تو بلاخره می میری

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضا دهقان

تو بلاخره می میری

گوش کن، این احتمالا یکی از سخت ترین مکالمه هاییه که تا الان داشتید، اما من فکر می کنم که قطعا شما رو توانمندتر میکنه.   تمام این مکالمه بر سر همین سه حرف سادس
تو بلاخره خواهی مرد.
من به این جمله اعتقاد دارم چون میدونم که فوق العاده کاربردیه. در واقع این همون نور هدایت کننده و آتش جاه طلبی هست که منو به سمت هدفم هدایت می کنه به زندگی من معنا می بخشه و اونو بهتر میکنه.
این سه کلمه بسیار مهم هستن. اگه شما از مرگ خود آگاه نباشید، چطور می تونید درزندگی خودتون اگاهانه عمل کنید؟

در گفتگویی که داشتیم، من به ابعاد عمیقتر این موضوع پرداختم و سعی کردم اون رو موشکافی کنم..
بسیاری از شما ممکنه کلیپ معروف طرفدارانم رو که در خیابان به طرفم هجوم اوردن و   در مورد سه کلمه مهمی که می تونه زندگی شون رو تغییر بده سوال کردن، به یاد اورید . من همون لحظه به اونا گفتم: "تو بلاخره خواهی مرد"
این یه تعامل حماسی بین من و طرفدارانم بود .
 من همواره مردمی رو میبینم که هر روز یه یکار می کنن انگار هرگز نخواهند مرد
اونا هیچ هدف خاصی رو دنبال نمی کنن و انگار فقط به صورت پیشفرض برای کار کردن خلق شدن
بزرگترین چیزی که در مورد پذیرش مرگ خود و استفاده از جمله "شما بالاخره خواهید مرد" وجود داره بوجود اومدن یه نگرش مثبت، خوش بینانه و قدرتمنده که به شما برای انجام کارهای فوق العاده انگیزه میده.
درک این مطلب به شما اجازه میده تا یکی از استراتژی های منو با صبر و شکیبایی و سرعت زیاد اجرا کنید.

وقتی که متوجه شدید فقط یه بار فرصت زندگی کردن دارین، قطعا بیشتر نگران سال های پیش روی خودتون میشید و بیشتر بر روی  روزها، دقیقه ها، ساعت ها و ثانیه های خودتون سرمایه گذاری می کنید. در واقع در مورد هر عملیاتی، سرعت عمل را مد نظر می گیرید. به همین دلیله که روزای من این چنین پربار شدن. من 20 تا 30 و یا گاهی حتی 40 جلسه در روز دارم!
این به دلیل اینه  که سرعت عمل برای موفقیت بسیار حیاتیست. علاوه بر این صبر من هم زیاده. در واقع از زمانی که من ماهیت این جمله رو که "تو بالاخره میمیری" درک کردم جاه طلبی های واقعی رو در خودم پرورش دادم که به من کمک میکنه تا جدول زمانی خاصی برای انجام کارهام داشته باشم.
همین امر به من اجازه میده تا صبر و نگرش خاصی داشته باشم و قدردان لحظه هام باشم.
شخصا، من از ناتوانی مردم در درک این موضوع که عمر تا چه حد کوتاهه عذاب میکشم . مردم هر روز فوق العاده در تب و تاب هستن اما در سطح ماکرو و استراتژیک هیچ کاری انجام نمیدن تا به موفقیت دست پیدا کنن.
من فقط تلاش کافی و استفاده از این چهار کلمه رو بزرگترین عامل انگیزه بخش برای موفقیت نمی بینم. وقتی که هر روز صبح بیدار میشید و این جمله رو که "شما بالاخره می میرید" با خودتون تکرار می کنید قطعا روز متفاوتی رو اغاز خواهید کرد.
من واقعا از همه مخاطبینم می خوام که  همین الان هر کاری رو که دارن کنار بزارن و از خودشون بپرسن که اگه بدونن فقط یک هفته زنده هستن از زندگی خودشون تا اینجا راضی هستن ؟
این مهم ترین سوالی است که احتمالا می تونید از خودتون بپرسید.
منظورم اینه که یه لحظه با خودتون فکر کنید که این موضوع می تونه چقدر وحشتناک باشه! اگه من از خودم چنین سوالی بپرسم قطعا سعی می کنم تمام کارهایی که دارم رو به صورت خیلی فشرده تر انجام بدم.

یکی از دلایلی که باعث شده این پست بسیار بحث برانگیز باشه اینه که من فکر می کنم مردم مرگ خودشون رو به نحو منفی ای درک کردن. زمانی که اونا این کار رو انجام میدن، همه چیز رو غیر قابل انجام می دونن، و یا دیگه به کارهاشون اهمیتی نمیدن.. اما من کاملا مخالفم. من نمی خوام فقط یه راه روتین را در زندگیم پیش بگیرم و در طول راه غیر فعال و کند باشم.

من از "شما می خوام به مرگ" به عنوان حس برانگیزنده ی نهایی نگاه کنید. انگیزه نهایی برای انجام کارهای مهم، داشتن حس جاه طلبی و موفقیت در زندگی.
و، به همین خاطر قبل از اینکه بمیرم،  به صدای زندگی گوش می کنم و  تعادل واقعی موجود درک می کنم و سعی می کنم تا حد ممکن سریع و پرشتاب باشم. . تصمیم گیری آسون نیست، اما مهمه که این سوال رو از خودتون بپرسید.
بنابراین من از طریق انجام اقدامات لازم و نه فقط بیان کلمات این موضوع را درک خواهم کرد.
قطعا شما فردا نمی تونید کار خودتون رو ترک کنید و تمام پولتون رو برای انگیزتون خرج کنید، اما می تونید از  این سوال رو از خودتون بپرسید و سعی کنید واقعیت رو دوباره و دوباره با خودتون مرور کنید تا به موفقیت برسید.
شما می تونید درباره اون چیزی که واقعا می خواید، در مورد اون چیزی که واقعا براتون مهمه، فکر کنید. اونوقت مهندسی معکوس رو انجام بدید و واقعیت رو بپذیرید
این می تونه یه شروع خوب براتون باشه ... و یه چارچوب بسیار جذاب رو برای زندگیتون به وجود بیاره، بعد از اون می بینید  که  خوش بینانه و مثبت رفتار خواهید کرد، و فرصتهای بیشتری براتون به وجود میاد . از نظر من این تنها راهیه که می تونه شما رو به سرمنزل مقصود برسونه و باعث میشه که بیشتر در زمینه کاریتون تلاش کنید

ولی از نظر بعضی ها، این ممکنه به این معنی باشه که زمان بیشتری رو صرف مسافرت و تفریح کنن و حتی ممکنه به معنی گذروندن وقت در خارج از کشور باشه.
شاید من نخوام اهرام ، ماه گرفتگی یا بیابونا رو تماشا کنم.
ولی این دلیل نمیشه که انسان بدی باشم . من فقط نمیخوام این چیزا رو ببینم اما شاید یه نفر دیگه بخواد.


من می خوام کسب و کار خودم رو راه بندازم و چارچوبی برای کارآفرینی ، و خودآگاهی، و قدردانی و همدلی داشته باشم. بنابراین من افرادی رو که می خوان از مناظر مختلف یا آثار باستانی لذت ببرند قضاوت نمی کنم. اگه این چیزیه که اونا می خوان پس باید سعی کنن تا بهش برسن.  و اگه میخوان منو هم قضاوت کنند بازم ایرادی نداره. اما، این رو بدونید که اگه من مفهوم بالاخره یک روز خواهی مرد را درک نکرده بودم، شاید الان بسیار  منفعل بودم. شاید دو هفته به دنبال اهرام یا رودخانه آمازون می رفتم اما این چیزی نبود که میخاستم.
و این همون نقطه عطف منه. من فقط میگم که این جمله رو درک کنید و به سمتی برید که شما رو هدایت می کنه و سعی کنید کار مثبنی انجام بدید. چرا که  برای من این جمله مانند دروازه ای به سوی تمام چیزهایی که دارم و قدردانی و ایجاد حس مهربانی در من بود . اگه شما بتونید جمله تو بالاخره خواهی مرد رو به عنوان یه جمله انگیزه بخش درک کنید، شک نداشته باشین که این جمله شما رو به مراتب بالایی در زندگیتون میرسونه.

و دوباره تاکید میکنم، شاید طرز فکر همه مثل من نباشه. و منم نمی خوام که مردم فکر کنند که باید مثل من زندگی کنن. تنها سعی کنید راهی رو که دوست دارید در پیش بگیرید و کار خوبی برای خودتون انجام بدید.
من لازم میدونم که شما رو به سوی حقیقت راستین هدایت کنم، نه حقیقت سیاسی فعلی جهان. و اون تنها پذیرفتن مرگتونه. شما فقط یه بار زندگی میکنین و باید بدونید که اون یه بار رو چطور کنترل کنید.
شما همیشه یه انتخاب دارید، اما اول باید از خودتون سوال کنید که میخواین چه کاری انجام بدید؟

من می خواهم امروز یک پیشنهاد ویژه به تو بدهم. فقط به این خاطر که بلاگ مرا تا انتها خواندی و موفق شدی مرحله اول را با موفقیت پشت سر بگذاری، می خواهم به تو دسترسی 100 % رایگان و مادام العمر را به سیستم ثابت شده خودم بدهم. البته ظرفیت این سیستم به شدت محدوده و شاید چند ساعت، چند دقیقه یا چند ثانیه دیگه این پیشنهاد از بین بره. پس اگر برای موفقیت خودت جدی هستی، تا فرصت از دست نرفته همین حالا روی دکمه زیر کلیک کن و به صورت 100 % رایگانبه این سیستم اثبات شده دسترسی پیدا کن.  

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان