4 راه برای پیداکردن نقاط قوتت

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضا دهقان

4 راه برای پیداکردن نقاط قوتت

تنها راهی که بفهمی عاشق کارتی اینه که از بقیه یه سوال خیلی ساده رو بپرسی: نقطه قوت من چیه؟

دربارش فکر کن: خیلیا از کارشون متنفرن چونکه براساس علایقشون پیداش نکردن. اونا تو بعضی چیزا خیلی خوب عمل میکنن اما هنوز نفهمیدن اونکاری که باید تا اخر عمرشون انجام بدن چی هست.

حرف من اینه: چیزایی که دوسشون نداری رو دیگه انجام نده. نقاط قوتتون رو شناسایی کنید و بعد از اون به علایقتون می رسید.

چهار مرحله دارم که میتونه تو پیدا کردن نقاط قوتتون و کاری که متناسب با شخصیتتون باشه کمکتون کنه.

1. مهارت های من چیا هستند؟

10 نفر از اونایی که میشناسید رو انتخاب کنید. به دو دسته تقسیمشون کنید: کسایی که عاشقشونید و باهاشون ارتباط عاطفی دارید و گروه بعدی کسانی که بهشون خیلی نزدیک هستید اما ممکنه از لحاظ سبک زندگی و شخصیت باهاشون تفاوت داشته باشید.

از هر نفر از این دسته ها بخواید صادقانه بگن تو چه چیزهایی بهترین عملکرد و بدترین عملکرد رو دارید. " مهارت ها و تواناییهام و نقاط ضعفم چیا هستن؟"

اعتقاد دارم بدست آوردن اطلاعات از خودت و ایجاد جوی برای صادق بودن یک نفر با شما دو  عامل اصلی هستن. وقتی یکی واقعا دوست داشته باشه کاملا باهات صادق نیست چون نمیخواد اذیت بشی. اما سریعترین راه برای فهمیدن نقاط قوتت اینه که به نقاط ضعفت برسی.

2. نقاط قوتم چیه؟

به مهارت هایی که تا به حال تو زندگیت به موفقیت رسوندنت فکر کن. به عنوان مثال: ممکنه دانشجوی رتبه اول کلاست بوده باشی حتی اگه علاقه ای به معلمات نداشته باشی. یا تو بسکتبال خیلی فوق الهاده ای ولی چیزی نیست که بخوای پی اونو بگیری. تنها راهی که این نقاط قوت مفید فایده باشد استفاده از اوناس تا استعدادایی که قبلا متوجهشون نشدی رو کشف کنی.

3. هرچیزی که میتونی مطالعه کن

این دنیا دنیای ابهاماته. پیدا کردن نقاط قوتت خیلی شخصیه. اما میخوام مطمعن شم شما رو به درستی راهنمایی میکنم.

اما یه ایده فوق العاده عhلی دارم برات: برو تعطیلات.

اره درست شنیدی.

 

تو این دوره باید سراغ نوشته هاتی که دوستات واست گذاشتن بری در مورد خوبی هات و شکست هات صحبت کنی. همشونو بخون. همینطوری که داری میخونی از خودت بپرس کدوم یکیشونو ستایش یا تحصین میکنی؟ و از طرف دیگه چیزهایی که بقیه میگن توشون بد عمل میکنی رو هم مورد توجه قرار بده.

اینکار ممکنه ساعت ها طول بکشه .

4. از غریبه ها بپرس

تو رسانه های اجتماعی از فالورات بخواه نقاط قوت من چیاس؟ از کدوم پستاتون خوششون میاد و کدوم یکی از پستات کمکشون کرده؟ تواناییهام چیه؟

گسترده ترین شبکه ای که میتونید ازش اطلاعات بگیرید. چونکه مردم از فضای خاصی تو رو دنبال میکنن و تو شخصیت مجازی هستی واسشون و میتونی تو این قسمت از زندگیت برای دنبال کردن نقاط قوتت تصمیم گیری کنی. گزینه ها خیلی زیادن: شرکت جدیدتو تاسیس کنی؟ شریک جدید پیدا کنی که مکملت باشه و براش کار کنی؟یا یک شرکت با اون راه اندازی کنید؟

بعد از این چهار مرحله باید اطلاعات شخصی مورد نیاز برای حرکت به سمت مقصد جدید رو کسب کنی. تمام اینارو با هم جمع کنید تا مهارت و نقاط قوتت رو پیدا کنی.

ترقیبت میکنم درباره کارهای فوق العاده ای که میتوین انجام بدی فکر کنی.

خوب، اگر واقعاً قصد داری به استقلال مالی برسی و زندگی ات را به معنای واقعی کلمه متحول کنی، یک خبر فوق العاده برای تو دوست خوبم دارم! من تصمیم گرفته ام که برای مدتی بسیار محدود( فقط برای امروز ) این سیستم را به صورت 100 % رایگاندر اختیار تو بگذارم. اگر حتی 5 دقیقه دیگر هم بر گردی، نمی توانم تضمین کنم که این پیشنهادم سر جایش باشد. و ممکن است شرمنده ی تو دوست خوبم شوم ولی از تو می خواهم که مرا درک کنی، چون من نمی توانم چنین سیستم ارزشمندی را برای مدتی طولانی به صورت رایگان در دسترس بگذارم! ولی اگر اکنون درحال مطالعه این متن هستی، شانس به تو روکرده و هنوز فرصت دسترسی 100 % رایگان به این سیستمرا از دست نداده ای و می توانی از طریق دکمه زیر و یا کلیک بر روی همین لنک آبی  به  سیستم مرحله به مرحله و اثبات شدهمن به صورت 100 % رایگاندسترسی پیدا کنی و همین امروز زندگی مالی ات رو متحول کنی!

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان
سایر مطالب
گردش پول