5 افسانه متداول درباره موفقیت

5 افسانه متداول درباره موفقیت

امیر رضا دهقان

1396/7/5

افسانه 1: پولدار، لاغر و خوشحال بودن هدف نهایی است

اولین افسانه باور کردن این است که پولدار، لاغر و خوشحال بودن باید هدف نهایی شما باشد. این موارد، هدف نیستند. این ها در واقع آرزوها و فانتزی هایی هستند که برای تمام بشریت متداول و مرسوم اند. یک هدف مانند یک خانه زیبا است ؛به دقت طراحی شده، به طور مستمر اصلاح شده، به صورت منظم ارتقا داده شده و مداوما بر روی آن کار شده است. باید درباره هدف خود دقیق بوده و وضوح داشته باشید. از همه مهم تر این که اگر این هدف شما به  صورت مکتوب نباشد فقط یک رویا یا آرزو است. یک هدف مبهم است که هیچ گونه انرژی ای پشت آن وجود ندارد.

افسانه 2: باید چهار سال دانشگاه را بگذرانید

افسانه بعدی باور این است باید 4 سال به دانشگاه بروید. همانطور که میدانیم دانشگاه بسیار پرهزینه است به خصوص با توجه به سمت و سویی که سیستم آموزش و اقتصاد ما به آن گرایش پیدا کرده است . همانطور که اکثر شما می دانید من هیچ گاه دانشجوی ممتازی نبوده ام و حتی به سختی از دبیرستان فارق التحصیل شده ام. من مدام درباره اینکه در نیمه پایین کلاسی بودم شوخی می کنم؛ چرا که اگر ما نبودیم، کسی نمی توانست در نیمه بالای کلاس قرار گیرد J. با هزینه های در حال افزایش تحصیل دانشگاهی، این عنوان حتی به نسبت چندین سال گذشته بیش تر به مرکز توجه عموم تبدیل شده است. بسیاری از افراد به این فکر می کنند که آیا معقول است ده ها میلیون تومان برای تحصیل دانشگاهی بپردازند؟ آیا این مرحله یک گام الزامی برای موفقیت است؟ برای برخی از ما این حقیقت وجود دارد که نمی دانیم قصد انجام چه کاری را برای حرفه یمان در طولانی مدت داریم و  هیچ مشکلی هم نیست. من کارهای عجیبی در مکان های مختلف داشته ام و کارهای دستی زیادی قبل از اینکه در نهایت متوجه شوم که میخواهم برای حرفه ام چه شغلی را انتخاب کنم، انجام داده ام. بهترین کاری که می توانید برای خودتان انجام دهید این است که بر پایه آنچه دیگران فکر میکنند که شما باید انجام دهید، زندگی خود را به پیش نبرید. آن چه را که فکر می کنید برایتان بهترین گزینه است را انجام دهید؛ فقط به دلیل اینکه شخصی به دانشگاه رفته و موفق است بدین معنا نیست که تنها راه برای موفقیت، دانشگاه است . مشخص کنید بهترین گزینه  برای شما و اهداف آیندتان چیست و سپس بدون توجه به سختی های مسیر رسیدن به آن، راه را بپیمایید.

افسانه شماره 3: به پول بیشتری نیاز دارید

یک افسانه دیگر درباره نحوه موفق شدن در زندگی، باور این  است که شما به پول بیشتری نیاز دارید. ما این جملات را قبلا شنیده ایم. فقط اگر پول بیشتری داشتم قطعا خوشحال بودم یا پول، ریشه تمام کارهای شیطانی است. این گونه به نظر میرسد که قطعه های سبز کوچک کاغذی تا حدودی توانایی این را دارند که ساختمان هایی را برافراشته کرده، کامپیوترهایی بسازند، دانش آموزان را برای خواندن الهام ببخشند، مردم را خوشحال کنند یا بدتر از آن مردم را فاسد کنند. حقیقت  این است که پول به هیچ عنوان ارزش ذاتی ای ندارد. این افراد هستند که ارزش ذاتی دارند؛ پول هیچ چیزی به جز ارائه ارزش ذخیره شده نیست . هر  چه ارزش بیشتری را برای دیگران فراهم آورید، نقدینگی بیشتری به زندگی شما جریان خواهد داشت. به جای پول، بر خدمت رساندن به دیگران  تمرکز کنید و پول به صورت طبیعی به زندگی شما جریان پیدا خواهد کرد.

افسانه شماره 4:  انتظار موفقیت داشته باشید و موفقیت به سمت شما خواهد آمد

مورد بعدی این است که  بسیاری از ما بر این باوریم که باید چیزی را بخواهید تا باعث اتفاق افتادن آن شود. اکنون باید بگویم که این جمله تا حدودی یک افسانه است، کاملا واضح است که باید وضوح و میلی آتشین برای آن  چه که  در زندگی می خواهید داشته باشید. عمل به قانون جذب یکی از قدرتمندترین تکنیک هایی است که شما می توانید برای تبدیل شدن  به یک انسان موفق از آن استفاده کنید. می توانید با انجام این کار از پدید آمدن نتایج مطلوب و بهتر در زندگیتان اطمینان حاصل نمایید. انتظارات شما تبدیل به پیشگویی هایی می شوند که خودتان به آن جامه عمل بپوشانید. با این وجود خواستن  یا انتظار داشتن موفقیت کافی نیست. کلید رسیدن به موفقیت، اشتیاق  شروع  وعمل کردن است . بدون عمل و پایبندی به یک سیستم موفقیت؛ رسیدن به پیروزی غیر ممکن به نظر می رسد. منتظر کسی نباشید تا کاری را انجام دهد؛ عملگرا باشید و کاری را انجام دهید، هر کاری، خودتان را مشغول کنید. شروع به کار کنید. کاری را انجام دهید  که هر روز شما را درجهت مهم ترین هدف زندگیتان در آن لحظه نزدیک می کند. نظم وترتیب انجام کاری را به صورت 365 روزه در سال که شما را به جلو ببرد، ایجاد کنید. وقتی از این فرمول در زندگی روزمره خود استفاده کنید، شگفت زده میشوید که چقدر می توانید به دست آورد های خود اضافه کنید.

افسانه 5 :موفقیت، داشتن همه چیز است

آخرین افسانه، باور داشتن این است که موفقیت ،داشتن همه چیز است – شغل مدیر عاملی، در آمد  10 رقمی، خانواده، خانه ساحلی و...-. همانطور که قبلا عنوان کردم بسیاری از ما بر این باور هستیم که تعریف شخص دیگری از موفقیت برای ما نیز معتبر است. اغلب در صورتی که نتوانیم در انجام کاری که دیگران فکر می کنند باید در انجامش موفق ظاهر شویم کمی  احساس ناراحتی خواهیم کرد. بسیاری از افراد به والدین خود این اجازه را می دهند که در انتخاب حرفه شان تاثیر گذار باشند و در آینده، خود را افرادی نگون بخت می یابند. حقیقت این است که زندگی و موفقیت همانند یک رستوان سلف سرویس است. اگر صد نفر به رستوران سلف سرویس بروند و هر کدام غذاها را با کمیت و ترکیبی که برای خودشان مطلوب است در بشقاب بگذارند، هیچ گاه دو بشقاب با یکدیگر مشابه نخواهد شد. حتی یک زن و شوهر می توانند به یک رستوران سلف سرویس بروند و بشقابی که برای خود انتخاب میکنند،کاملا متفاوت باشد. موفقیت دقیقا به همین گونه است. موفقیت از مجموعه گوناگونی از اجزا تشکیل شده است که شامل اجزای فیزیکی، ذهنی، حسی و روحی می باشد. هر شخص نیازمند ترکیب خاصی از این اجزا است تا بتواند بهترین حس را درباره خود و زندگی داشته باشد. موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟ معنای موفقیت را برای خود تعریف کنید؛ با یک دیدگاه مثبت و تازه  شروع کرده و لیستی بنویسید. سعی کنید پنج افسانه بالا را کنار بگذارید، آن ها همیشه  باعث موفقیت نمی شوند و ممکن است شما را از رسیدن به زندگی رویاییتان دور کنند. کلید رسیدن به موفقیت ایمان به خودتان است. قبل از آماده شدن برای شروع می خواهم تفکری را به شما بگویم تا بتوانید آن را با دوستانو همراهانتان به اشتراک بگذارید "مهم نیست که شما از کجا می آیید مهم این است که شما به کجا می روید و جایی که شما به آن می روید فقط توسط تخیلتان محدود می شود." اکنون دوست دارم که از شما بشنوم بنابراین سوال  امروزم را این گونه مطرح می کنم:  چه اعتقاد محدود کننده ای را می خواهید برای موفق شدن تغییر دهید؟ در زیر کامنت بگذارید و مطمئن باشید که من به آن خواهم پرداخت. تنها راه حرکت به سمت یک هدف، بدون توجه به اینکه چقدر بزرگ یا کوچک است، این است که در مسیری درست گام بردارید. می توانید همین جا به سیستم موفقیت 7 قدمی من دسترسی پیدا کرده و اولین گام را برای دست یابی به اهدافتان بردارید.5 افسانه متداول درباره موفقیت

5 افسانه متداول درباره موفقیت

مشــاهده
سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

سه موقعیت که سادگی قاتل بی رحم موفقیت می شود !

مشــاهده
راز ثروتمند شدن

راز ثروتمند شدن

مشــاهده
چرا شما هنوز به اهداف خود دست نیافته اید؟

چرا شما هنوز به اهداف خود دست نیافته اید؟

مشــاهده

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com