هشت عادتِ هدفمند انسان های موفق

هشت عادتِ هدفمند انسان های موفق

امیر رضا دهقان

1396/7/27

بسیاری به این فکر می کنند که چگونه می توانند بسیار موفق باشند، و هیچگاه متوجه این نمی شوند که  50 % چیزی که برای موفقیت نیاز دارند در درون آن ها جای گرفته!

افراد موفق تنها بخاطر داشتن دو عُنصُر است که امروز در جایگاه موفقیت قرار گرفته اند. عادات تعیین کننده 50 درصد موفقیت آنان را شکل داده و استفاده از یک سیستم ثابت شده 50 درصد دیگر را! در مورد سیستم ثابت شده که لازم نیست نگران باشید، چرا که در انتهای این مقاله ، آن را به شما می دهم. اما بیایید به بخشی که مربوط به شماست بپردازیم؛ منظورم شخصیت و عادات شماست.

هر چیزی که امروز هستید و هرآنچه به دست بیاورید توسط عادت های شما تعیین می شود.

با خَلقِ عادات خوب و اتخاذ رفتار مثبت، می توانید بخش بزرگی از راه ثروت و موفقیت را بپیمایید.

افراد موفق هشت عادت خوب را در خود پرورش داده اند.

هزاران سال است، که موفقیت توسط متفکران و فلاسفه بزرگ در دست مطالعه است. من به شخصه بیشتر از 15 سال برای مطالعه این موضوع وقت گذاشته ام.چیزی که مشاهده کردم این بود که بهترین افراد، کارآمد ترین عادات را در خود پرورش داده اند.

هشت عادت خوب را مشخص کرده ام که باید برای داشتن بهترین عملکردتان در هر کاری که انجام می دهید آنها را داشته باشید.

1) هدف گرا هستند :

اولین عادت این است که هدف گرا شوید.

باید از روی عادت اهداف خود را تعیین کرده و هر روز زندگی خود را وقف کار کردن برای رسیدن به اهداف روشن و مکتوبتان کنید. همه افراد بسیار موفق به شدت هدف گرا هستند. آنها دقیقا می دانند چه می خواهند، آنها را نوشته اند، برای دستیابی به آنها، برنامه ریزی کرده اند، و هر روز برنامه های خود را مرور کرده و بر روی آن کار می کنند.

پیشنهاد می کنم نحوه استفاده از قانون 80  ، 20 را یاد بگیرید تا بتوانید برای رسیدن به اهدافتان بصورت بهره ور کارکنید.

2) نتایج ، آن ها را بر می انگیزد :

دومین عادت آدمهای موفق این است که نتایج، برانگیزنده آنهاست.

این عادت از دو تمرین تشکیل شده است:

1.اولی این است که بصورت مستمر در حال یادگیری باشید تا بتوانید در کاری که انجام می دهید بهتر شوید.

2.دومی مدیریت زمان است. به این معنی که برای کارهایتان اولویت واضح قایل شده و سپس با تمرکز بالا به ارشمند ترین شکل ممکن از زمان خود استفاده کنید.

تمامی افراد موفق به شدت توسط نتایج برانگیخته می شوند.

3) عمل گرا هستند :

سومین عادت بزرگی که باید ایجاد کنید این است که بصورت مداوم دست به کار شده و اقدام کنید.

این عادت مهمترین مورد برای رسیدن به موفقیت حقیقی است. این توانایی درزمینه عملی کردن کار و انجام دادن سریع آن موثر است.این توانایی در واقع همان ایجاد و حفظ احساس ضرورت و تعصّب برای انجام کار است. سرعت بالای کاری برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای ضروری به حساب می آید.

باید بر به تعویق انداختن کارها غلبه کنید، ترس خود را کنار بگذارید و با 100 درصد توان به سمت دستیابی به مهمترین آرزویتان حرکت کنید. ترکیب هدف گرایی، نتیجه گرایی و عمل گرایی خودش می تواند ضامن موفقیت های بسیار بزرگی باشد.

به شدت توصیه می کنم که استفاده از اهداف هوشمندانه را یاد بگیرید تا بتوانید اهداف قابل دستیابی ای تعیین کنید که اندازه گیری و دنبال کردن آنها ممکن باشد. اهداف هوشمندانه، یعنی هدفی که رسیدن به آن ممکن است و بیش از حدّ رویایی نیست، هم چنین هدف هوشمندانه باید دارای زمان و مقدار معین باشد.

می خواهم پول زیادی به دست بیاورم. : هدف غیر هوشمند.

می خواهم تا هفته دیگر 20 میلیون تومان بدست بیاورم : هدف هوشمند.

4)  اجتماعی هستند :

چهارمین عادتی که به آن نیازدارید اجتماعی بودن است.

این یعنی اینکه روابط را در مرکز زندگی خود قرار دهید. یعنی شما توانایی ایجاد عادت صبوری، مهربانی، همدلی و درک را درخود ایجاد کنید. واقعا تمامی خوشحالی شما در زندگی از نحوه کنار آمدنتان با افراد مختلف نشات می گیرد.

خبر خوش این است که می توانید با تصمیم گیری در این زمینه، در روابطتتان با دیگران عالی باشید.

همانطور که ارسطو می گوید، تنها روش یادگیری یک عادت این است که بصورت منظم آن را تمرین کنید. هرچقدر بیشتر روی عالی بودن در روابطتان تمرکز کنید ، بهتر می توانیداین کیفیتها را در خود درونی سازی کرده وبه فرد ایده آل خود تبدیل شوید.

تمرکز بر اینکه دربرخورد با آد مهای زندگی تان فرد بهتری باشید تکنیکی عالی است برای توسعه یک روش زندگی با تفکر مثبت.

5) به سلامت شان اهمیت می دهند :

پنجمین عادت افراد موفق این است درباره سلامتشان آگاه هستند.

این به این معنی است که شما باید رژیم غذایی رو به دقت زیر نظر بگیرید و همیشه به اندازه مناسب غذای مناسب بخورید. باید بصورت منظم ورزش کرده و از هر عضله و مفصل در بدن خود استفاده کنید تا آن را سالم و آماده نگاه دارید.و در نهایت باید عادات خوبی در زمینه تفریح و استراحت داشته باشید تا همراه با رژیم غذایی و ورزش بتوانید سالهای زندگی خود را در سلامت سپری کنید.

به یاد داشته باشید، سلامتتان مهمترین چیزی است که دارید و این سلامت کاملا تحت تاثیر عادات شما و نحوه زندگیتان است.

6)صادق هستند :

ششمین عادت، صداقت ، راستی و درستکاری است.

طبق آخرین تحقیقات، شخصیتی که شما در حال زندگی درست می کنید واقعا از هرچیز دیگری مهم تر است.

صداقت یعنی شما "اساس حقیقت" را در هر کاری که می کنید رعایت کنید. شما کاملا تحت تاثیر خود و دنیای پیرامونتان هستید. ارزش های واضحی را برای خود تعیین کرده و حول این ارزشها خود را سامان دهی می کنید. برای خود پنداره ای ایجاد کرده و سپس بصورت مطابق با ایده آل های زندگیتان زندگی می کنید. هیچوقت از راستی و صداقت و آرامش ذهنی خود برای هیچکس یا هیچ چیز تخطی نکنید

این نگرش صداقت برای لذت بردن از سایر عاداتی که ایجاد می کنید بسیار مهم است.

7) خود انظباطی دارند :

عادت شماره هفت و عادتی که از تمامی عادات دیگر پشتیبانی می کند همان خود انضباطی است.

توانایی شما برای نظم بخشی به خودتان، غلبه بر خودتان، کنترل خودتان، می تواند مهمترین کیفیتی باشد که شما بعنوان یک انسان می توانید داشته باشید.خود انضباطی خصیصه ای است که در هر زمینه ای از زندگی رابطه مستقیم با موفقیت دارد.

هرکدام از این عادات، هدف گرا بودن، انگیزش با نتایج، عمل گرا بودن، اهمیت دادن به سلامتی، صداقت داشتن و خود انضباطی را می توان ایجاد نمود. موقعیتی که امروز درآن قرار دارید، حاصل عادات و اعمال قبلی شما هستند . عادات شما به تصادفی ترین شکل ممکن از زمانی که یک نوزاد بودید در حال شکل گیری بوده اند.

 

8- آن ها از یک سیستم ثابت شده استفاده می کنند.

این مهم ترین عادت افراد موفق است. افرادی که سریعاً به موفقیت می رسند، نسبت به بقیه هوشمندانه تر عمل می کنند. آن ها، به جای اینکه مسیر را از نو کشف کنند، راهِ افراد موفقِ پیش از خود را هدف قرار می دهند و از یک سیستم ثابت شده برای موفقیت استفاده می کنند.  

هفت عادت قبلی به ویژگی های درونی و شخصیتی شما مرتبط بودند؛ که اکنون آن ها را شناختید و می توانید

آن ها را در خود پرورش بدهید! اما باید بدانید که 50 % راه را پیموده اید!  زیرا. شخصیت و ویژگی های درونی شما، تنها مواردی نیستند که نیاز دارید. داشتن یک شخصیت متعالی، الزاماً به تنهایی شما را به جایی نمی رساند. مثل هزاران فرد موفق، شما هم برای این که بتوانید سریع تر به موفقیت برسید، به یک سیستم مرحله به مرحله احتیاج دارید که شما را به جلو هُل بدهد. دوستان، از ابتدای تاریخ تا الآن، میلیون ها نفر مسیر موفقیت را پیموده اند و شما باید از دست آوردهای آن ها استفاده کنید؛ نه این که چرخ را از نو اختراع کنید!  البته نگران نباشید، اگر برای رسیدن به موفقیت جدی هستید،  و نمی خواهید یک عمر برای ساختن زندگی رویاییِ خود صبر کنید، من سیستم مرحله به مرحله خودم را به صورت رایگان در اختیارتان می گذارم و می توانید از طریق دکمه زیر به آن دسترسی پیدا کنید. 6 درسِ موفقیت که شما برای پیشرفت سریع نیاز دارید.

6 درسِ موفقیت که شما برای پیشرفت سریع نیاز دارید.

مشــاهده
5 افسانه متداول درباره موفقیت

5 افسانه متداول درباره موفقیت

مشــاهده
6 خصیصه کارآفرینان موفق

6 خصیصه کارآفرینان موفق

مشــاهده
سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

مشــاهده

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com