توصیه من برای کارآفرینان تازه کار

کامنت : 0
نویسنده:

امیررضادهقان

توصیه من برای کارآفرینان تازه کار

چندین بار اینو گفتم که کارآفرینی کار مشکلیه و برای هر کسی مناسب نیست. اگر بخواهیم کسی و در نظر بگیریم که شما قراره بشین، پس باید سریع تر قدم بعدی رو شروع کسب و کار بردارین. من می خوام توصیه هایی که به کارآفرینای تازه کار می دم رو اینجا ذکر کنم

پس تا آخر این بلاگ با من همراه باش بعد از اون وارد مرحله دوم بهتون میگم که

باعث موفقیت تو کارتونه .

 

1- با پولتون کار کنین

اولین و مهم ترین چیزی که من به کارآفرینان تازه کار می گم اینه که وقتی پول به دستتون رسید باهاش کار کنین. من واقعا از کارآفرینایی تعجب می کنم که کسب و کار رو راه میندازن و لی از اهمیت پولسازی و چگونگی مدیریت سود بی اطلاعن. به جای تمرکز روی نیازهای مالی فعلی، و ساخت شرکت، اونا بیشتر به این فکر می کنن که چقدر پول درمیارن. این ینی منفعل بودن.

پول مث هواست.  چقدر پول لازم دارین تا رو کار بمونین؟ خرج اجاره خونه و خرجای دیگه رو می ده؟ کارآفرینای تازه کار همیشه این اشتباهو می کنن و این بزرگترین نگرانی من برای اوناست. باید مطمئن بشین که کار شما سرمایه شمارو برمی گردونه و حتی سریعا به سود می رسه.

اغلب می بینم کارآفرینای تازه کار یکی از این دو اشتباهو می کنن
یک اینکه تجارتی با پول کافی رو شروع نمی کنن. فقط پول 6 ماهو دارن تا تجارتو پیش ببرن. درحالی که انتظار بهترین سناریو رو تو روز سوم دارن، اما هیچ چیزی نصیبشون نمی شه.

دوم اینکه گاهی پول کافی دارن و مصمم هستن پول سازی کنن. اونا ولی از این فکر و ایده استفاده می کنن که از دست دادن چند میلیون بد نیست چون شرکتشون پول کافی رو داره. تمرکز و توجه اونا  به جای ساخت تجارت واقعی و سودآور، روی مراحل بعدیه کاره.

مهم نیس که وضعیت چطوره، ساخت یک تجارت جدید،  به خصوص کسب و کاری که نیازمند سرمایه گذاری مالی و وقت شماست، پول رو از بین می بره. باید بدونین به لحاظ مالی باید موارد ضروری رو در آورد مث امکانات، وسایل، اجاره، که حتی این ها شامل خرج های شخصی نیست. برای موفقیت باید تا حد زیاد عمل کرد و کار کردن و عمل کردن برای رسیدن به این موفقیت ضروریه.

2 بدونین ساخت یک کسب و کار وقت و زمان زیادی رو می خواد

چیز بعدی که باید بگم این که با شروع یک کسبو کار، تصمیم می گیرین که هیچ وقت، در اولین سال کاری جز برای پیشرفت تجارتتون انجام ندین.  دیگه وقت برای نگاه کردن فیلم و سریال ندارین یا دیگه مهمونی با رفقا ممنوعه. هر لحظه باید به فکر کسب و کارتون باشین من می گم 18 ساعت در روز خوبه. این حتی شامل وقتی که با خونواده صرف می کنین هم می شه و باید سطح تعهدتون رو به کسب و کارتون بالا ببرین.

همینطور من خودم سعی می کردم تو اولین سال مهربون باشم چون تو یک دنیایی زندگی می کنیم که آدما دنبال وقت برای تفریح و وقت برای گذروندن با خونواده هستن و این خیلی مهمه.  هرچند، اگر درباره ایجاد یک کسبو کار ابهام دارین، باید به لحاظ ذهنی هم آماده بشین. بعد هر وقتی که با خونواده یا واسه تفریح گذروندن باید جزء اون وقتای اضافی باشه. در واقع از خودتون بپرسین کسب  و کاری که راه میندازین چقدر بزرگه، هر چقدر بزرگتر، وقت و سال های بیشتری برای تقویتش لازمه.

3- پای حرفتون باشین

یکی از مهم ترین توصیه های من تو دنیای تجارت، توصیه ایه که من سعی کردم با همه کسایی که وارد این زمینه می شن درمیون بزام. اونم اینه که  پای حرفتون باشین.

اگر قول می دین یا متعهد می شین، مهم نیست چه اتفاقی میوفته، باید انجامش بدین. نه فقط برند شما به خطر میوفته بلکه شخصیت شما و شهرت شما هم آسیب می بینه. تصمیمات ضعیف تجاری می تونه یک کارآفرین رو به خطر بندازه.

پای حرفتون باشین!

ممکنه آدمای مختلفی اینو بگن، اغلب می گن که اکثر تجارتا تو 18 ماه اول شکست می خوره. دلیل اولش هم به نظر من اینه که اونا  نمی دونن این کار چقدر سخته و این که چطور باید خودتونو فدا کنین و چقدر استعداد می خواد تا کارآفرین موفقی بشین. من قول نمی دم که این توصیه ها موفقیت تجارت شما رو تضمین کنه، اما بدون در نظر گرفتن این ها راهی به موفقیت وجود نداره.

اینا ممکنه فقط حرف باشه ولی من ازتون می خوام که با دقت بخونینش. اینارو بخونین و مطمئن بشین به خاطر سپردین. ما قطعا در بهترین نسل هستیم که کارآفرینی های تقلبی رو به چشممون دیدیم. متاسفانه، خیلی از افراد هم به لحاظ مالی و هم احساسی بخاطر این دوره، آسیب دیدن. ازتون می خوام حرفمو جدی بگیرین.

خب اما قول من به شما ها! حالا که تا انتها خوندین مطمئنم آدم های جنگنده و با اراده ای هستین.

مرحله دوم بعد از توضیحات بالا و قدم برداشتن تو مسیر، سیستم 7 مرحله من هستش

که مهلت رایگانش محدوده و من فقط برای یه تعداد از شماها که مصمم هستین گذاشتم

تو این سیستم قدم به قدم راه ساخت کسب و کار دیجیتالی گذاشتم ،پس کلیک کنید و از اون سیستم بگیرید.

دوستون دارم.

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان