرفت کردی میخوای چه کاری انجام بدی؟

وقتی مصاحبه میگیرم دوس دارم بدونم میخواید کارتون رو به کجاها برسونید. بیشتر زمان مصاحبه رو سعی میکنم فرد احساس راحتی و آرامش داشته باشه تا بتونه صادقانه همه چیز رو بگه.

چون برام مهم نیست بخوای رئیس بشی یا بخوای دو لول بالاتر از چیزی که هستی بشی. هر هدفی که داری من هیچ مشکلی باهاش ندارم. فقط میخوام بفهمم اون چیه تا بتونم به هردومون کمک کنم بهشون برسیم. همینطور بهم کمک میکنه تا بشناسمشون بفهمم علایقشون چیه برای چه چیزی احترام میزارن و چه چیزی خوشحالشون میکنه. این چیزها نقش مهمی در نحوه کار کردنشون داره.

 

2. میزان صبور بودنشو اندازه بگیرید

هیچ چیزی یکباره اتفاق نمیافته. توی کار خوشحالی دائمی وجود نداره. و همینطور قرصی وجود نداره که بخوری و همون لحظه صبور بشی. وقتی که به یه نفر کمک میکنید برای یه لحظه احساس آرامش میکنید. صبور نبودن مردمو از رسیدن به آرزوهاشون دور میکنه. مردم زیادی رو میشناسم به جاهایی که لیاقتشو داشتن نرسیدن چون صبور نبودن. واقعا ضرر بزرگیه.

 

3. بعضی مواقع به مهارت و تخصص توجه نکن.

وقتی تصمیم به استخدام میگیری بعضی مواقع به تخصص و مهارت افراد توجه نکن. البته که مهمه افراد مختلفی واست کار کنن. انکارش نمیکنم. نیاز داری که از همه تخصص ها و افراد با شخصیت های مختلف تو کارت داشته باشی.

اونایی که داری استخدام میکنی صرف نظر از مهارت هایی که دارن باید برای یادگیری مهارت های دیگه کنجکاو باشن و بتونن مهارتهای جدید رو به راحتی یاد بگیرن.

 

4. روی نقاط قوتشون تمرکز کن

من همیشه روی نقاط قوت افراد تمرکز میکنم. تمام وقت و انرژیمو روی نقاط قوتم و فهمیدن نقاط قوت بقیه  میزارم.

ما زمان زیادی رو برای برطرف کردن نقاط ضعفمون میزاریم، درحالیکه میتونیم روی نقاط قوتمون تمرکز کنیم. ممکنه توی زندگی خصوصی و شخصی به نقاط ضعف توجه بشه و مهم باشه. اما تو کار روی نقاط قوتت تمرکز کن.

 

5. سریع تصمیم بگیر

هیچ چیز بدتر از تردید کردن تو فروش نیست. اگه تو انتخاب دو نفر موندی فقط یه تصمیم بگیر. یا هر دو رو استخدام کن. روی گزینه هایی که میدونی عالیا اصلا تردید نکن. سریع اونارو استخدام کن.

حالا که این بلاگ تا انتها خوندی پس مصممی که ذهن و زندگیتو یه تکون اساسی بدی ، پس این 5  مورد تو زندگیت استفاده کن و از من اون سیستم ثابت شده بگیر تا بتونی کسب و کار دیجیتالیت استارت بزنی ، فرصت از دست نده و اون سیستم ،مهلت رایگانش کوتاه. این سیستم  قدم به قدم تو رو راهنماییت میکنه و تو رو به  موفقیت میرسونه پس پاشو شروع کن از همین حالا... غر هم نزن.

 من کمکت میکنم

 

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان