چرا پرسیدن سوال بزرگترین راز رسیدن به آرزوهاست؟

کامنت : 0
نویسنده:

امیر رضا دهقان

چرا پرسیدن سوال بزرگترین راز رسیدن به آرزوهاست؟

در این بلاگ می خوام با تو رازی رو در میون بذارم که همه ما از آن با خبر هستیم، ولی متاسفانه به اندازه کافی از آن بهره نمی بریم. این راز خیلی ساده است " اگه چیزی رو می خوای به دست بیاری، باید سوال بپرسی و درخواست کنی! "
فقط یک راه درست برای رسیدن به آنچه شما می خواهید وجود دارد: سوال بپرسید.
به نظر ساده می رسد ، اما سوال پرسیدن برای بسیاری از ما کار سختی است.
اگر می خواهید برای همیشه از ترس از سوال پرسیدن رها شوید و همین امروز به هر آنچه می خواهید دست پیدا کنید، همین حالا وارد این بلاگ شوید.

سلام. به تو کارآفرین بمب و جنگنده تبریک می گم که به این بلاگ اومدی. من با اطمینان مدعی هستم که اگه هر هر کدوم از بلاگ های منو بخونی، آموزش ها رو به کار ببندی و هر آنچه می گم رو مو به مو اجرا کنی، یقیناً زندگی ات زیر و رو می شه! و این بلاگ بدون تردید یکی از بهترین بلاگ ها ی منه.

خوب، یک لحظه از خودت سوال کن که چرا وارد این بلاگ شدی؟ دلیلش ساده است. تو به دنبال ایجاد تغییری اساسی در زندگی خودت هستی. و احتمالاً به دنبال این هستی که درآمد، سبک زندگی و اوضاع مالی خودت رو متحول کنی. و می خوام بهت تضمین بدم که به بهترین جای ممکن قدم گذاشتی.  

 

این بلاگ با چه متدی زندگی تو رو تغییر می ده؟

من هزار بار گفته ام و صد هزار بار دیگه هم می گم، تو برای تغییر زندگی ات فقط و فقط به دو چیز نیاز داری. و به جز این دو به هیچ چیز دیگه ای تو دنیا احتیاج نداری. تغییر زندگی تو فقط وابسته به دو تا چیزه: 1- ذهن 2- سیستم. تو اول باید روی ذهن خودت کار کنی. چون همه چیز از ذهن ما شروع می شه. شاید شنیدن این موضوع تلخ باشه ولی اگه باور و ذهنیت مناسبی نداشته باشی،امکان نداره موفق شی. در مورد سیستم هم نگران نباش، امروز این فرصت رو داری که در انتهای بلاگ به این سیستم دسترسی پیدا کنی. ولی اول باید بریم سراغ ذهنت. چون بدون ذهن، سیستم جواب نیست.

 

چطور در انتهای این بلاگ ذهن تو زیر و رو می شه؟

در این بلاگ می خوام با تو رازی رو در میون بذارم که همه ما از آن با خبر هستیم، ولی متاسفانه به اندازه کافی از آن بهره نمی بریم. این راز خیلی ساده است " اگه چیزی رو می خوای به دست بیاری، باید سوال بپرسی و درخواست کنی! "

فقط یک راه درست برای رسیدن به آنچه شما می خواهید وجود دارد: سوال بپرسید.

به نظر ساده می رسد ، اما سوال پرسیدن برای بسیاری از ما کار سختی است.

ترس از طرد شدن ، ناراحتی و خجالت کشیدن که سلامت ذهن و افکارمان را به هم می زند ، باعث می شود ما سوالمان را نپرسیم . جالب تر  این که بسیاری از ما قبل از این که به کسی شانسی برای پاسخ گویی بدهیم ، خودمان جواب او را حدس می زنیم. به خودمان می گوییم : " قطعاً جوابش منفی است." " نکنه خودم رو ضایع کنم." " نکنه با پرسیدن این سوال خجالت زده بشم." و .......

و بدتر اینکه این که این رفتارها به ما یاد داده می شوند. شما می توانید آنچه را که می گوییم در بچه ها ببینید . بچه ها در تمام روز سوال می پرسند "مامان، می توانم این را داشته باشم، به آنجا بروم یا دیر کنم، لطفا لطفا، لطفا؟ آنها در این زمینه می  توانند بی رحمانه رفتار کنند .

اما اگر شما در یک خانواده مانند خانواده من بزرگ شده باشید ، جایی که "کودکان نه دیده می شدند و نه شنیده می شدند "، سوال کردن سخت تر و سخت تر می شد. زمانی که بزرگتر شدیم یا فراموش کردیم  که چگونه می توانیم سوالی بپرسیم و یا خیلی خجالت می کشیم تا آن چیزی را که واقعا می خواهیم بیان  کنیم .

ولی خوب است بدانید که این الگوها را می توان دوباره یاد گرفت .

حقیقت این است که حتی اگر نتیجه سوال شما منفی هم باشد، وضعیت شما واقعا بدتر از قبل نمی شود . اگر قرار یک شام عاشقانه شما بهم خورده ، یا ترقی و پیشرفت شما یا فرصت کسب و کار جدیدتان  لغو شده، چیزی که قبلا آن را نداشتید و الان هم آن را ندارید، پس چیزی را از دست نداده اید . و  فقط به پله اول بر گشتید . این  جا آخر دنیا نیست. در واقع، نه تنها الان مشخص است که شما کجا ایستاده اید ، بلکه جهان درخواست شما را شنیده و شروع به تغییر در این جهت می کند.

با این حال، با شجاعتِ تمام سوال بپرسید ، این اولین قدم است. با کمی دقت می توانید سوالات بهتری را بپرسید . در اینجا چند نمونه از سوالات و نحوه بیان آنها را برایتان بازگو می کنم:

نگوییم: "سلام، من می خواهم بعضی وقت ها شما را بیرون ببینم."

بگوییم: "سلام، من یک بلیط اضافی برای کنسرت پنجشنبه این هفته ساعت 8 دارم دوست دارم شماهم تشریف بیاورید ."

نگوییم: "من تخفیف می خواهم"

بگوییم: "من سفارشم را با ارسال رایگان می خواهم"

نگوییم: "من می خواهم که شما خانه را تمیز کنید"

بگوییم: "من می خواهم شما لباس های خود را از کف حمام بردارید، بچه ها را بشورید و هرشب زباله ها را به بیرون ببرید ."

پس اگر انتظار دارید به آن چه که می خواهید  برسید فقط با اعتماد به نفس سوال بپرسید . و همیشه چیزهای ممکن  را تصور کنید ...

 

می خواهم یک سناریوی کوتاه را برای شما به تصویر بکشم. زن و شوهری رو فرض کنین که با هم رفتن خرید. بعد از این که خرید تموم می شه هر دو گرسنه هستن. شوهر می دونه که همسرش به شدت پیتزا دوست داره. و خانوم هم می دونه که شوهرش از این علاقه به خوبی با خبره. به همین علت بعد از اتمام خرید، تموم شب رو منتظره که همسرش پیشنهاد پیتزا خوردن رو بده. و این اتفاق هرگز نمی افته! و خانوم از دست همسرش شدیداً دلخور می شه. و پیش خودش می گه " این هیچ وقت فکر من نیست" مگه نمی دونه من غذای بیرون دوست دارم" اصلاً به من اهمیت نمی ده". و به خاطر همین موضوع ساده و خنده دار، چند روزی رابطه زناشویی به هم می ریزه!

 اما مقصر اصلی این سناریو به نظر تو کیه؟ قطعاً خانوم! به این دلیل که او درخواست خودش رو مطرح نکرد. این خانوم اونقدر برای خواسته ساده خودش ارزش قائل نبود که درخواست کنه، ولی از همسر خودش انتظار داشت که به صورت خودکار خواسته اونو برآورده کنه! در حالیکه روح همسرش هم خبر نداره که خانوم چنین خواسته ای داشته!

 تا حالا موردی مشابه این رو تجربه کردی؟ مثلاً تا به حال شده ماه ها منتظر افزایش حقوق باشی بدون این که به مدیرت چیزی بگی؟ واقعیت اینه که درخواست نکردن همیشه پیامدهای بدتری نسبت به درخواست کردن داره. و این داستان رو هم بیان کردم که بدونی هیچ کس غیر خودت مسئول برآورده کردن نیازهای تو نیست. اگه درخواست نکنی از هیچ چیز و هیچ کس نمی تونی انتظار داشته باشی که خواسته تو رو برآورده کنه. پس از امروز تصمیم بگیر که خواسته های خودتو بی رحمانه مطرح کنی! منظورم این نیست که بی ملاحظه و بی فکر باشی، فقط می خوام بهت یاد آوری کنم که حتی اگه درخواست تو رد بشه، تو چیزی رو از دست ندادی، فقط به پله اول برگشتی!

 

چطور همین امروز زندگی خودت رو تغییر بدی؟

بهت صمیمانه تبریک می گم. چون که قدم اول برای ایجاد بزرگترین تحول زندگیت رو برداشتی. شاید باورت نشه ولی می خوام بدونی تو در این بلاگ دانشی رو به دست آوردی که افراد معمولی از اون کاملاً بی خبر هستن. مهارت سوال پرسیدن با تموم سادگی که داره، توسط 99 % افراد مورد غفلت واقع شده. ولی تو امروز این فرصت رو داری که با اجرای مطالبِ این بلاگ ذهن خودتو برای همیشه تغییر بدی و به جمع 1% افراد موفق بپیوندی. اما تحول ذهنی کافی نیست....

اگه هدف تو از آمدن به این بلاگ یادگیری مهارت سوال پرسیدن بود، که همین حالا می تونی بلاگ رو ترک کنی. چون ادامه بلاگ فقط مخصوص افرادیه که می خوا زندگی مالی و درآمد خودشون رو متحول کنن. اگه تو هم خواهان رسیدن به استقلال و آزادی مالی هستی، و می خواهی دنیای مالی ات رو متحول کنی، باید همین حالا قدم نهایی برای این تحول رو برداری. قدن نهایی اینه که به یک سیستم تست شده درآمد زایی دسترسی پیدا کنی.

تو امروز این فرصت رو داری که به صورت 100% رایگان به سیستم من دسترسی پیدا کنی. سیستمی که زندگی 250.000 ایرانی رو متحول کرده. البته دسترسی 100% رایگان ظرفیت و مهلت محدودی داره. و قطعاً به زودی این دسترسی رو بر می داریم. چون من در این سیستم دست تک تک افراد رو می گیرم و تا رسیدن به موفقیت های مالی بزرگ اونارو یاری می کنم.  بنابرین فقط می تونم تعداد محدودی دانش پذیر قبول کنم. پس اگه واقعاً برای تغییر زندگی ات جدی هستی، تا دیر نشده روی دکمه زیر کلیک کن و به صورت 100% رایگان به این سیستم تضمین شده درآمد زایی وارد شو! 

درباره نویسنده، امیر رضا دهقان

امیر رضا دهقان، موسس بهسان و مدیر عامل کاراستارتر است. امیر رضا دهقان به سرعت در حوزه های دیجیتال اپیدمیک، لانچ محصولات، بازاریابی بر پایه وقایع و بازاریابی ایمیلی شناخته شده است.فرمول ثابت شده اش او را قادر کرده است تا 22 برند برتر را لانچ کند و به خوبی بیش از 100 میلیارد فروش آنلاین برای خودش و مشتریانش بسازد. Asian Awards او را به عنوان یکی از 3 کارآفرین برتر زیر 30سال کاندید کرد. او در سال 2014 مدیر عامل کمپانی Big Business انگلستان شد. 2 بار در لیست سریع ترین رشد کمپانی های اروپایی قرار گرفته است. او در مرکز جهانی برندهای نوآور (IB) موفق شد جایزه برترین برندهای نوآور را به کمپانی های معتبر اروپایی اهدا کند و مدیر عامل کلینول او را کارآفرین سال نامید.

پرسش و پاسخ
ارسال پرسش
رایگان

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی

تمامی خدمات این فروشگاه، حسب مورد، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Copyright © 2012 - 2016 karstarter.ir | Web design Kalooj.com