7 روش طلایی و کاربردی برای داشتن انرژی مثبت در زندگی

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

7 روش طلایی و کاربردی برای داشتن انرژی مثبت در زندگی

صحبت درباره‌ی انرژی مثبت به یکی از بحث‌های داغ تبدیل شده و البته که خیلی هم به کلیشه داره نزدیک میشه! اما تاثیر انرژی مثبت بر سلامت ذهن و جسم سال‌هاست که اثبات شده. انرژی مثبت به شما اعتمادبه‌نفس میده، روحیه‌تون رو تقویت میکنه، افسردگی رو از بین می‌بره و استرس رو کاهش میده.

همه‌ی این تعاریف خیلی خوبه اما برای درآمدزایی داشتن انرژی مثبت کافی نیست، انرژی مثبت یه جورایی حکم قدم اول رو برات داره، اما قدم دوم اینه که یه سیستم داشته باشی تا بهت کمک کنه به درآمدزایی برسی و پول دربیاری. پس این بلاگ رو از دست نده تا بتونی قدم اول رو برداری، نگران سیستم هم نباش، من اون سیستم رو به تو میدم! پس با قدرت تمام استارت پول‌دار شدن رو بزن.

7 روش کاربردی برای داشتن تفکر مثبت و داشتن زندگی شادتر:

1.  روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید.

نحوه‌ی شروع روز، توو کل روزتون تاثیر می‌ذاره. تاحالا شده صبح دیر از خواب بیدار بشید، استرس بگیرید و این استرس توو کل روزتون تاثیر بذاره و بعد حس کنید هیچ کاری نمی‌تونید انجام بدید؟ این دقیقا همون چیزیه که من می‌خوام بگم، وقتی روزتو با انرژی منفی و بدبینی شروع کنی، به هیچ کدوم از کارت نمی‌رسی. حالا به جای این‌که اجازه بدی انرژی منفی روو تو مسلط بشه، روزتو رو با انرژی مثبت و حس خوب شروع کن. با خودت توو آیینه حرف بزن و بگو "امروز، یه روز خوبه!" یا "امروز رو به روز فوق‌العاده تبدیل می‌کنم." و اون‌وقت خواهی دید که این انرژی چه‌جوری روزتو می‌سازه.

2.  رو خوشی‌های کوچک تمرکز کن.

در طول روز ممکنه با موانع و مشکلاتی روبه‌رو بشید، اما ینو باید بدونید که هیچ‌چیز دائمی نیست، پس این مشکلات هم به مرور از بین میره. فقط کافیه زمانی که با مشکلات روبه‌رو شدید، نیمه پر لیوان رو ببینید و مشکلات رو رها کنید و همه‌ی تمرکزتون رو بگذارید روی مسائل مهم و انرژی مثبت. برای مثال، اگه توو ترافیک گیر افتادی، به این فکر کن که چقدر زمان داری تا به موزیک‌های مورد علاقه‌ات گوش بدی، یا اگه سوپرمارکت خوراکی مورد علاقه‌ات رو نداره، خوش‌حال باش که می‌تونی خوراکی‌های جدید و هیجان‌انگیز رو امتحان کنی.

3.   تحت هر شرایطی شوخ‌طبعی را فراموش نکنید.

بهتره سعی کنی حتی در سخت‌ترین و ناراحت کننده‌ترین شرایط هم انرژی خوبت رو حفظ کنی و شوخ طبع باشی. همیشه به خودت یادآوری کن که این شرایط زودگذره و بعدها بهش خواهی خندید. پس چرا این وضعیت رو به خودت سخت بگیری؟ تصور کن این روز آخرین روزیه که زنده خواهی بود، پس تا می‌تونی شاد باش و از شرایط سخت و مشکل هم یه خاطره خوب بساز.

4.  از شکست‌‌ها درس بگیر.

اینو همیشه یادت باشه که تو فوق‌العاده‌ای. تو قراره تجربه شکست رو بارها رو بارها توو زمینه‌های مختلف بچشی. به جای این‌که همش به این فکر کنی که چرا شکست خوردی، به این فکر کن که قدم بعدیت چیه و می‌خوای بعدش چی کار کنی؛ از شکست‌هات درس بگیر، نقاط ضعفت رو پیدا و اونا رو تقویت کن. یادت نره که این یه قانون مهم توو زندگیه.

5.  افکار منفی درونی‌تون رو به افکار مثبت تبدیل کنید.

افکار منفی به راحتی می‌تونه کل روز شما رو خراب کنه و توانایی‌هاتون از بین ببره. این افکار منفی ممکنه به ناخودآگاه ذهنتون نفوذ کنه و شما به این باور برسید که توانایی حل مشکلات رو ندارید. بهتره هر وقت افکار منفی به سراغتون اومد، اون رو متوقف کنید و با افکار مثبت جای‌گزینش کنید. برای مثال، "من این کار رو به خوبی نمی‌تونم انجام بدم، اما با تمرین بیشتر حتما از پسش برمیام."

6.  در زمان حال زندگی کنید

من به زمان حال فکر می‌کنم، نه امروز، یا این ساعت، فقط به همین لحظه و این ثانیه فکر می‌کنم. ممکنه همین الآن رئیست تو رو بازخواست کنه، اما چی شد که این اتفاق انقدر بد بود؟ حرفایی بدی که زئیست 5 دقیقه پیش زد و فراموش کن. به همین لحظه فکر کن. در بیشتر مواقع وقتی عمیقا بهش فکر می‌کنی، می‌بینی که اونقدرا هم که تصورش می‌کردی بد نیست. پس مشکلات رو برای خودت الکی بزرگ نکن.

7.  دور و بر خودت رو با افراد انرژی مثبت پر کن.

وقتی طراف خودت رو با افراد انرژی مثبت پر کنی، ناخودآگه این انرژی مثبت به تو منتقل میشه و توو لحظه به لحظه زندگیت تاثیر می‌ذاره. این‌طوری در شرایط سخت و دشوار، این افراد به کمکت میان و با انرژی مثبتشون باعث میشن تا لحظات سخت رو به راحتی پشت سر بذارید و افکار مثبتی داشته باشید. پس قدرت انرژی مثبت رو دست کم نگیر.

حالا که این بلاگ رو تا انتها خوندی باید بهت بگم که تو لیاقت بهترینا رو داری و می‌خوای که زندگیتو تغییر بدی. این هفت مورد طلایی رو توو زندگیت به کار بگیر و بعد استارت کسب و کار دیجیتالیت رو بزن. حالا چه‌جوری استارت بزنی؟ من بهت میگم! تو فقط به یه سیستم احتیاج داری تا قدم به قدم تو رو راهنماییت کنه و به موفقیت برسونتت. عمل کردن به این سیستمی که من ازش دارم حرف می‌زنم خیلی ساده‌ست، اما مهلت رایگان بودنش خیلی کمه.. هر لحظه ممکنه از دسترس خارج بشه. اگر می‌خواهید 50% مانده از مسیر استقلال مالی را نیز طی کرده و زندگی ایده‌آل خود را بسازید، با یک کلیک ساده روی دکمه زیر، به این سیستم دسترسی پیدا کنید. البته این پیشنهاد ظرفیت بسیار محدودی داره و من عمداً این ظرفیت رو محدود گذاشتم. من فقط می‌خوام دانش پذیرایِ جدی، مصمم و بمب به این سیستم دسترسی پیدا کنم و دنبال آدم بی‌انگیزه و تنبل نیستم. پس همین الآن استارت کسب‌وکار دیجیتالیت رو بزن!

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان