سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

امیر رضا دهقان

1396/9/5

 راه حل: پیچیدگی را به صورت مناسب جایگزین کنید.

سادگی اغواکننده است! ما از خواندن کتاب های راهنما می ترسیم و از کاغذبازی و تحقیق متنفریم. این کارهای پیچیده و زمان بر میزان کار ما را در روز افزایش می دهند. ما اغلب ساده ترین و موثرترین راه را برای موفقیت ترجیح می دهیم. اگرچه این راه همیشه آن چیزی که انتطار می رود نیست. در واقع سناریوهای مشخصی وجود دارد که در انها سادگی می تواند مخرب باشد. می خواهم در این مقاله سه موقعیت خاص را توضیح بدهم که در انها سادگی، برنامه های موفقیتتان را به عملی خطرناک و مرگبار تبدیل می کند . هم چنین شیوه مناسب جایگزینی پیچیدگی های زندگی را بیان می کنم. دانستن این خطرات و شناختن راه حل های جایگزین، به شما کمک می کنند مسیر هموار تری را برای رسیدن به اهدافِ خود طی کنید. اگر می خواهید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؛ حتماً بلاگی که در این رابطه نوشته ام را بخوانید : " چگونه می توانید در ادامه سال 96 به همه اهداف خود برسید؟ "

 

موقعیت اول: " من هیچ زمانی برای حواس پرتی ندارم. "

وقتی مهلت کمی داشته باشیم، سعی می کنیم که از مسیر اصلی منحرف نشویم. اما چیزی که شما از قلم می اندازید این است که ذهن حواس پرت می تواند کاملا سودمند باشد، البته در صورتی که شما عمداً حواس خود را پرت کنید. وقتی شما تمام روز بدون استراحت تمرکز کنید، ذهن خود  را تهی کرده و باعث می شوید بازدهی مغزتان اُفت کند. انجام کارهای اصلی که برای تکمیل کردنشان برنامه ریزی کرده اید خسته کننده می شود. حواس پرتی های اتفاقی باعث بازدهی بیشتر نخواهند شد؛ اما مطالعات نشان  می دهند که حواس پرتی ذهنی از روی عمد، باعث افزایش بازدهی می شود. آن هم ده ها برابر! در واقع حواس پَرتی عَمدی باعث افزایش سرعت یادگیری شما می شود! اگر می خواهید راجع به روش های افزایش سرعت یادگیری ذهنی بیشتر بدانید و 10 برابر سریع تر از همیشه یاد بگیرید، همین حالا بلاگِ من با همین نام را مطالعه کنید : " با این 5 روش جادویی 10 برابر سریع تر یاد بگیرید! "

راه حل: وقتی زمان کمی دارید، سعی کنید ذهن خود را از حالت غیر انعطاف پذیر خارج کنید. سعی کنید از حالتِ تمرکز مدام تا آخرین نفس خارج شده و در عوض کار و پرش ذهنی را به طور آگاهانه ترکیب کنید. نمونه یک پرش ذهنی سازنده، رویا پردازی است. رویا پردازی های آگاهانه نه تنها بازدهی کلّ شما را افزایش می دهد بلکه باعث افزایش انگیزه و خود باوری شما می شود.

اگر می خواهید به خود باوری برسید، این بلاگ مرا از دست ندهید : " 5 روش شگفت انگیز برای رسیدن به خود باوری "

هم چنین اگر می خواهید انگیزه از دست رفته خود را همین امروز باز یابید، به بلاگِ روبرو سر بزنید : "  یازده جمله انگیزشی حیرت انگیز، برای کسانی که انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اند. "

پیش از آغاز کار، استراحت های خود را برنامه ریزی کنید تا از ظرفیت حواس پرتی ذهنی و عمدی بهره ببرید.. تفاوت زیادی بین حواس پرتی  بی برنامه و برنامه ریزی شده وجود دارد. تنها یکی از آن ها می تواند شما را  سالم نگهدارد. به این دلیل، در روزی پر استرس در بین زمان های کاری خود، وقتی را برای فراغت ذهن ترتیب دهید و ذهن خود را پرواز دهید. این پرواز ذهنی باعث می شود که ذهن شما به هدفتان باور پیدا کند. مثلاً اگر هدف شما این است که برای امتحان دانشگاه آماده شوید، پرواز ذهن باعث می شود شما باور کنید که می توانید در امتحان نمره ای عالی کسب کنید یا اگر شما در حال انجام یک پروژه کاری هستید، ذهن شما به پایان موفقیت آمیز پروژه باور بیشتری پیدا خواهد کرد. و همانطور که همیشه گفته ایم، باور بیشتر یعنی موفقیت بیشتر! زیرا وقتی شما باور می کنید، قانون جذب را در زندگی خود فعال می نمایید. و قانون جذب می تواند آرزوهای شما را به سمتتان جذب کند. اگر می خواهید از قانون جذب در زندگی خودتان استفاده کنید، شدیداً پیشنهاد می کنم بلاگِ " کُدِ 5 رقمی فعال سازی قانون جذبِ ثروت " را همین حالا مطالعه کنید.

پس به طور خلاصه، راهکار این است که  پیش از شروع کار خود، زمان هایی را برنامه ریزی کنید که بتوانید در آن زمان ها با فراغ بال ذهن خود را پرواز دهید. این کار باعث می شود شما مفهومِ شگفت انگیزِ " موفقیت بی دردسر (Successful success ) " را در زندگی خود زنده کنید. اگر می خواهید با مفهوم موفقیت بی دردسر آشنا شوید و بی دردسر به موفقیت برسید، این بلاگ را حتماً مطالعه کنید : "  6 اقدامِ ساده برای رسیدن به موفقیتِ بی دردسر "

 

 

موقعیت دوم: "  بزن بریم سر اصل مطلب "

صاف سر اصل مطلب رفتن، نوعی سادگیِ اغواگر درون خود دارد. چند بار پیش آمده است که بخواهید کسی دست از مردد بودن بردارد و تصمیمی بگیرد؟ اگرچه موقعیت های خاصی هست که به پاسخی تند و صریح احتیاج دارند، ولی تحقیقات اخیر نشان  می دهند که با سرعت سر اصل مطلب رفتن، و بیش از حد سرعتی تصمیم گرفتن، دقیقاً به عکس عمل می کند و ممکن است مغز شما را خاموش کند.

کم طاقتی، باعث جلوگیری از تولید راه حل های خلاقانه برای مشکلات پیچیده می شود. هم چنین فکر کردن به مهم ترین بخش یا صاف سر اصل مطلب رفتن، فرآیند های شناختی لازم برای تصمیم گیری را مختل کرده و بر تصمبم گیری و خلاقیت، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 برای مثال، تحقیقی نشان داد که ماماها و متخصصان  زنان در طول آزمایش های سلامت زنان هنگامی که تحت فشار برای پاسخ گویی سریع قرار می گیرند، پرسیدن سوالات مهم بالینی را فراموش می کنند. یعنی یادشان می رود مهم ترین سوالات ممکن را از بیماران خود بپرسند! یکی از دلایلی که استفاده از مربیان کسب و کار پیشنهاد می شود، این است که مشاوران و مربیان با تجربه می توانند کم طاقتی دانشجو را از بین ببرند! اگر به راه اندازی کسب و کار علاقه مند هستید، این دو بلاگ دارای پیشنهاد های فوق العاده ای برای شما هستند:

1- " 10 دلیل بزرگ برای استخدام یک مشاور کسب و کار "

2- " 5 کسب و کار سودآورِ آنلاین که می توانید با کمتر از 1 میلیون شروع کنید! "

 

راه حل: مغز شما ذاتاً دوست ندارد مردّد باشد. بنابرین شما میل دارید که هرچه سریع تر پرونده مسائل را در ذهن خود ببندید. اما باید بر این هوس غلبه کنید. زمانی که به سرعت به نتیجه می رسید، ممکن است اطلاعات مهمی را که در تصمیم شما موثرند نادیده بگیرید. به همین دلیل، باید بتوانید تشخیص دهید که چه زمان وقت آن است که جمع آوری اطلاعات لازم برای تصمیم گیری را متوقف کنید .

وقتی به مشکلی برخورده اید یا محدودیت زمانی دارید، اجازه ندهید ذهن شما فشار بیاورد که به سادگی قضیه را جمع و جور کنید. به ذهنتان فرصت کافی برای تصمیم گیری بدهید. دوستان، هر هدفی که در زندگی دارید، فرقی نمی کند چه باشد، در مسیر دستیابی به آن، قطعاً موانع و مشکلاتی وجود دارد. و برخورد مناسب با این موانع یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای موفقیت مد نظر داشته باشید. یکی از بدترین نوع برخورد ها با موانع، تسلیم شدن است. اگر در زندگی تان مواردی وجود داشته که به دلیل برخورد با موانع، از هدفتان دست کشیده اید، باید بدانید که شما در معرض خطر تسلیم شدن قرار دارید. و تسلیم شدن خطری است که می تواند باعث شود در کلّ زندگی تان در جا بزنید و فرصت های زیادی را از دست بدهید. اگر این موارد را تجربه کرده اید، همین حالا باید این معضل را بر طرف کنید. برای این کار می توانید جنجال بر انگیز ترین بلاگ من که بیش از 1 میلیون بار در فضای مجازی دست به دست شد را مطالعه کنید. این بلاگ زندگی شما را متحول می کند. آدرس بلاگ : " دیگه تسلیم نشو، اجازه نمی دَم آینده خودتو نابود کنی" .

در بابِ موانع و مشکلات در مسیر رسیدن به هدف، صحبت ها فراوان است. خصوصاً اگر می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و رئیس خودتان باشید، باید از موانع و مشکلات مسیر، آگاهی بیشتری داشته باشید و استراتژی های هوشمندانه تری را به کار ببندید.

اگر می خواهید کار آفرین شوید و زندگی مالی خود را متحول کنید، نباید این بلاگ را از دست بدهید : " 5 مانع بزرگی که همه کارآفرینان برای موفقیت باید بر آن غلبه کنند. "

هم چنین برای دوستانی که یکی از اهداف آن ها افزایش درآمد و راه اندازی یک کسب و کار با سرمایه صفر است، این بلاگ شدیداً توصیه می شود : " چرا اپیدمر های دیجیتالِ برتر، محصولات خود را ایجاد می‌کنند "

 

موقعیت سوم: "  فقط می چسبم به برنامه اصلی "

آیا وقتی برنامه ای به سرانجام می رسد احساس خوبی ندارید؟ این احساس می تواند سوخت لازمی را که به ما انگیزه دهد و کار را به اجرا دربیاورد فراهم کند. به هر حال چه اتفاقی درطول مسیر رخ می دهد وقتی که شما می فهمید برنامه های زیرکانه تان دیگر به کار نمی آیند؟

اگرچه شما باید اوضاع را دوباره بررسی کنید؛ ساده ترین گزینه ادامه دادن همان راه قبلی است. با این که می دانید برنامه قبلی شما دیگر جواب نمی دهد، ولی ذهنتان بازی در می آورد و شما را تحریک می کند که همان راه را ادامه دهید.  شاید شما تاخیر دوباره شروع کردن و به مرحله ی اول بازگشتن را انتخاب نکنید و به این امید باشید که هنوز هم می توانید به سطحی از موفقیت دست پیدا کنید. حتی اگر به برخی از اهدافتان برسید، قطعاً این اهداف سطح پایین تری از چیزی که شما طلب کرده بودید دارند و تمام پتانسیل شما صرف ادامه یک مسیر غلط شده ! زیرا ما سادگی ها را انتخاب می کنیم.

فرسودگی احساسی و عدم تحمل مردد بودن دو دلیل مهم هستند که چرا ما به خود اجازه می دهیم نتایجی با موفقیت کمتر را بپذیریم. شاید به همین دلیل باشد که اغلب مردم حس می کنند به زندگی ایده آل خود دست پیدا نکرده اند. اگر شما هم این حس را دارید، نباید نا امید باشید. چرا که " هیچ وقت برای میلیونر شدن دیر نیست ". من این موضوع را در یکی از بلاگ های پر مخاطبم با همین نام به طور کامل بررسی کرده ام و اگر می خواهید از حالا به بعد طور دیگری زندگی کنید، خواندن این بلاگ را به شما پیشنهاد می کنم.

 

راه حل: تمام موقعیت هایی که بررسی کردیم، ریشه در عدم توانایی ما برای تحمل ابهام دارند. دوستان، توانایی تحمل ابهام، یکی از مهم ترین معیار های سلامت روان است! ولی  آموختن چگونگی تحمل ابهام ، راه زیادی در پیش دارد. ممکن است صبر لازم را برای پذیرش آشفتگی و دستیابی به تمام پتانسیل به شما بدهد. بسیاری از افراد موفق به شما خواهند گفت که مجبور شده اند آشفتگی‌ها را به جان بخرند تا به اینجا برسند. پذیرش اشفتگی های ذهنی برای رسیدن به پیروزی، آرامش پس از طوفان را برای شما به همراه دارد. برای این که از پس این آشفتگی های ذهنی برآیید، در طول مسیر، با صحبت کردن با خود، خودتان را تشویق کنید.

مطالعات نشان می دهند که صحبت کردن با خودتان به صورت دوم شخص اعتماد به نفستان را افزایش خواهد داد. دو راه برای قضاوت کردن سادگی وجود دارد: می تواند راهی با حداقل  سختی که به راه حلی سطحی ختم می شود باشد یا چیزی که پس از تفحصی عمیق و گاهی بی نظم  پدیدار می شود باشد و به راه حلی با ملاحظه و کامل ختم شود. برای اینکه در زندگی موفق شویم، بهترین شرط شما می تواند تغییر سطح تمرکزتان باشد. اگرچه تمرکز برای موفقیت ضروری است، حواس پرتی های برنامه ریزی  شده سطوحی از کنجکاوی و آزادی  در زندگی و آمادگی برای تحمل تردید را می سازد که همگی برای تغییرات ذهن ضروری هستند و به شما کمک می کنند تا بیشترین بهره را از مغزتان ببرید و تمام پتانسیل شما را فعال می کند.

خوب دوستان، امیدوارم از این مقاله، بیشترین استفاده را کرده باشید. لطفاً از امروز این استراتژی ها را به کار ببندید و پس از مدتی خواهید دید که ذهن شما به یار و یاور شما تبدیل شده است و کمکتان می کند به تمامی اهدافی که دارید، برسید.

من امیررضا دهقان هستم، مدیر عامل، کارآفرین جنگنده، مربی موفقیت و به این معروفم که ظرف مدتی بسیار اندک، 300.000 تومان را به 10 میلیارد تومان تبدیل کردم! تخصص من علاوه بر استراتژی های ذهنی، راه اندازی کسب و کارهای آنلاین پُر سود برای افرادی است که نه سرمایه ای دارند، نه ایده ای و نه تجربه خاصی. هدف من، تربیت کارآفرینان جنگنده ای است که بتوانند میهن اسلامی عزیزمان را آباد کنند. هدف من میلیونر کردن یک میلیون ایرانی است. اگر هدف شما این است که زندگی مالی خود را متحول کنید، پیشنهاد می کنم همین حالا به این بلاگ وارد شوید و به صورت 100 % رایگان یاد بگیرید چطور همین امروز امپراطوری آنلاین خود را راه اندازی کنید: : " 7 گام برای تبدیل علایق شما به پول ".سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

مشــاهده
5 مانع بزرگی که همه کارآفرینان برای موفقیت باید بر آن غلبه کنند.

5 مانع بزرگی که همه کارآفرینان برای موفقیت باید بر آن غلبه کنند.

مشــاهده
چرا شما هنوز به اهداف خود دست نیافته اید؟

چرا شما هنوز به اهداف خود دست نیافته اید؟

مشــاهده
5 افسانه متداول درباره موفقیت

5 افسانه متداول درباره موفقیت

مشــاهده

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com